`
شمانیوز
شما نیوز

برج رامیلا

ارز فی

برج معروف چالوس دچار سرنوشت پلاسکو شد | برج رامیلا پودر شد + فیلم

پنجشنبه 20 آبان ماه برج رامیلا چالوس در آتش سوخت و تبدیل به خاکستر شد.

به گزارش شمانیوز: سبحان دیاری دقایقی قبل در شهرستان چالوس ، اظهار کرد: ساعت ۱۶ روز چهارشنبه ۱۹ آبان یک مورد آتش‌سوزی در یک برج به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اطلاع‌رسانی شد و بلافاصله مأموران ایستگاه‌های آتش‌نشانی به همراه تجهیزات به محل حریق در منطقه سردآبرود چالوس اعزام شدند.

وی با بیان اینکه محل حادثه یک برج مسکونی بوده است، افزود: طبقه آخر این برج دچار حریق شد که از طریق کانال رایزر به بقیه طبقات سرایت کرد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری چالوس با بیان اینکه این برج دارای تجهیزات اطفای حریق بود، تصریح کرد: در بعضی از طبقات سیستم اطفای حریق کار می‌کرد و مورد استفاده قرار گرفت ولی در دیگر طبقات این سیتم فعال نبود.

این مسؤول یادآور شد: در اولین فرصت مأموران آتش‌نشانی از شهرهای همجوار برای کمک‌رسانی  به چالوس اعزام شدند ولی تلاش ۴۰ نیرو به مدت ۱۰ ساعت و تجهیزات بالابر آتش‌نشانی برای مهار حریق کارساز نبوده است.

دیاری بیان کرد: آتش‌نشانان همزمان با خاموش کردن آتش درحالی که دود سیاه و غلیظ از این ساختمان خارج می‌شد، وارد طبقه پارکینگ شدند همچنین گروه‌های دیگر نیز خود را به طبقات بالایی رسانده و مشغول لکه‌گیری بودند که به یک‌باره ساختمان با وزش باد دچار حریق دوباره شد.

وی با اعلام اینکه به دلیل خطرات جانی برای نیروها دستور تخلیه برج مسکونی داده شد و آتش‌نشانان از ساختمان خارج شدند، یادآور شد: ساختمان‌های اطراف این برج نیز تخلیه شد و به دلیل خطرات احتمالی، ساختمان‌های همجوار تا اطلاع ثانوی خالی از سکنه شدند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری چالوس خاطرنشان کرد: تاکنون در این حادثه آتش‌سوزی خسارت جانی گزارش نشد و میزان خسارت و علت آتش‌سوزی در دست بررسی است.

این مسؤول گفت: در گزارش اولیه گسترش زبانه‌های آتش به دلیل آتش‌سوزی انشعابات کابل برق عبوری از دیوار و سقف کاذب ساختمان بوده است ولی همچنان تحقیقات لازم برای علت اصلی آتش‌سوزی در حال انجام است.

حضور آتش‌نشانان شهرهای مختلف در چالوس کارساز نشد

به دلیل حجم آتش و نیز حجم خسارت‌های احتمالی، آتش نشانان شهرهای مختلف به چالوس اعزام شدند که «امید صالح پور» رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل نیز در این باره می‌گوید: نیروهای عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل برای کمک به عملیات اطفای حریق در ساختمان ۱۷ طبقه‌ی برج رامیلا، واقع در منطقه شهرک رجایی شهرستان چالوس اعزام شدند.

وی با بیان اینکه اعزام نیروهای عملیاتی سازمان، در پی درخواست کمک از سوی آتش نشانی چالوس، مبنی بر اطفای حریق در برج رامیلای این شهر در دستور کار قرار گرفت، تصریح می‌کند: در این راستا یک دستگاه خودروی مجهز آتش نشانی و شش نفر نیروی عملیاتی، به محل حریق اعزام شدند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل ادامه می‌دهد: نیروهای امدادی این سازمان تا پایان عملیات اطفا در محل حادثه، در کنار دیگر آتش نشان‌ها حضور خواهند داشت.

برج رامیلا چالوس کامل در آتش سوخت

سبحان دیاری رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری چالوس دقایقی قبل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ساعت ۱۶ روز چهارشنبه ۱۹ آبان یک مورد آتش‌سوزی در یک برج به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اطلاع‌رسانی شد و بلافاصله مأموران ایستگاه‌های آتش‌نشانی به همراه تجهیزات به محل حریق در منطقه سردآبرود چالوس اعزام شدند.

وی با بیان اینکه محل حادثه یک برج مسکونی بوده است، تاکید کرد: طبقه آخر این برج دچار حریق شد که از طریق کانال رایزر به بقیه طبقات سرایت کرد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری چالوس با بیان اینکه این برج دارای تجهیزات اطفای حریق بوده است، گفت: در بعضی از طبقات سیستم اطفای حریق کار می‌کرد و مورد استفاده قرار گرفت ولی در دیگر طبقات این سیستم فعال نبود.

وی ادامه داد: در اولین فرصت مأموران آتش‌نشانی از شهرهای همجوار برای کمک‌رسانی به چالوس اعزام شدند ولی تلاش ۴۰ نیرو به مدت ۱۰ ساعت و تجهیزات بالابر آتش‌نشانی برای مهار حریق کارساز نبوده است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied