`
شمانیوز
شما نیوز

بانک سینا

ارز فی

بانک سینا استخدام می کند + جزئیات استخدام

بانک سینا به منظور ارائه خدمات بهینه مالی و بانکی به مشتریان و تکمیل نیروی انسانی خود، از بین متقاضیان واجد شرایط استخدام می کند.

به گزارش شمانیوز: بانک سینا استخدام می کند. بانک سینا، شرکت خدمات مالی و بانکداری ایرانی است، که در سال ۱۳۸۷ از دارایی‌های مؤسسه مالی و اعتباری بنیاد تأسیس شد. بانک سینا برای گرفتن مجوز فعالیت باید با تغییر ماهیت حقوقی، بخشی از سهام خود را در بازار بورس تهران به صورت عمومی عرضه می‌کرد. این سهام در سال ۱۳۸۷ در بازار به بخش خصوصی واگذار شد با این وجود هنوز سهام‌دار عمده بانک سینا بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است.

به نقل از روابط عمومی بانک سینا، این بانک از بین متقاضیان واجد شرایط در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد، بومی و ساکن یکی از شهرهای مندرج در جداول ضمیمه در رده شغلی بانکدار، فناوری اطلاعات و فنی و مهندسی مطابق با ضوابط و آیین نامه استخدامی بانک با رابطه استخدامی قراردادی موقت قانون کار، به تعداد محدود دعوت به همکاری می نماید.

متقاضیان می بایست با توجه به شرایط استخدام بانک با مراجعه به نشانی https://sinabank.ir نسبت به تکمیل فرم ثبت نام از ساعت 8 روز پنجشنبه 20 آبان ماه 1400 لغایت ساعت 24 روز سه شنبه 2 آذر ماه سال جاری اقدام نمایند.

شرایط استخدام در بانک چگونه است؟

در این گزارش درباره چگونگی و شرایط لازم برای استخدام در بانک را تشریح کرده ایم.

یکی از مشاغل بسیار پرطرفدار و محبوب در میان مردم استخدام در بانک است. معمولا کارمندان بانکی متصدی امور مالی و بانکی و یا تحویلدار نامیده می‌شوند. استخدام در بانک‌ها رویای بسیاری از جوانانی است که در رشته‌های مرتبط مثل حسابداری، بانکداری و مدیریت بانکی تحصیل کرده‌اند. در این مقاله به تمام مسائل مربوط به استخدام بانک خواهیم پرداخت، اگر از آن دست افرادی هستید که به دنبال راهی برای استخدام در بانک هستند حتما در این مقاله همراه ما باشید.

چه رشته‌هایی می‌توانند در آزمون استخدام بانک شرکت کنند؟

این سوالی است که افراد متقاضی استخدام در بانک دنبال یافتن پاسخ آن هستند. معمولا بانک‌ها و موسسات مالی به صورت سالانه اقدام به پذیرش و استخدام در ردیف‌های شغلی مختلف می‌کنند. آزمون استخدام بانک‌ها به صورت سراسری برگزار می‌شود و معمولا برای شرکت در این آزمون‌ها شرایط و مدارک تحصیلی خاصی مد نظر برگزارکنندگان آزمون است که در این بخش به آنها خواهیم پرداخت.

مدارک و رشته‌های تحصیلی برای استخدام در بانک

معمولا استخدام بانک از میان دارندگان مدارک تحصیلی رشته بانکداری یا مدیریت امور بانکی صورت می‌پذیرد.

اگر تا کنون آگهی استخدام بانک‌های مختلف را دیده باشید حتما می‌دانید که اکثر فارغ‌التحصیلان رشته بانکداری در اولویت استخدام قرار دارند. دلیل آن نیز مطالعه دروس مرتبط با حوزه بانکداری از جمله مدیریت شعب، اعتبارات، سرمایه‌گذاری، روابط عمومی و … در این رشته است. رشته مدیریت امور بانکی در سطح کارشناسی، ارشد و دکترا در دانشگاه‌ها ارائه می‌شود و دانشجویان می‌توانند تا مقطع دکترا در این رشته ادامه تحصیل دهند.

رشته حسابداری، حسابرسی

حسابرسی عبارت است از هرگونه رسیدگی که به‌منظور تائید یا اظهارنظر نسبت به‌ درستی هرگونه مدارک و اسناد مالی توسط شخصی مستقل از تهیه‌کننده یا تهیه‌کنندگان آن مدارک و اسناد انجام می‌گیرد.

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های حسابداری و حسابرسی نیز از جمله افرادی هستند که در اولویت استخدام بانک‌ها قرار می‌گیرند. این دانشجویان دروسی از جمله سیستم‌های اطلاعاتی حسابداری، تئوری‌های حسابداری، حسابداری دولتی، حسابداری در مدیریت تکمیلی و مباحثی همچون روش تحقیق را در دانشگاه پاس کرده‌اند.

رشته آمار

آمار تحلیل و پیشگویی فرآیندها بر اساس اعداد و ارقام است. از جمله گرایشات این رشته می‌توان به آمار اجتماعی و اقتصادی، آمار ریاضی و آمار بیمه اشاره کرد. از آنجایی که اکثر کارمندان بانک با اعداد و ارقام سرو کار دارند، آمار از جمله رشته‌های مناسب برای استخدام در بانک است.

رشته ریاضی

همانطور که می‌دانید عملیات‌های بانکی مدام با اعداد و ارقام سروکار دارند، بنابراین تمام گرایشات رشته ریاضی از جمله ریاضی محض و ریاضی کاربردی نیز برای استخدام در بانک مناسب است.

بانک سینا

شرایط و مهارت‌های لازم برای استخدام شدن در بانک چیست؟

برای این که بتوانید در بانک استخدام شوید نیاز است که برخی مهارت‌های ویژه این شغل را آموخته باشید. این مهارت‌ها شامل موارد زیر است:

 مهارت‌های ارتباطی بالا: روابط عمومی قوی از جمله لازمه‌های اخلاقی برای تصدی ردیف‌های شغلی در بانک است. چرا که شما بیش از هر شغل دیگری با ارباب رجوع سروکار خواهید داشت.

 دقت و تمرکز زیاد: در این شغل شما به صورت مداوم با اعداد و ارقام سروکار خواهید داشت از طرفی مسئولیت تمام عملیات بانکی متوجه تحویلدار و مسئولین مربوطه است بنابراین نیاز است که در زمان فعالیت تمرکز و دقت بسیار بالایی داشته باشید.

 آگاهی از جدیدترین قوانین مالی و بانکی: شما به عنوان یک کارمند موظف هستید که به تمام قوانین مالی و بانکی تسلط داشته باشید.

مهارت‌های ریاضیات و محاسبات: این مهارت از جمله مهمترین مهارت‌هایی است که برای استخدام شدن در بانک باید داشته باشید، چرا که کار شما دقیقا انجام محاسبات و عملیات محاسباتی است.

 مهارت کامپیوتر و فناوری اطلاعات: با مکانیزه شدن سیستم‌های بانکی و بانکداری الکترونیکی کارمندان بانک باید مهارت‌های بالایی در استفاده از کامپیوتر و مباحث فناوری اطلاعات داشته باشند.

مهارت تسلط به زبان انگلیسی: برای استخدام در شعب ارزی بانک‌ها نیاز است که شما به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید.

متقاضیان استخدام در بانک باید پس از شرکت در آزمون ورودی بانک‌ها و موسسات مالی و قبولی در آنها،  در مصاحبه و گزینش شرکت کنند. در فرآیند مصاحبه سوالاتی مختلفی در مورد اطلاعات عمومی، اطلاعات تخصصی، اطلاعات فردی و شخصیتی، سوابق تحصیلی و سوابق قضایی فرد پرسیده می‌شود. در واقع متقاضی از جهات مختلف مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در صورت قبولی در مصاحبه، معمولا متقاضیان باید در یکسری دوره‌های آموزشی و کارآموزی مرتبط که توسط بانک یا موسسه مالی برگزار می‌شود، شرکت کنند تا برای کار در شعبه آماده شوند.

مزایا و معایب استخدام در بانک

اگر فکر می‌کنید با استخدام در بانک همه رویاهای شغلی شما به حقیقت پیوسته است سخت در اشتباه هستید، کار در بانک نیز مانند سایر شغل‌ها دارای مزایا و معایبی است که اطلاع از آنها به شما کمک می‌کند تا انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشید. در این بخش ما مزایا و معایب این شغل را برایتان بازگو می‌کنیم.

مزایای استخدام در بانک

 امنیت شغلی خواهید داشت.

امکان ارتقای شغلی برای شما فراهم است. معمولا کار در بانک با تحویلداری آغاز شده و با ارتقای شغلی به سرپرست ارشد، معاونت و ریاست بانک می‌رسد.

 مزایا و تسهیلات ویژه دارید: تنوع تسهیلات پرداختی به کارمندان بانک در کنار نرخ سود پایین و عدم نیاز به ارائه وثیقه و تضمین‌های معمول قابل توجه است.

معایب استخدام در بانک

این شغل دارای یک پروسه کاملا تکراری است و تنوع کاری وجود ندارد.

اشتغال در بانک نیازمند تمرکز و دقت بسیار بالایی است چرا که هر روزه با اعداد و ارقام زیادی در ارتباط خواهید بود.

 در شغل بانکداری همیشه حق با مشتری است، بنابراین باید صبور و با متانت باشید و نیاز است که با مباحث روانشناسی و کنترل خشم کاملا آشنایی داشته باشید.

 فشار کاری بالا و استرس زیاد از جمله مواردی است که در این شغل با آن روبه رو خواهید بود. ضمن این که مسئولیت کاری بالایی نیز دارد و امکان مواجهه با اشتباهات بانکی، کلاهبرداری، جعل و کسری موجودی نیز همواره وجود دارد.

ثبت نام در آزمون استخدامی بانک

بعد از این که خبر آزمون استخدام بانک را دریافت کردید باید برای شرکت در آزمون اقدام به ثبت نام کنید. معمولا این ثبت نام به صورت اینترنتی است و گاهی نیز باید دفترچه شرکت در آزمون را تهیه کرده و هزینه شرکت در آزمون را پرداخت کنید.

شرکت در مصاحبه استخدام بانک

بعد از این که در آزمون استخدامی بانک و موسسات مالی پذیرفته می‌شوید برای گزینش نهایی به یک مصاحبه شغلی دعوت خواهید شد. معمولا تعداد افرادی که برای شرکت در آزمون و مصاحبه انتخاب می شوند بستگی به شرایط اعلامی از سوی بانک و موسسه مالی مرتبط دارد.

آزمون استخدامی در بانک شامل چه منابعی است؟

معمولا آزمون‌های استخدامی در بانک در صبح جمعه برگزار می‌شود. این آزمون بسیار شبیه کنکور است. سوالات آزمون به صورت تستی است. معمولا سوالات آزمون استخدامی بانک در دو دفترچه ارائه می‌شود، دفترچه اول مربوط به سوالات روانشناسی است و سوالات اصلی در دفترچه دوم قرار دارند. سوالات دفترچه دوم شامل هوش و استعداد تحصیلی، آشنایی با کامپیوتر، ریاضی و آمار، زبان انگلیسی و اطلاعات عمومی حوزه بانکی و اقتصادی خواهد شد.

معمولا نزدیک به 40 روز طول می‌کشد تا نتیجه آزمون اعلام شود. در صورت کسب نمره قبولی در آزمون استخدامی بانک به مرحله مهمتر یعنی مصاحبه استخدامی بانک دعوت می‌شوید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied