`
شمانیوز
شما نیوز

علیرضا بیرانوند

ارز فی

عذرخواهی علیرضا بیرانوند به خاطر سوتی اش + فیلم

علیرضا بیرانوند از مردم به دلیل اشتباهش در بازی برابر لبنان عذرخواهی کرد.

به گزارش شمانیوزعلیرضا صفر بیرانوند (زادهٔ ۳۰ شهریور ۱۳۷۱ در خرم آباد) نام اصلی وی محمدرضا بوده که با شناسنامه برادر خود به فوتبال معرفی شده بازیکن فوتبال اهل ایران است. علیرضا بیرانوند که در پست دروازه‌بان به صورت قرضی از تیم رویال آنتورپ، برای بوآویشتا و تیم ملی ایران بازی می‌کند. مدیر برنامه های علیرضا بیرانوند مهدی خلفی و سجاد خلفی هستند. علیرضا بیرانوند از مردم به دلیل اشتباهش در بازی برابر لبنان عذرخواهی کرد.


علیرضا بیرانوند شوخی کرد یا سوتی داد؛ مزیت میزبانی تیم ملی ایران چیست؟

در حالی که رسما اعلام شده بازی ایران و کره جنوبی بدون تماشاگر است، علیرضا بیرانوند گفت می‌خواهیم از امتیاز میزبانی استفاده کنیم.

مشخص نیست که علیرضا بیرانوند دروازه‌بان خوب و مطرح فوتبال ایران سوتی داده یا شوخی کرده است چرا که بازی در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی مزیت میزبانی محسوب نمی‌شود و انگار دو تیم ایران و کره جنوبی مشغول انجام بازی در یک کشور بی طرف هستند. داور هم که خارجی است و قاعدتاً به نفع ما سوت نمی‌زند. می‌ماند وضعیت آب و هوا و چمن ورزشگاه آزادی که آن هم شرایط سختی برای کره جنوبی نیست و آنها بارها در همین ورزشگاه آزادی بازی کرده اند.

مسلما اگر این دیدار در حضور حداقل ۲۰ هزار تماشاگر برگزار می‌شد آن وقت می‌شد از حرف بیرانوند حمایت کرد و گفت ایران از مزیت میزبانی استفاده می‌کند اما در شرایط فعلی واقعاً مشخص نیست ایران قرار است از کدام مزیت میزبانی استفاده کند و آیا بیرانوند با حرفهایی که در کنفرانس زده قصد شوخی کردن داشته  یا به فدراسیون فوتبال کنایه زده است؟

علیرضا بیرانوند

ابتدای زندگی علیرضا بیرانوند

او بسیار وضع مالی بدی داشت و به خاطر همین پدرش اجازه نمی داد که او ازدواج کند. او در روستای خودش نان بربری می فروخت.

پس از مدتی، او بدون اجازه خانواده‌اش و بدون اطلاع آنان به تهران آمد. سوار اتوبوس شد و با حسین فیض (سرمربی تیم وحدت) آشنا شد. حسین از او ۲۰۰ هزار تومن برای تست تیم وحدت پول خواست. او گفت که پول ندارم و او از بیرانوند رایگان تست گرفت. او در آن تست درخشید و دروازه‌بان آن تیم شد.

او می گوید: آن تیم خوابگاه نداشت و او یک ماه تمام در میدان آزادی می‌خوابید. پس از یک ماه، او به یک پیتزا فروشی رفت و در آنجا به او جای خواب دادند اما به جای آن، او باید از ساعت ۵ تا ۱۰ صبح برایشان ظرف می‌شست.

او همچنین گفت: یک شب در ساعت ۱ و نیم بامداد مربی ما به رستوران آمد. من نخواستم او مرا ببیند‌. اما او به طور تصادفی من را دید و برایم گریه کرد و گفت چرا در مورد کار به من چیزی نگفتی؟ پس از آن، به یک کارواش رفتم.یک روز علی دایی به کارواش آمد و او نخواست ماشین او را بشویم. بعد به شهرداری رفتم و در حوالی مترو رفتگری کردم. در تمام این مدت مادر و پدر علی رضا از او خبری نداشتند.

علیرضا بیرانوند

عملکرد باشگاهی علیرضا بیرانوند

نفت تهران

علیرضا بیرانوند در نفت تهران

بیرانوند با نفت تهران از سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. او اولین بازی خود را در جام حذفی برابر داماش در ۳ آبان سال ۱۳۹۰ انجام داد. نفت در پایان لیگ برتر به مکان سوم رسید و برای اولین بار در تاریخ این باشگاه به لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد. در ۳ فروردین ۱۳۹۳، بیرانوند قرارداد خود را با نفت تا سال ۱۳۹۴ تمدید کرد.

پرسپولیس

علیرضا بیرانوند در فصل ۱۳۹۵–۱۳۹۶ با قراردادی ۲ ساله به باشگاه فوتبال پرسپولیس پیوست. وی در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ قراردادی دو ساله با پرسپولیس بست و مدتی بعد این قرارداد را به مدت پنج سال یعنی تا سال ۱۴۰۰ تمدید کرد.

علیرضا بیرانوند

لیگ برتر فوتبال ایران

او پس از پیوستن به پرسپولیس (نایب قهرمان فصل ۱۳۹۴–۱۳۹۵ لیگ برتر فوتبال ایران)، توانست با انجام تعداد بالایی کلین شیت و عملکرد مناسب، با تیم فوتبال پرسپولیس به مقام قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران دست یابد. بهترین دروازه‌بان (لیگ شانزدهم)، کمترین گل خورده، بیشترین دروازه‌بسته، رکورددار بیشترین برد و کمترین باخت نیز از دست‌آوردها و رکوردهای او در این رقابت‌ها هستند.

بیرانوند توانست با پرسپولیس در لیگ هفدهم هم با پرسپولیس قهرمان شود. این اتفاق برای سال سوم هم تکرار شد و بیرانوند در هر سه سال سهم بزرگی در قهرمانی باشگاهش داشت تا اینکه او در سال چهارم در حالی که قرار انتهای فصل از پرسپولیس جدا شود به دلیل انتشار ویروس کرونا و تعطیلی ۴ ماهه فوتبال مجبور پس از شروع مسابقات به بلژیک برود و برای باشگاه فوتبال رویال آنتورپ بازی کند. با این حال، او نیز در قهرمانی پرسپولیس برای چهارمین سال متوالی سهم به خصوصی داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied