`
شمانیوز
شما نیوز

پرورش اندام

ارز فی

لغو اعزام تیم ملی پرورش اندام به مسابقات آسیا | اشک های عضو تیم ملی پرورش اندام

لغو اعزام تیم ملی پرورش اندام به مسابقات آسیا با حواشی زیادی همراه بود و موجب گریه عضو تیم ملی ایران شد.

به گزارش شمانیوز: تیم ملی پرورش اندام با 24 بازیکن در مسابقات آسیایی آماده شرکت بود. تیم ملی پرورش اندام برای حضور در مسابقات آسیایی برنامه ریزی های زیادی کرده بود و همه اعضا با آمادگی قصد شرکت در این مسابقات را داشت اما به دلیل شرایط نامساعد امنیتی مسابقات آسیایی پرورش اندام لغو گردید. مسابقات آسیایی پرورش اندام در کشور لبنان، شهر بیروت برگزار می شود.

لغو اعزام تیم ملی پرورش اندام به مسابقات آسیا با حواشی زیادی همراه بود و موجب گریه عضو تیم ملی ایران شد. 

اشک های عضو تیم ملی پرورش اندام پس از تصمیم فدراسیون به لغو حضور ایران در مسابقات آسیایی لبنان به دلیل آنچه شرایط «امنیتی» لبنان اعلام شده است.

لغو اعزام تیم ملی پرورش اندام به مسابقات آسیا

فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، اعزام تیم ملی پرورش اندام به مسابقات آسیایی لبنان را لغو و دلیل آن را شرایط امنیتی کشور میزبان اعلام کرد. 

در حالی که برنامه ریزی‌های لازم از سوی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برای حضور تیم ملی با ۲۴ ورزشکار در رقابت‌های قهرمانی آسیا در لبنان و بیروت انجام شده بود، اما با اعلام فدراسیون به علت شرایط نامساعد امنیتی در لبنان که به عنوان میزبان این مسابقات انتخاب شده است، سفر ملی پوشان به این کشور منتفی شد.

همین موضوع باعث دلخوری و درگیری شبانه در اردوی تیم ملی شد و برخی از ملی پوشان خواهان استعفای رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام شدند که چرا او در بین ورزشکاران حاضر نشده است تا از زبان او علت‌های لغو سفر را متوجه شوند.

برخی از ملی پوشان پرورش اندام ایران به علت لغو سفر به مسابقات آسیایی خواهان استعفای رئیس فدراسیون شدند.

در حالی که تیم ملی پرورش اندام ایران در هفتاد و پنجمین دوره مسابقات جهانی با کسب 10 طلا، 7 نقره و 5 برنز بالاتر از سایر رقبا به مقام قهرمانی دست یافت، دو ملی‌پوش این تیم از اسپانیا به ایران بازنگشتند.

امیر غلامزادگان و علیرضا پیری دو ملی‌پوشی بودند که همراه کاروان کشورمان به ایران نیامدند. دو ورزشکاری که در فیتنس اسپرت و فیتنس چلنج در این مسابقات حضور داشتند و موفق به کسب مدال شدند.

همچنین در مسیر حرکت این تیم به فرودگاه برای بازگشت به ایران بین دو ملی‌پوش درگیری فیزیکی ایجاد شد که با دخالت سایر نفرات پایان یافت. این درگیری بین یکی از ورزشکاران مدال‌آور در این مسابقات با دیگر ملی‌پوش کشورمان که در مسابقات توفیقی به دست نیاورده بود، رخ داد تا فدراسیون بدنسازی با حاشیه‌ای جدید مواجه شود.

بدن‌سازی، پرورش اندام یا زیبایی‌اندام ( ورزشی است که در آن فرد بدن‌ساز با انجام تمرین‌های مختلف قدرتی و استقامتی بر روی عضلات خود، همچنین تغذیه مناسب و البته استراحت کافی به ساخت بدنی حجیم، کات شده و متناسب مبادرت می‌ورزد.

پروررش اندام

تاریخچه بدن‌سازی در جهان

در پایان قرن ۱۹ میلادی جریان فکری تازه‌ای با رویکردی آرمانی به اساطیر یونانی (که در آن زیبایی، تناسب و پرورش یافتگی عضلات و بدن، عاملی برای ستایش و تمجید انسان قلمداد می‌شد). پدید آمد. بر اثر نفوذ این جریان فکری جدید، سنت قدیمی بلند کردن سنگ به صورت ورزش مدرن وزنه‌برداری درآمد و با توجه به روند توسعه‌اش، جوانب گوناگونی در فرهنگ‌های مختلف پیدا نمود.

یوجین ساندو (Eugene Sandow) یک فوق ستاره فرهنگ بدنی در اوایل قرن بیستم شخصی بود که شهرت خود را در اروپا به عنوان مرد قدرتمند حرفه‌ای بدست آورد و پیروزمندانه با دیگر مردان قدرتمند مبارزه می‌کرد و آن‌ها را علی‌رغم تمام شیرین کاریهایشان شکست می‌داد. او در سال‌های ۱۸۹۰ به آمریکا آمد و توسط فلورنس زیگفلد مورد حمایت قرار گرفت. چیزی که ساندو را از سایرین متمایز می‌کرد زیبایی، ورزیدگی، قدرت و پرورش یافتگی عضلات و بدن وی بود و بیشتر به خاطر معروفیت ساندو بود که فروش هالتر و دمبل به‌طور سرسام آوری بالا رفت.

انواع شاخه های ورزش بدنسازی

فیزیک بدنسازی

این مسابقات در سال 2012 برای اولین بار مطرح شد. در مسابقات فیزیک بدنسازی بیشتر تمرکز بر عرض شانه و نسبت آن به باریک بودن کمر است. در واقع هر چه بدن فرد V شکل باشد شانس بیشتری برای برنده شدن در این مسابقات دارد. فاکتورهای مهم دیگری نیز در برنده شدن تاثیر گذار هستند از جمله عدم استفاده از داروهای استروئیدی و بزرگ یا گرد نبودن بیش از حد عضلات.

بادی بیلدینگ یا پرورش اندام

در پرورش اندام وزن ورزشکاران اهمیت زیادی دارد و مقیاس دسته بندی آنهاست. در واقع ورزشکاران بر اساس عضله سازی و نمایش بهتر عضلات انتخاب می شوند بر این اساس هر چه قد بدنساز کوتاهتر باشد به معیارهای انتخاب نزدیک تر است زیرا شرط انتخاب تناسب عضلات و ورزیدگی آنها با وزن آنهاست.

بادی کلاسیک

بادی کلاسیک که از جدیدترین شاخه های بدنسازی است تمرکز اصلی بر کشیدگی عضلات است یعنی هر چه قد فرد بلندتر باشد شانس برنده شدن در این مسابقات برای او بالاتر است.

پاورلیفتینگ

پاورلیفتینگ از شاخه های تخصصی بدنسازی می باشد که به ورزش وزنه برداری شباهت زیادی دارد. 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied