`
شمانیوز
شما نیوز

اخبار حوادث

ارز فی

مرگ سه کارگر ساختمانی در اصفهان | مرگ سه کارگر ساختمانی بر اثر گازگرفتگی

سه کارگر تبعه خارجی شاغل در یک واحد مسکونی در حال ساخت در اصفهان، حین استراحت در اثر گاز گرفتگی با منوکسید کربن جان خود را از دست دادند.

به گزارش شمانیوز: مرگ سه کارگر ساختمانی در اصفهان رخ داد. مرگ سه کارگر ساختمانی بر اثر گازگرفتگی بود. مرگ سه کارگر ساختمانی در یک واحد مسکونی در حال ساخت، حین استراحت اتفاق افتاد. مرگ سه کارگر ساختمانی در اثر گاز گرفتگی با منوکسید کربن بود.

سه کارگر تبعه خارجی شاغل در یک واحد مسکونی در حال ساخت در اصفهان، حین استراحت در اثر گاز گرفتگی با منوکسید کربن جان خود را از دست دادند.

فرهاد کاوه آهنگران با اشاره به حادثه احتمال گازگرفتگی در اصفهان اظهار داشت: این حادثه ساعت ۱۰ و ۲۴ دقیقه امروز به مرکز فرماندهی عملیات آتش نشانی اصفهان گزارش شده است.

وی با بیان اینکه این حادثه در ساختمان نوساز خالی از سکنه در سه راه ملک رخ داد، ابراز داشت: در این حادثه سه تبعه افغان که کارگر ساختمان بودند در یکی از طبقات به دلیل تمیزکاری حضور داشتند، نسبت به روشن کردن بخاری با استفاده از کپسول گاز و به روش غیر استاندارد اقدام کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه متأسفانه به دلیل دوجداره بودن پنجره‌ها و بسته بودن فضا هر سه کارگر فوت کردند، افزود: اجساد تحویل نیروهای اورژانس و انتظامی شدند.

وی همچنین به حادثه انفجار در منزل مسکونی در محله بختیار دشت بوده است، ابراز داشت: این حادثه نیز ساعت هشت و ۳۵ دقیقه به مرکز فرماندهی عملیات آتش نشانی اصفهان گزارش شد.

کاوه آهنگران با اشاره اعزام نیروهای امداد و نجات از ایستگاه شماره ۲۲ برای این حادثه تصریح کرد: خوشبختانه این حادثه مصدوم و یا فوتی نداشته است.

در ادامه به حادثع مشابه دیگری که که رخ داده است می ‌پردازیم:

مرگ سه کارگر ساختمانی

سه عضو یک خانواده در شیراز بر اثر گازگرفتگی جان باختند

محمدهادی قانع پنج‌شنبه ۲۰ آبان به خبرنگاران اظهار داشت: آتش نشانان به محض رسیدن در محل حادثه، با توجه به بسته بودن در ورودی آپارتمان مسکونی بی درنگ درحضور عوامل انتظامی درمنزل را باز کردند که با پیکرهای سه نفر از اعضای خانواده، مواجه شدند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز ادامه داد: در این حادثه اعضای یک خانواده سه نفره شامل زن و مرد و فرزند ۱۲ ساله آنها براثر انتشار گاز منوکسید کربن از بخاری گازسوز که دارای خروجی دودکش غیر استاندارد بود، دچار گاز گرفتگی شدند و هرسه نفرجان دادند.

قانع گفت: طبق نظریه کارشناسان سازمان علت وقوع این حادثه نشت گاز سمی منواکسیدکربن در فضای این منزل اعلام شد.

او با اشاره به تایید مرگ هر سه نفر توسط عوامل اورژانس بیان کرد:  اجساد برای انتقال به پزشکی قانونی و بررسی بیشتر در خصوص علت مرگ تحویل عوامل انتظامی منطقه شد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز با بیان اینکه آتش نشانان پس از تحویل جنازه‌ها به عوامل انتظامی، تذکرات ایمنی لازم را برای پیشگیری از بروز حوادث مشابه به ساکنان این مجتمع مسکونی ارائه دادند، به شهروندان تاکید کرد که با رعایت نکات ایمنی از حوادث  گاز گرفتگی جلوگیری کنند.

قانع خاطرنشان کرد:  با وجود توصیه‌های ایمنی بسیار و اطلاع رسانی از خطرات گاز مونو کسید کربن  هر ساله شاهد عدم رعایت به نکات ایمنی هستیم که در پایان منجر به مرگ افراد می‌شود.

او بیان کرد: با سرد شدن هوا شهروندان اقدام به نصب بخاری‌ها یا راه اندازی سیستم‌های گرمایشی می‌کنند اما باید به این نکته توجه داشت که ابتدا باید مسائل ایمنی رعایت شود و سپس اقدام به نصب و روشن کردن آن‌ها کرد. از این رو شهروندان می‌توانند با تماس با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شیراز از کارشناسان سوالات خود را درباره مشکلات وسایل گرمایشی مطرح کنند.

قانع از شهروندان خواست در پویش پیشگیری از مرگ خاموش که توسط این سازمان طی دو سال گذشته شکل گرفته است شرکت کنند و از اطلاعات لازم  در مورد نکات ایمنی وسایل گرمایشی بهره‌مند شوند.

مرگ ناشی از مسمومیت با مونواکسید کربن

مسمومیت با مونواکسید کربن یا گازگرفتگی مسمومیتی است که به خاطر تنفس گاز خطرناک کربن مونوکسید ایجاد می‌شود. این مسمومیت که به وسیلهٔ انواع وسایل گازسوز از جمله بخاری، آبگرمکن، پیک نیک و حتی زغال ایجاد می‌شود اغلب در زمستان دیده می‌شود. به این دلیل که اگر دودکش یا تهویهٔ یک مکان مسدود باشد، گاز کربن مونوکسید منتشر شده از موارد مذکور امکان خروج نمی‌یابد، در محیط ساختمان منتشر شده و سبب مسمومیت و در نهایت مرگ می‌شود. مرگ بر اثر گازگرفتگی را «مرگ خاموش» می‌نامند. علائم گازگرفتگی مانند سرماخوردگی است. علائمی مانند سردرد، سرگیجه و سوزش چشم.[۱] مونو اکسید کربن، یک گاز سمی است که طعم و بو ندارد.

گرد آوری از مهر و ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied