`
شمانیوز
شما نیوز

اخبار حوادث

ارز فی

پس لرزه های زلزله هرمزگان ادامه دارد | آخرین جزئیات از زلزله در هرمزگان

به دنبال وقوع دو زمین لرزه به بزرگی ۶.۴ و ۶.۴ریشتر در مناطق لافت و فین هرمزگان، تاکنون 11 پس لرزه نسبتا شدید نیز در مناطق مختلف این استان اتفاق افتاده است.

به گزارش شمانیوز: پس لرزه های زلزله هرمزگان ادامه دارد.  لحظاتی پیش بعد از زلزله پس لرزه 4.3 ریشتری استان هرمزگان را لرزاند. زلزله ساعت ۱۵:۳۶ دقیقه و در عمق ۱۸ کیلومتری زمین رخ داد. تا کنون۲۷ نفر مصدوم در این زلزله اعلام شده که در بیمارستان بستری هستند.

ثبت دوازدهمین زمین لرزه در هرمزگان

لحظاتی پیش پس لرزه 4.3 ریشتری استان هرمزگان را لرزاند.

پس از زلزله 6.4 ریشتری بعد از ظهر امروز در هرمزگان، تاکنون 11 پس لرزه نسبتا شدید نیز در این منطقه رخ داده است.

به دنبال وقوع دو زمین لرزه به بزرگی ۶.۴ و ۶.۴ریشتر در مناطق لافت و فین هرمزگان، تاکنون 11 پس لرزه نسبتا شدید نیز در مناطق مختلف این استان اتفاق افتاده است.

 این پس لرزه ها که آخرین آن دقایقی پیش به وقوع پیوست در مناطق بندرعباس، حاجی آباد، قشم و بخش قلعه قاضی کاملا احساس شده و مردم بسیار وحشت زده هستند.

برخی شنیده ها حاکی از ریزش کوه گنو در بندرعباس است و هنوز از تبعات این ریزش خبری در دست نیست.

زلزله

۲۷ نفر مصدوم در اثر زلزله

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص آخرین وضعیت مصدومان این زلزله ، گفت: تاکنون ۲۷ نفر مصدوم به دلیل جراحت های سطحی و مشکلات تنفسی ناشی ترس و اضطراب زلزله روانه بیمارستان شدند.

دکتر فاطمه نوروزیان اظهار داشت: ۱۴ نفر از مصدومان از بیمارستان مرخص شدند و مابقی نیز طبق نظر پزشکان تا ساعتی دیگر ترخیص خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در این زمین لرزه یک جوان ۲۷ ساله به دلیل سقوط تیر برق جان خود را از دست داد .

نوروزیان ابراز داشت: در مناطق لافت و فین که کانون زلزله بودند، هیچ مورد مصدوم و فوتی نداشته ایم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: تمام مراکز درمانی، بیمارستان ها، نیروهای بهداشت و درمان، اورژانس در آماده باش کامل به سر می برند.

به گزارش ایرنا و بر اساس اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه امروز (یکشنبه) ساعت ۱۵ و ۳۶ دقیقه و ۵۶ ثانیه و در عمق ۱۸ کیلومتری از زمین به وقوع پیوسته است.

موقعیت و مرکز زلزله ۲۶.۸۰ شمالی و ۵۵.۸۷ شرقی است که در استان هرمزگان احساس شده است.

این زلزله در ۱۵ کیلومتری لافت هرمزگان، ۲۰ کیلومتری سوزا هرمزگان و ۲۷ کیلومتری درگهان، هرمزگان احساس شده است. 

همچنین رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از حضور ۱۵۰ امدادگر هلال‌احمر در منطقه زلزله‌زده لافت خبر داد و گفت: امدادگران مشغول آماده سازی امکان عمومی نظیر مساجد و ورزشگاه ها و نیز تهیه چادرهای امدادی برای گذراندن امشب مردم زلزله هستند.

ببببب

مهدی ولی پورتصریح کرد: تا کنون ۵۴ روستا در استان هرمزگان ارزیابی شده و ۱۳۷ روستای دیگر نیز در حال ارزیابی هستند.

وی ادامه داد: خسارات ترک خوردگی منازل روستایی شهر فین مشاهده شده است و خسارت چندان نبوده است.

ولی پور ادامه داد: دو بالگرد هلال احمر به طور آماده باش برای کمک رسانی هستند. پایگاه های استان بوشهر، فارس و کرمان نیز برای اعزام آماده هستند.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر گفت: ۱۳ پایگاه هلال احمر در شهر بنر عباس مشغول خدمت رسانی هستند.

وی ادامه داد: هلال احمر امکان عمومی و مساجد و ورزشگاه ها و چادرهای امدادی را برای گذراندن امشب مردم آماده کرده است.

2 نفر مصدوم و یک کشته در زلزله هرمزگان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: یک نفر در زمین لرزه ۶ و چهار دهم ریشتری عصر امروز جان خود را از دست داد و ۲ نفر دیگر مصدوم شدند.

مهرداد حسن زاده افزود: غیر از این موارد که ذکر شد گزارش دیگری از خسارت جانی به ستاد مدیریت بحران استانداری هرمزگان نرسیده است.

وی ادامه داد: این زمین لرزه موجب ترک خوردگی دیوار برخی منازل در منطقه فین شده است و هم اکنون به همراه استاندار هرمزگان در حال عزیمت به سمت شهر فین در شمال بندرعباس هستیم و نیروهای امدادی و خدماتی درحالت آماده باش کامل هستند.

معاون عمرانی فرماندار بندرعباس و جانشین ستاد مدیریت بحران این شهرستان هم گفت: یک نفر بر اثر سقوط تیر برق در زمین لرزه عصر امروز جان خود را در بندرعباس از دست داد.

یکشنبه محمد کناری شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این زمین لرزه بر اساس گزارش های رسیده تاکنون خسارت جانی دیگری نداشته است.

وی ادامه داد: جزئی نیز ساختمان ها در بندرعباس و فین وارد شده و نیروهای ارزیاب در حال بررسی میزان خسارت‌های وارده هستند.

وی اضافه کرد: برق اغلب مناطق شهر بندرعباس که بر اثر زمین لرزه قطع شده بود وصل شده است و مشکل سایر مناطق هم با تلاش عوامل فنی درحال رفع است.

بر اساس اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه امروز (یکشنبه) ساعت ۱۵ و ۳۶ دقیقه و ۵۶ ثانیه و در عمق ۱۸ کیلومتری از زمین به وقوع پیوسته است.

موقعیت و مرکز زلزله ۲۶.۸۰ شمالی و ۵۵.۸۷ شرقی است که در استان هرمزگان احساس شده است.

این زلزله در ۱۵ کیلومتری لافت هرمزگان، ۲۰ کیلومتری سوزا هرمزگان و ۲۷ کیلومتری درگهان، هرمزگان احساس شده است. 

هنوز از خسارت احتمالی این زمین لرزه گزارشی ارسال نشده است.

منبع:  ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied