`
شمانیوز
شما نیوز

واکسن کرونا

ارز فی

کارت واکسن کرونا اجباری به زودی در کشور | الزام واکسن کرونا و گواهی تست منفی از اول آذر

وزارت بهداشت اما برای پیشگیری از عادی‌انگاری پاندمی، موضوع قرنطینه هوشمند به‌زودی اجرایی و همچنین کم‌کم داشتن کارت واکسن برای افراد اجباری می‌شود.

به گزارش شما نیوز: تمام واکسن‌های تأیید شده سازمان جهانی بهداشت نشان داده‌اند که در برابر بیماری شدید ناشی از کرونا بسیار اثرگذار هستند. بهترین واکسن کرونا برای شما واکسنی است که سریع‌تر به دست شما برسد. سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که انتظار می‌رود واکسن‌کرونا تأیید شده های کنونی حداقل تا حدی حفاظت را در برابر انواع جدید ویروس کرونا فراهم کنند. واکسن کرونا معمولا در نوع ساختاری ساخته می‌شود، واکسن کرونا ساخته شده از واکسن کشته شده ویروس که کمترین عارضه را دارد و ایمنی کمتری دارد.

واکسن کرونا

کارت واکسن به زودی اجباری می شود.

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران با اشاره به وضعیت کرونا در پایتخت گفت: آنچه مسلم است تا آخر آبان واکسیناسیونِ کامل (دوز یک و دو) در تهران به بیش از ۷۰ درصد می‌رسد؛ بر اساس آنچه که در حال تصویب است موضوع قرنطینه هوشمند به‌زودی اجرایی و همچنین کم‌کم داشتن کارت واکسن برای افراد اجباری می‌شود.

دکتر نادر توکلی معاون درمان ستاد کرونای استان تهران با اشاره به اینکه آمار کرونایی بیمارستان‌های تهران بحرانی نیست، گفت: براساس آخرین آمار موجود روزانه حدود ۳۵۰ بستری داریم که حدود ۲۵ درصد در بخش‌های ویژه و مابقی در بخش‌های عادی بستری می‌شوند و آمار ما روبه کاهش بوده است. کل بیماران کرونایی بستری در استان تهران اکنون ۲۵۸۰ نفر است و فوتی‌ها نیز بین ۲۵ تا ۳۵ نفر در روز است؛ همچنین کل موارد بستری در بخش‌های مراقبت ویژه حدود ۸۰۰ نفر است.

او با بیان اینکه می‌توان گفت کووید۱۹ در بیمارستان‌ها به شرایط کنترلی رسیده است، اظهار کرد: ولی بیشترین چیزی که از آن نگران هستیم بحث افزایش آمار بیماران سرپایی است که آن هم خوشبختانه وقتی واکسیناسیون به روند خوبی رسید اندکی از نگرانی ما کاسته شد و اگر درگیر طغیان یا جهش جدیدی نشویم، روند فعلی مناسب و روبه کاهش است. همچنین در تامین دارو و اکسیژن نیز مشکلی نداریم.

وی درخصوص رنج سنی مبتلایان به کرونا در شرایط فعلی پایتخت، تصریح کرد: کماکان بیشتر موارد مبتلا بین ۴۰ تا ۶۰ سال هستند.

توکلی با اشاره به فصل آنفلوآنزا نیز گفت: معمولا مواردی که در زمینه کرونا منجر به بستری می‌شود، درگیری ریه دارند که الگوی درگیری ریه در کرونا کاملا متفاوت با آنفلوآنزا است بنابراین معمولا اگر مواردی باشد که مشکل تنفسی باشد و الگوی درگیری ریه مشابه با کرونا نباشد بیمار را از نظر درگیری آنفلوآنزا بررسی می‌کنیم.

واکسن کرونا

گزارش طغیان آنفلوآنزا برای بستری نداریم

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران تاکید کرد: اکنون گزارش طغیان آنفلوآنزا در حوزه بستری نداریم، البته شیوع آنفلوآنزای فصلی در جامعه وجود دارد که اندکی افتراق آن از کووید۱۹ دشوار است.

توکلی درخصوص واکسیناسیون کرونا در استان تهران نیز گفت: آنچه مسلم است تا آخر آبان واکسیناسیون کامل(دوز یک و دو) در تهران به بیش از ۷۰ درصد می‌رسد.

وی همچنین درباره واکسیناسیون کودکان گفت: علی‌رغم نگرانی‌هایی که برای واکسیناسیون اطفال داشتیم خوشبختانه عارضه عمده نداشتیم و اتفاقات مثبتی رخ داد. همچنان کارهای پژوهشی و پیگیری‌هایی برای واکسناسیون اطفال انجام می‌دهیم تا از دغدغه خانواده‌ها کاسته شود.

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران، افزود: بر اساس آنچه که در حال تصویب است موضوع قرنطینه هوشمند به زودی اجرایی می‌شود و کم کم داشتن کارت واکسن برای افراد اجباری می‌شود. البته زدن واکسن به تنهایی مفید فایده نیست و کماکان رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهمیت زیادی دارد.

به گفته توکلی، اکنون میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران بین ۴۰ تا ۵۰ درصد است.

وی گفت: اتفاق مهم دیگر بازگشایی مدارس است که امیدواریم با همکاری بین بخشی میان آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، رابطین بهداشتی و کارشناسان بهداشت دانشگاه‌ها، شرایط را کنترل کنیم.

توکلی افزود: عملیاتی شدن طرح محدودیت هوشمند اندکی سخت و زمان بر است اما باید دید در آینده چه اقدامات دیگری می‌توان انجام داد.

واکسن کرونا

روزانه ۲ تا ۶ هزار نفر در چابهار واکسن کرونا دریافت می‌کنند

 مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار با اشاره به اینکه روزانه بین ۲ تا ۶ هزار نفر در این شهرستان واکسن کرونا دریافت می‌کنند گفت: این آمار نشان از استقبال مردم بوده اما توصیه برای واکسیناسیون سایر افراد هنوز وجود دارد.

دکتر همایون دادگر اظهارداشت: براساس آمار ۷۸ درصد مردم شهرستان چابهار دُز اول واکسن کرونا و ۲۹ درصد دُز دوم را دریافت کرده‌اند و باید برای ایمنی بهتر حتما این دُز دوم تزریق شود.

وی با اشاره به اینکه از جمعیت بالای ۱۲ سال در شهرستان چابهار ۱۵۱ هزار و ۴۰۸ نفر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند افزود: از این میزان ۱۱۷هزار و ۸۵۹ نفر دُز اول و ۴۳ هزار و ۷۷۶ نفر دُز دوم این واکسن را تزریق کرده‌اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار ادامه داد: قشرهای مختلف مردم برای مراعات حال همدیگر از تجمع غیرضروری، شرکت در مراسم عروسی و عزا و رفت و آمدها خودداری کنند تا سلامت عزیزان خود را تضمین و از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری شود.

وی اظهارداشت: ۶۹ مرکز از جمله خانه‌های بهداشت، مراکز تجمیعی و مراکز جامع سلامت برای تزریق واکسن کرونا در چابهار پیش‌بینی شده است تا افراد واجد شرایط به راحتی واکسن دریافت کنند.

گرد آوری از ایرنا و ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied