`
شمانیوز
شما نیوز

یخ درمانی

ارز فی

برای تسکین درد و فشار عصبی یخ درمانی کنید

​در طب سنتی و بخصوص طب سنتی چینی روش های برای تسکن درد . بهبود عملکرد سیستم عصبی بدن وجود دارد که به مرور زمان و با پیرفت علم پزشکی این روش های درمانی کمتر شدند اما چند سالی است که این روش ها در کنار طب جدید مورد توجه واقع شده اند. از جمله این روش ها در طب سنتی "یخ درمانی" است.

به گزارش شمانیوز: سردو گرم کردن مفاصل برای باز شدن گرفتگی ها از روش هایی است که فیزیوتراپ ها و پزشکان متخصص در این حوزه هم پیشمهاد می کنند. به عنوان مثال برای گردن درد و دردهای گردن و کتف ناشی از دیسک توصیه متخصصان استفاده از کمپرس یخ است. در دوران فیزیوتراپی هم آنها توصیه می کنند برای تسکین درد از کمپرس یخ باید استفاده شود.

استفاده از یخ درمانی اما شاید قدمتی جدیدتر در طب سنتی داشته باشد. رواج یخ درمانی به سال 2000 باز می گردد که از مکزیک آغاز شد و در کشورهای دیگر هم مورد توجه قرار گرفت.

یخ درمانی تکنیکی برای ماساژ دادن است که برای تسکین درد مفاسل، سردرد، دندان درد و درهای ناشی از گرفتگی سیستم عصبی مفید و قابل توجه است.

اما قرار دادن یخ در قسمت پشت گردن باعث تحریک پذیری و ترشح اندروفین در جریان خون می شود که باعث شادی و سرحالی می شود. این عمل در ایجاد تعادل بدن هم موثر است.

برای انجام یخ درمانی برروی شکم دراز بکشید و یک تکه یخ که داخل کیسه قرار داده اید را روی گردن و بین دو کتف خود قرار دهید. زمان ماندگاری یخ هم باید بین 15 تا 20 دقیقه باشد. توصیه می شود این کار دو بار در روز انجام شود.

یخ درمانی(فنگ فو) برای افرادی که دچار سوءهاضمه هستند و یاسیستم گوارش منظمی ندارند توصیه می شود. یخ درمانی باعث بهبود هضم غذا می شود.

این کار استرس و افسردگی را دور می کند و بی حوصلگی را کاهش می دهد. همچنین این عمل برای تنظیم دوران قاعدگی موثر است. یخ درمانی برای رژیم درمانی و همچنین تنظیم خواب شبانه هم موثر است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied