`
شمانیوز
شما نیوز
ارز فی

اخبار حوادث

مرگ دردناک پسر 8 ساله در ماشین پدرش | علت مرگ دردناک پسر 8 ساله نامشخص است

مرد جوان که برای دقایقی کودکش را داخل خودرو با بخاری روشن رها کرده و به داخل خانه رفته بود وقتی به آنجا برگشت با پیکر بی‌جان پسربچه رو به رو شد.

به گزارش شمانیوزمرگ دردناک پسر 8 ساله در ماشین پدرش اتفاق افتاد. علت مرگ دردناک پسر 8 ساله نامشخص است. مرگ دردناک پسر 8 ساله در حالی رخ داد که پدرش برای مدت کوتاهی از ماشین پیاده شد. ماجرای مرگ دردناک پسر 8 ساله در حال بررسی است.

مرگ غم انگیز پسر بچه در خودروی پدر

مرد جوان که برای دقایقی کودکش را داخل خودرو با بخاری روشن رها کرده و به داخل خانه رفته بود وقتی به آنجا برگشت با پیکر بی‌جان پسربچه رو به رو شد.

چند روز قبل افسر کشیک کلانتری 113 بازار در تماس با بازپرس مصطفی واحدی، از مرگ پسر 8 ساله‌ای خبر داد و گفت: مرد جوانی نامه‌ای از بیمارستان آورده مبنی بر فوت پسر 8 ساله‌اش و خواهان رسیدگی و دستور لازم در رابطه با مرگ کودک است.

بدین ترتیب بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی پایتخت دستور داد تا تیم تحقیق راهی بیمارستان شده و در رابطه با مرگ کودک تحقیقات صورت گیرد.

در بررسی‌های اولیه کادر اورژانس بیمارستان اعلام کرد زمانی که کودک به بیمارستان منتقل شده، فاقد علائم حیاتی بوده و کادر درمان موفق به احیای کودک نشده‌اند.

پدر این کودک که بشدت ناراحت بود و گریه می‌کرد در تحقیقات گفت: ما معمولاً با خودرو رفت و آمد نمی‌کنیم به همین دلیل برای اینکه باتری ماشین خراب نشود هر چند وقت یکبار، ماشین را روشن می‌کنم تا کمی کار کند و بعد هم آن را خاموش می‌کنم.

او ادامه داد: شب حادثه به همراه پسر 8 ساله‌ام برای روشن کردن خودرو به خیابان رفتیم. ماشین را روشن کردم که پسرم گفت برویم کمی بگردیم من هم قبول کردم و از آنجایی که لباس بیرون نپوشیده بودم به پسرم گفتم صبر کن تا من به خانه بروم و برگردم . چون هوا سرد بود بخاری ماشین را برایش روشن کردم. بعد از نیم ساعت، وقتی برگشتم دیدم پسرم روی صندلی جلو نشسته اما انگار خوابیده و چشم‌هایش بسته است. صدایش کردم جواب نداد چندین بار به شیشه ماشین کوبیدم اما باز هم هیچ جوابی نداد.

با نگرانی شروع به کشیدن دستگیره درها کردم اما همه درها از داخل قفل شده بود محکم به شیشه‌ها می‌کوبیدم و فریاد می‌زدم. درها هم از داخل قفل شده بود. با سر و صدای من همسایه‌ها خودشان را به خیابان رسانده و کمک کردند تا شیشه ماشین را شکسته و بچه را به اورژانس رساندیم.

در ادامه بررسی‌ها؛ به دستوربازپرس جنایی، تیم تحقیق به سراغ همسایه‌ها رفته و یکی از آنها گفت: شب بود که متوجه سر و صدا از داخل خیابان شدیم. از پنجره که بیرون را نگاه کردم؛ دیدم همسایه‌مان است که محکم به شیشه می‌زند و بچه‌اش را صدا می‌کند.

با صدای مرد همسایه، خودم را به خیابان رساندم و همسایه‌های دیگر هم به‌دنبال این سر و صدا به ما ملحق شدند. با کمک همسایه‌ها شیشه خودرو را شکستیم و بچه بی‌هوش را بیرون آوردیم. به آتش‌نشانی و اورژانس هم زنگ زدیم؛ اورژانس وقتی به محل رسید گفت بچه علائم حیاتی ندارد حتی سعی کردند که بچه را احیا کنند اما موفق نشدند. با این حال او را به بیمارستان منتقل کردند.

در ادامه مشخص شد که خودروی پژو 405 این خانواده دوگانه سوز است. بدین ترتیب بازپرس جنایی دستور تعیین کارشناس برای بررسی سیستم سی‌ان‌جی خودرو و همچنین تحقیق از همسایه‌ها و پدر کودک را صادر کرد. جسد نیز برای تعیین علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی انتقال داده شد تا پس از انجام کارهای کارشناسی و اعلام نظریه پزشکی قانونی، تحقیقات تکمیل شود.

گره کور مرگ پسر نوجوان در کانون اصلاح و تربیت

اردیبهشت سال ۹۷ خبر مرگ مشکوک پسری نوجوان در کانون اصلاح و تربیت به پلیس اعلام شد. وقتی جسد به دستور بازپرس برای تعیین علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد کارشناسان اعلام کردند وی بر اثر اصابت جسم سخت به سرش جان باخته است. با شروع تحقیقات مشخص شد مقتول با یکی از پسران کانون درگیر شده بود بنابراین وی بازداشت شد.

پسر نوجوان وقتی تحت بازجویی قرار گرفت، گفت: من به اتهام مواد مخدر در کانون بودم. قبول دارم روز حادثه با شاهرخ درگیر شدم و سرش ناخواسته به زمین خورد، اما حالش خوب بود حتی بعد از این درگیری عصبانی شده بود و لامپ‌های اتاق را شکست. به همین خاطر هم از سوی نگهبانان تنبیه شد. پس از آن سرش درد گرفت و او را به بهداری منتقل کردند و گفتند به خاطر مصرف قرص دست به خودکشی زده من نقشی در قتل او نداشتم.با اظهارات متهم برای وی به اتهام قتل شبه عمد کیفرخواست صادر و پرونده‌اش به شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در جلسه دادگاه پدر مقتول گفت: پسرم مشکل عصبی داشت. او به خاطر سرقت در کانون بود زمان زیادی به آزادی او نمانده بود آخرین بار با من تماس گرفت و گفت با چند نفر از نگهبان‌های کانون درگیر شده و کتک خورده است و از من خواست تا برایش لباس ببرم. اما چند ساعت بعد با من تماس گرفتند و گفتند که پسرم با خوردن قرص خودکشی کرده است. با این حال وقتی جسد پسرم را دیدم روی بدنش آثار کبودی و جراحت بود و فکر کنم پسرم به قتل رسیده است.

به همین خاطر تقاضای اشد مجازات برای عامل قتل را دارم. البته از مسئولان کانون و نگهبانانی که پسرم را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند هم شکایت دارم.پس از آن متهم با تکرار اظهاراتش مدعی شد که وی در قتل دوستش نقشی نداشته است.

در پایان جلسه قضات با طرح چهار ایراد پرونده را به دادسرا برگرداندند تا پس از رفع ایرادها دوباره به دادگاه برگردد. ضمن اینکه قضات خواستند تا فیلم‌های دوربین مداربسته کانون مورد بررسی قرار گیرد و مدارک پزشکی و سابقه بیماری قربانی و همچنین نظر پزشکی قانونی درباره علت اصلی مرگ بررسی شود.

 بعد از رفع این نواقص و در حالی که 3 سال از مرگ پسرنوجوان در کانون اصلاح و تربیت گذشته بود، پرونده بار دیگر به شعبه هفتم دادگاه کیفری فرستاده شد.

در ابتدای جلسه که صبح روز گذشته برگزار شد. اولیای دم درخواست اشد مجازات کردند.سپس متهم که از کانون اصلاح و تربیت به دادگاه منتقل شده بود با رد اتهام قتل، بار دیگر اظهارات قبلی‌اش را تکرار کرد و گفت: فیلم دوربین مداربسته لحظه درگیری من و شاهرخ را ضبط کرده اما صحنه‌هایی که مأموران او را کتک زده‌اند حذف شده است. باور کنید من در مرگ او دخالتی نداشتم. قبول دارم درگیری ما باعث شد سرش به زمین اصابت کند اما ضربه آنقدر شدید نبود که موجب مرگش شود.

سپس وکیل متهم به دفاع پرداخت و گفت: پزشکی قانونی در گزارشی علت مرگ را اصابت جسم سخت به سر اعلام کرده است. اما به وضوح نگفته این ضربه ناشی از برخورد سر قربانی با زمین بوده یا به خاطر ضربه‌هایی که در جریان درگیری با مأموران به وی وارد شده است. بنابراین تحقیقات درباره این پرونده تکمیل نیست.

در پایان جلسه قضات پس از شنیدن اظهارات طرفین پرونده برای صدور رأی وارد شور شدند.

منبع: ایران

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied