`
شمانیوز
شما نیوز

یاسین رامین

ارز فی

تبرئه جنجالی یاسین رامین همسر سابق مهناز افشار | جرم یاسین رامین چه بود؟

یاسین رامین در دادگاه بدوی به ۱۷ سال زندان و رد مال ۲ میلیون یورویی محکوم شده بود. یاسین رامین تبرئه شد.

به گزارش شمانیوزیاسین رامین فرزند محمدعلی رامین مشاور مطبوعاتی احمدی‌نژاد و همسر مهناز افشار هنرپیشه سینما بود. یاسین رامین در مرداد ماه سال ۹۵ با شکایت جمعیت هلال احمر بازداشت شد. یاسین رامین در دادگاه بدوی به  ۱۷ سال زندان و رد مال ۲ میلیون یورویی محکوم شده بود. یاسین رامین تبرئه شد.

جرم یاسین رامین چه بود؟

پرونده  شکایت سازمان تدارکات هلال احمر از یاسین رامین، همسر مهناز افشار که- در دادگاه بدوی به  ۱۷ سال زندان و رد مال ۲ میلیون یورویی محکوم شده بود- در دادگاه تجدید نظر با تبرئه رامین خاتمه یافت.

به گزارش ایسنا، در سال ۹۳  سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر  از یاسین رامین فرزند محمدعلی رامین (معاون مطبوعاتی دولت دهم) به اتهام اختلاس شکایت کرد. 

پس از آن با صدور کیفرخواست و برگزاری جلسات متعدد دادگاه،  قوه قضاییه از این پرونده تحت عنوان "اختلاف حساب مالی" یاد کرد.

 در ۲۵ اردیبهشت ماه سال  ۹۸، رأی بدوی پرونده مبتنی بر حبس و رد مال توسط شعبه ۱۰۵۸ دادگاه کیفری دو_ مجتمع رسیدگی به جرایم کارکنان دولت تهران_  صادر شد.

پس از آن با اعتراض به رای صادره و تجدیدنظر خواهی یاسین رامین، رای در دادگاه تجدید نظر باطل شد.

 این پرونده در برخی رسانه‌ها و افکار عمومی تحت عنوان "اتهام واردات شیرخشک فاسد" مطرح شده است، در حالی که رییس سازمان تدارکات در مصاحبه‌ای رسماً موضوع شیرخشک های فاسد را تکذیب کرده بود. 

یاسین رامین در واکنش به رای صادره در دادگاه تجدید نظر گفت: بارها خواستار  برگزاری جلسات علنی دادگاه شده بودم. می‌خواستم برای همه کسانی که دچار سوءتفاهم شده بودند مشخص شود محتوای این پرونده ربطی به شیرخشک فاسد و اختلاس و حتی تخلف مالی ندارد.

پیش از این وکیل‌مدافع یاسین رامین درباره موضوع اصلی پرونده موکلش گفته بود: «موضوع این پرونده اختلاف حساب مالی بین شرکت موکلم و هلال احمر است و قرار بوده اسناد و مدارکی از آلمان ارسال شود که برخی از این مدارک از آلمان واصل شده، ولی ناقص است و قرار است نماینده هلال احمر به آلمان برود؛ یکسری مدارک هم کارشناس پرونده می‌خواهد که باید تکمیل شود و پرونده در حال بررسی و تکمیل است.»

یاسین رامین

یاسین رامین کیست؟

محمد یاسین رامین (متولد ۱۳۶۰) مدیر سابق مرکز دارویی رشد و متهم یکی از پرونده‌های معروف فساد مالی ایران است. یاسین فرزند محمدعلی رامین مشاور مطبوعاتی احمدی‌نژاد و همسر مهناز افشار هنرپیشه سینما بود.

یاسین رامین در مرداد ماه سال ۹۵ با شکایت جمعیت هلال احمر بازداشت و در اسفند همان سال با وثیقه آزاد شد. او متهم شده‌است که دو میلیون یورو از جمعیت هلال احمر برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی دریافت کرده، اما این مبلغ را به فروشنده تحویل نداده‌است. رامین در دادگاه بدوی به ۱۷ سال حبس محکوم شده که ۷ سال آن قابل اجراست و پرونده او اکنون در مرحله تجدید نظر قرار دارد.

یاسین رامین در رسانه‌ها به واردات و توزیع شیرخشک آلوده متهم شده‌است. با این حال او و همسرش مهناز افشار این اتهام را رد کردند و سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر نیز اعلام کرده که پرونده‌ای در مورد شیرخشک‌های فاسد وجود ندارد.

یاسین رامین

بیوگرافی یاسین رامین همسر مهناز افشار

بیوگرافی یاسین رامین متولد سال ۱۳۶۰ در تهران می باشد که مهناز افشار چندی پیش گفت که وی متولد 1356 است.

محمد یاسین همسر مهناز افشار و فرزند ارشد محمدعلی رامین از وزرای احمدی نژاد می باشد.

دارای مدرک دکتری از دانشگاه آلمان بوده و دارای تابعیت آلمانی و ایرانی میباشد.

او در زمان احمدی نژاد از معاونین و مشاورین سازمان هلال احمر بود.

ازدواج و طلاق از همسر اول

درباره ازدواج مهناز افشار با یاسین حرفهای زیادی وجود دارد.

یاسین قبلاً ازدواج کرده و دارای همسر بود و بعد از آشنایی با مهناز افشار وی را طلاق داد و با بازیگر ایرانی ازدواج کرد.

شرط مهناز افشار برای ازدواج با محمد یاسین رامین

بعد از آشنایی این دو بازیگر کشورمان تنها شبی که برای ازدواج با رامین گذاشت طلاق همسرش و جدایی از وی بود که محمد یاسر است همسرش را طلاق داده بعد از مدت کوتاهی با مهناز افشار ازدواج می کند خطبه عقد آنها را خاتمی رئیس جمهور سابق ایران در ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ می خواند.

محمد یاسین رامین و همسرش مهناز افشار

آنها دارای یک دختر به نام لیا هستند.

مخالفت خانواده با این ازدواج

محمدعلی رامین پدر شوهر افشار به شدت با این ازدواج مخالف بود و برای ازدواج آنها رضایت نمی داد.

رامین در مصاحبه ای گفت که پسرم درباره ازدواج با این بازیگر با من مشورت نکرد و خودش تصمیم گرفت .

اما بعد از مدتی این چهره مشهور با هم ازدواج کردند و خطبه آنها خوانده شد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied