`
شمانیوز
شما نیوز

مسابقه تهمتن

ارز فی

زمان و ساعت پخش مسابقه تهمتن + ساعت بازپخش مسابقه تهمتن

مسابقه تهمتن از روز جمعه (۲۸ آبان) از شبکه نسیم آغاز می‌شود.

به گزارش شمانیوزمسابقه تهمتن به تهیه‌کنندگی رضا نصیری از روز جمعه ۲۸ آبان ماه روی آنتن شبکه نسیم می رود.

این برنامه با مسابقات مشابه گذشته که بر پاورلیفتینگ (وزنه برداری قدرتی) تمرکز داشتند، کاملاً متفاوت است. در برنامه قوی ترین مردان ایران فقط آدم‌هایی که کار بدنسازی می کردند و قوی هیکل بودند می آمدند. ولی در مسابقه تهمتن شخصیت‌های مختلف که اهل ورزش‌های متنوع هستند شرکت می کنند. در مسابقه تهمتن علاوه بر این آمادگی جسمانی بالایی مهم است،  هوش و زکاوت هم اهمیت دارد. چون شرکت کنندگان برخی آیتم‌ها را می‌توانند با خلاقیت خودشان برنده بشوند. «تهمتن« روی فرهنگ پهلوانی، روحیه جوانمردی و خانواده‌دوستی تاکید دارد و در فیلم‌های مستندی که تهیه شده، هر ورزشکار را در کنار خانواده‌اش نشان می‌دهد. مخاطب متوجه می‌شود او با فرزند و پدر و مادرش چه رابطه‌ای دارد. در حین مسابقه هم اعضای خانواده شرکت‌کنندگان را تشویق می‌کنند. در حالی که مسابقه قوی ترین مردان ایران ظاهر مردانه و خشکی داشت.

در این مسابقه رزمی کارها، سنگ نوردان، فیت‌نس‌کارها (ورزش های هوازی)، می‌توانند شرکت کنند و نیازی نیست همه سنگین وزن باشند. در این برنامه افرادی آمدند که انواع شغل‌ها را داشتند. در تهمتن هم شرکت‌کننده آتش نشان داشتیم و هم تکاور نیروی دریایی، معلم، پزشک و مشاغل دیگر.

در «تهمتن» ۲۵۶ نفر شرکت‌کننده که اهل ۴۵ نقطه کشور هستند، در چهار مرحله با هم  رقابت می‌کنند. در هر مرحله ۶۴ نفر حضور دارند که نفر اول هر گروه راهی مرحله فینال می‌شود. در نهایت «تهمتن» از میان ۴ شرکت کننده نهایی انتخاب می‌شود.

«تهمتن»، با میزبانی آیدین ختایی، ورزشکار و بهداد سلیمی، قهرمان جهان و در ۱۰۰ قسمت از شبکه نسیم پخش خواهد شد. داوطلبان شرکت در این برنامه، پس از راستی آزمایی و مسابقات‌ اولیه، وارد این مسابقه شده‌اند.

این مسابقه، با دکوری عظیم در فضایی حدود ۷۵۰۰ متر مربع برگزار می‌شود و به نوعی شرکت کنندگان در ورزشگاهی در ابعاد اصلی با تمام جزئیات به رقابت خواهند پرداخت.

مسابقه تهمتن؛ همه آنچه باید بدانید

مجریان مسابقه تهمتن

خراسان نوشت مسابقه تهمتن را بهداد سلیمی و آیدین ختایی اجرا می‌کنند که هردو پیشتر به عنوان ورزشکار شناخته می‌شدند. سلیمی وزنه‌بردار شاخص سنگین‌وزن و دارای مدال المپیک و جهانی است و ختایی نیز در رشته‌های پرورش اندام و پاورلیفتینگ، به شهرت رسیده است. آن‌ها با گذشت سال‌ها از رقابت داغ قوی‌ترین مردان، یک مسابقه ورزشی دیگر را اجرا می‌کنند که البته این بار، تفاوت‌های محسوسی با آن دارد.

تفاوت مسابقه تهمتن با «مردان آهنین»

رضا نصیری تهیه‌کننده «تهمتن» به ایرنا گفت: «در مسابقه تهمتن علاوه بر این آمادگی جسمانی بالا نیز مهم است، هوش و ذکاوت هم اهمیت دارد، چون شرکت‌کنندگان در برخی آیتم‌ها می‌توانند با خلاقیت خودشان برنده بشوند.»

وی ادامه داد: «در مسابقه قوی‌ترین مردان ایران بدنسازهایی شرکت می‌کردند که جثه‌های عظیمی داشتند و می‌توانستند وزنه‌های سنگین را بلند کنند، اما در برنامه «تهمتن» رزمی‌کارها، سنگ‌نوردان و فیتنس‌کارها (ورزش‌های هوازی) می‌توانند شرکت کنند و نیازی نیست همه سنگین‌وزن باشند. در این برنامه افرادی آمدند که انواع شغل‌ها را داشتند. در تهمتن هم شرکت‌کننده آتش‌نشان داشتیم و هم تکاور نیروی دریایی، معلم، پزشک و مشاغل دیگر.»

مسابقه تهمتن چند قسمت است

بر اساس آن چه نصیری اعلام کرده این مسابقه در ۱۰۰ قسمت و با حضور ۲۵۶ ورزشکار از سراسر کشور در چهار گروه تولید شده است. داوطلبان شرکت در این برنامه پس از راستی‌آزمایی و تست‌های اولیه در این مسابقه حضور پیدا کرده‌اند.

همچنین در هر برنامه مستندی از افراد حاضر در مسابقه، به نمایش درمی‌آید که جزو بخش‌های جذاب برنامه است. نکته جالب این که «تهمتن» با بیش از ۲۰ دوربین ضبط و در استاندارد بین‌المللی با کیفیت 4K برای پخش آماده شده است.

مسابقه تهمتن چه روزهایی پخش می شود

همچنین از تیزر این مسابقه رونمایی شد. در این تیزر انواع و اقسام توانایی‌های ورزشی مثل شنا، کشیدن و همچنین بلند کردن اجسام سنگین، شکستن اجسام با پتک و... دیده می‌شود. مسابقه تهمتن قرار است  از جمعه  تا  یک‌شنبه ساعت 23 از شبکه نسیم پخش شود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied