`
شمانیوز
شما نیوز

ایران خودرو

ارز فی

اعلام پیش فروش محصولات ایران خودرو | جزییات پیش فروش 6 محصول ایران خودرو

گروه صنعتی ایران خودرو در مرحله بیستم و پنجم فروش فوق العاده از (پنجشنبه) به مدت سه روز (تا پایان روز شنبه ۲۹ آبان ماه) 6 محصول تارا دستی، دناپلاس توربوشارژ و همچنین دناپلاس توربوشارژ با گیربکس شش سرعته، پژو ۲۰۷ دستی با سقف شیشه ای، راناپلاس و سورن پلاس عرضه می‌شود.

به گزارش شمانیوز: پیش فروش ایران خودرو آغاز شد. گروه خودرو سازی ایران خودرو محصولات متنوعی را تولید می کند. محصولات ایران خودرو از طرفداران قابل توجه ای در بازار داخلی برخوردار است. ایران خودرو در زمینه صادرات خودرو هم فعالیت دارد. قیمت محصولات ایران خودرو در روزهای اخیر افزایش داشته است. مشتریان محصولات تولیدی ایران خودرو معتقد هستند که باید کیفیت محصولات این شرکت ارتقاء یابد.

گروه صنعتی ایران خودرو شش محصول خود را در طرح مشارکت در تولید با موعد تحویل بهمن و اسفندماه ۱۴۰۱ از فردا به مدت سه روز به اجرا می‌گذارد.

ایران خودرو در جدیدترین طرح پیش‌فروش محصولات خود شش خودروی دناپلاس توربو، تارا دستی، پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای، دناپلاس توربو شارژ دستی، راناپلاس و سورن پلاس را عرضه می‌کند.

ثبت‌نام در طرح مشارکت در تولید محصولات عرضه شده (با روش قرعه‌کشی) از روز گذشته آغاز شده است و تا شنبه ۲۹ آبان ادامه دارد.

پیش فروش محصولات ایران خودرو

قیمت محصولات ایران خودرو در بازار چند؟

حال سوال اینجاست که قیمت در پیش فروش ایران خودرو با بازار چقدر تفاوت دارد؟

با نگاهی به این تفاوت قیمت، می‌توان برآورد کرد که اگر اتفاق ویژه‌ای در بازار خودرو رخ ندهد، در زمان تحویل خودروها، رانت قابل توجهی نصیب برندگان طرح ایران خودرو می‌شود.

دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک

یکی از خودروهای موجود در این طرح دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک است. قیمت در پیش فروش ایران خودرو به صورت پیش‌پرداخت، ۱۵۶ میلیون و ۳۵ هزار تومان اعلام شده است.

قیمت کارخانه‌ای دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک در آبان، ۳۹۰ میلیون تومان است و این خودرو در بازار، ۴۷۵ میلیون تومان قیمت دارد.

تارا دستی

این خودرو نیز یکی از گزینه‌هایی است که در فهرست جدیدترین حراج ایران خودرو قرار دارد. قیمت در پیش فروش ایران خودرو به صورت پیش‌پرداخت، ۱۱۶ میلیون و ۱۸۹ هزار تومان اعلام شده است.

قیمت مصوب تارا دستی ۲۹۰ میلیون و ۴۷۲ هزار تومان و نرخ این خودرو در بازار، حدود ۴۰۰ میلیون تومان است.

پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای

متقاضیان همچنین در هنگام ثبت‌نام در فروش فوری محصولات ایران خودرو، از امکان خرید پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای نیز برخوردارند.

قیمت در پیش فروش ایران خودرو به صورت پیش‌پرداخت، ۸۶ میلیون و ۵۰۵ هزار تومان اعلام شده است.

قیمت کارخانه‌ای پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای در آبان، ۲۱۶ میلیون و ۲۶۳ هزار تومان تعیین شده است. این خودرو در بازار، ۳۴۷ میلیون تومان داد و ستد می‌شود.

دنا پلاس توربوشارژ دستی

یکی از خودروهای موجود در این طرح دنا پلاس توربوشارژ دستی است. قیمت در پیش فروش ایران خودرو به صورت پیش‌پرداخت، ۱۱۴ میلیون و ۱۱۵ هزار تومان اعلام شده است.

قیمت کارخانه‌ای دنا پلاس توربوشارژ دستی در آبان، ۲۸۵ میلیون و ۳۹۹ هزار تومان است و این خودرو در بازار، ۴۳۷ میلیون تومان قیمت دارد.

راناپلاس

این خودرو یکی از گزینه‌هایی است که در فهرست جدیدترین حراج ایران خودرو قرار دارد. قیمت در پیش فروش ایران خودرو به صورت پیش‌پرداخت، ۷۲ میلیون و ۱۵۶ هزار تومان اعلام شده است.

قیمت مصوب راناپلاس در فروش فوری ایران خودرو ۱۸۰ میلیون و ۳۹۱ هزار تومان و نرخ این خودرو در بازار، ۲۵۵ میلیون تومان است.

سورن پلاس

یکی از خودروهای موجود در این طرح سورن پلاس است. قیمت در پیش فروش ایران خودرو به صورت پیش‌پرداخت، ۸۱ میلیون و ۷۰۲ هزار تومان اعلام شده است.

قیمت کارخانه‌ای سورن پلاس، ۲۰۴ میلیون و ۲۵۷ هزار تومان است و این خودرو در بازار، ۲۹۰ میلیون تومان قیمت دارد.

گروه صنعتی ایران‌خودرو دومین طرح فروش مشارکت در تولید شش محصول خود را از امروز (پنجشنبه) به مدت سه روز (تا پایان روز شنبه ۲۹ آبان ماه) برگزار می‌کند. موعد تحویل این خودروها بهمن و اسفند سال آینده پیش‌بینی شده و قیمت خودرو مطابق قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد خواهد بود.

گروه صنعتی ایران خودرو در مرحله بیستم و پنجم فروش فوق العاده از (پنجشنبه) به مدت سه روز (تا پایان روز شنبه ۲۹ آبان ماه) 6 محصول تارا دستی، دناپلاس توربوشارژ و همچنین دناپلاس توربوشارژ با گیربکس شش سرعته، پژو ۲۰۷ دستی با سقف شیشه ای، راناپلاس و سورن پلاس عرضه می‌شود.

این طرح، شش محصول تارا دستی، دناپلاس توربوشارژ و همچنین دناپلاس توربوشارژ با گیربکس شش سرعته، پژو ۲۰۷ دستی با سقف شیشه ای، راناپلاس و سورن پلاس عرضه می‌شود.

ایران خودرو

قرعه‌کشی جدید ایران خودرو

در طرح جدید ایران‌خودرو خودروهایی عرضه شده‌اند به صورت میانگین حدود ۱۰۰ میلیون تومان ارزان‌تر از بازار هستند. ثبت‌نام در طرح مشارکت در تولید محصولات عرضه شده (با روش قرعه کشی) از روز پنجشنبه آغاز شده و تا شنبه ۲۹ آبان ماه ادامه دارد.

دناپلاس توربو شارژ ۸۵ میلیون تومان، تارا دستی حدود ۱۵۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای ۱۶۴ میلیون تومان، دناپلاس توربو شارژ دستی ۱۵۸ میلیون تومان، راناپلاس ۹۵ میلیون تومان و سورن پلاس ۹۱ میلیون تومان ارزان‌تر از بازار در لیست قیمتی فعلی ایران‌خودرو است. میانگین این نرخ‌ها رقمی حدود ۱۰۰ میلیون تومان است که اگر همین امروز این خودروها به مشتریان داده شوند به معنای توزیع یارانه ۱۰۰ میلیون به ازای هرکدام از این خودروهاست.

خودروسازان با ۱۴۰ هزار خودرو ناقص در پارکینگ‌های خود، بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان زیان انباشته و بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان زیان ناشی از ارزان‌فروشی البته طبق ادعای خودشان، همچنان اصرار بر اجرای طرح‌های فروش خود دارند.

منبع: تجارت نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied