`
شمانیوز
شما نیوز

اخبار حوادث

شکستن شیشه متروی تهران توسط مردم | فیلم شکستن شیشه مترو

امروز مسافران در قطاری که دچار نقص فنی شده بود محبوس شده بودند و برای رسیدن به اکسیژن مجبور شدند شیشه قطار را بشکنند.

شکستن شیشه متروی تهران توسط مردم | فیلم شکستن شیشه مترو

به گزارش شمانیوزامروز فیلمی در فضای مجازی از شکستن شیشه مترو دست به دست شد و مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت. ماجرا از این قرار بود که مردی با جسمی سخت سعی در شکستن شیشه مترو دارد. یکی از قطارهای خط چهار در ایستگاه تئاتر شهر نقص فنی شد و مردم به دلیل کمبود اکسیژن ناچار به شکستن شیشه مترو شدند. فیلم گرفتاری مردم در مترو شکستن شیشه مترو را در ادامه می توانید ببینید:

امروز (شنبه) یکی از قطارها خط چهار در ورودی ایستگاه تئاترشهر به دلیل نفص فنی متوقف شد که مردم بخاطر تهیه اکسیژن مجبور به شکستن شیشه‌های قطار شدند.

شرکت بهره برداری متروی تهران اعلام کرد: یک رام قطار در ورودی ایستگاه تئاتر شهر در خط چهار متروی تهران به دلیل نقص فنی متوقف شد و این موضوع باعث اختلال حرکت قطارها بود.

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران اعلام کرد:  ضمن عذرخواهی از شهروندان و مسافران به اطلاع می رساند در ساعت ۷:۱۵ صبح امروز شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ یکی از قطارها خط چهار در ورودی ایستگاه تئاترشهر به دلیل نفص فنی  متوقف شد که بلافاصله تکنسین های فنی به ایستگاه اعزام شدند.

 این قطار از سمت ارم سبز به سمت شهید کلاهدوز در حرکت بود که در ورودی ایستگاه تئاترشهر از ساعت ۷:۱۵ به مدت ۳۰ دقیقه متوقف بود و در حال حاضر سرویس دهی در این مسیر در حال انجام است.

علت اختلال در مترو

محسن محمدیان مدیر روابط عمومی متروی تهران در خصوص مشکل ایجاد شده صبح امروز در خط ۴ متروی تهران گفت: این اتفاق به دلیل ایجاد مشکل فنی برای یکی از قطارهای خط ۴ در ایستگاه تئاتر شهر ایجاد شده بود که منجر به توقف این قطار و همچنین اختلال در تردد دیگر قطارها در ایستگاه‌های این خط شد.

وی با اشاره بر ازدحام شهروندان و مشکلات ایجاد شده صبح امروز در ایستگاه دروازه شمیران نیز عنوان کرد: متأسفانه صبح امروز شاهد تجمع زیاد جمعیت در ایستگاه دروازه شمیران و معطلی شهروندان بودیم که دلیل این امر خرابی همان رام قطار در ایستگاه تئاتر شهر بود.

مدیر روابط عمومی متروی تهران افزود: دلیل سرایت این مشکل به ایستگاه دروازه شمیران نیز وجود تقاطع این ایستگاه با خط ۴ است. در واقع به دلیل اینکه در چند ایستگاه جلوتر از دروازه شمیران یعنی در تئاترشهر دچار مشکل بودیم، شاهد اختلال در تردد شهروندان در ایستگاه دروازه شمیران نیز بودیم.

محمدیان بیان کرد: خوشبختانه این مشکل با حضور نیروهای فنی مترو پس از اندکی حل شد و در حال حاضر نیز مشکلی در تردد قطارها وجود ندارد. وضعیت رفت و آمد شهروندان نیز به حالت قبلی بازگشته است.

صبح امروز از حوالی ساعت ۷:۳۰ قطارهای عبوری در خط ۴ متروی تهران دچار توقف و اختلال در حرکت بودند که همین امر موجب ازدحام جمعیت و ایجاد مشکل برای شهروندان شده بود.

رفع نواقص متروی تهران در دستور کار شورای شهر

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران از تلاش مدیریت شهری برای حل مشکلات متروی تهران خبر داد.

حجت الاسلام آقامیری با اشاره به حادثه صبح امروز در متروی تهران با بیان این‌که واقعیت این است که در دوره گذشته مدیریت شهری، اقدامی در حوزه تکمیل زیرساخت‌ها انجام نشده است، گفت: پایانه و تعمیرگاه در ابتدا و انتهای همه خطوط نیست تا اصطلاحا قطارها روی چاله رفته و هر شب سرویس شوند به همین دلیل قطارها بازبینی ساده شده و در صورت بروز مشکل توسط یدک‌کش به تعمیرگاه منتقل می‌شود که باید مسافت طولانی طی شود تا به پایانه‌ای برسد.

وی با بیان این‌که در حال حاضر سیاست مدیریت شهری این است که تعداد پایانه و تعمیرگاه‌ها را افزایش دهد و همچنین طرحی دارند که بین خطوط ارتباطی ایجاد شود تا بتوان از تعمیرگاه و پایانه سایر خطوط نیز استفاده کرد، اظهار کرد: اتفاق‌هایی همچون توقف نیم ساعته قطار در صبح امروز نشان می‌دهد که ناوگان ریلی‌مان پس از گذشت چندین سال مستهلک شده و نیازمند بازبینی جدی است و متاسفانه مدیریت دوره قبل اهتمامی در رفع نواقص نداشته است و در نظر داریم نواقص دوره قبلی مدیریت شهری را رفع کرده و به زودی طرح‌ و لوایحی برای مشکلات مترو به صحن شورا خواهد آمد.

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان این‌که دقت داشته باشید که ۱۴۰۰ واگن مترو کم داریم اظهار کرد: با این حال حرکت قطارها مدام پایش شده و درصدد رفع مشکلات و نواقص هستیم.

گردآوری از ایسنا و فارس

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied