منطقه ازاد قشم
  • رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برای ساکنان جزیره قشم جای بسی خوشوقتی است که هوای این جزیره معطر به عطر حرم مطهر رضوی شده است.

  • رییس هیات بوکس منطقه آزاد قشم از تشکیل این هیات و معرفی اعضای هیات رییسه و کمیته های مردان و زنان هیات بوکس منطقه آزاد قشم خبر داد.

  • بقایای ساختمان گمرک قدیمی جزیره در داخل روستای باسعیدو نزدیک ساحل دریا درکنار جاده و بافت مسکونی روستا قرار دارد. گمرک باسعیدو سازه ای تقریبا چهارگوش با چهار اتاق هم اندازه با راهروهایی در چهار جهت و بر روی یک سکویی با ارتفاع حدود یک متر ایجاد شده است.

  • اولین جلسه برنامه ریزی هیات دوچرخه سواری منطقه آزاد قشم در سال 1400 عصر روز چهارشنبه گذشته در محل دفتر این هیات و با حضور اعضای اصلی و مسئولین کمیته ها برگزار شد.

  • مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه ازاد قشم از انتخاب رمکان به عنوان روستای نمونه قرآنی در طرح ملی انتخاب روستای نمونه و برتر قرآنی خبر داد.

  • رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: یک قطعه از اراضی خالصه دولتی واقع در خارج از محدوده طرح هادی و حریم جاده اصلی روستای گیاهدان به مساحت 1200 مترمربع از سوی این یگان رفع تصرف شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، مصطفی مازندرانی با اعلام این خبر افزود: رفع تصرف این قطعه از اراضی مذکور که ارزش تقریبی آن بالغ بر36 میلیارد ریال است، وفق دستور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قشم و درمعیت مامورین پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی قشم انجام شد.

  • رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با انتشار پیامی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس با نام بردن از این روز به عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی و یادگار ماندگار امام خمینی(ره) رهبر کبیر این انقلاب، بر ضرورت حفظ این یادگار برای رسیدن به اهداف امام خمینی(ره) از جمله رهایی قدس شریف تاکید کرد.

  • برای تکریم مقام شامخ شهدا جمعی از مشاوران و مدیران سازمان منطقه ازاد قشم به نمایندگی از سوی کیهان عباسیان سرپرست این سازمان با خانواده شهید حسین تارک دیدار و ضمن تفقد این خانواده بر تداوم راه شهدا تاکید کردند.

  • آخرین نشست اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر قشم به ریاست کیهان عباسیان سرپرست سازمان منطقه ازاد قشم با هدف جمع بندی فعالیت های کمیته های این ستاد و تقدیر و تشکر از خدمات و زحمات اعضای این کمیته ها شامگاه پنجشنبه 12 فروردین 1400 در محل مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد.

  • هفتمین نشست اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر قشم با حضور کیهان عباسیان سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم و رییس این ستاد، ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رییس ستاد اجرایی خدمات سفر کشور، سید جواد موسوی مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری این وزارتخانه، سهراب بناوند سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان هرمزگان و جمعی از معاونین و مدیران سازمان منطقه ازاد قشم در مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد.