`
شمانیوز
شما نیوز

گیاهی معجزه گر که سلول‌ سرطانی را در 16 ساعت از بین می برد

افسنطین شیرین حاوی ترکیبی به نام آرتمیسینین است که دلیل ناتوانی بقای سلول های سرطانی در حضور این گیاه محسوب می شود.

افسنطین شیرین حاوی ترکیبی به نام آرتمیسینین است که دلیل ناتوانی بقای سلول های سرطانی در حضور این گیاهی محسوب می شود. آرتمیسینین هر چیزی را از انگل تا باکتری، قارچ و سلول سرطانی می کشد، در شرایطی که کاری با سلول های سالم ندارد. یک گیاهی دارویی قدرتمند آسیایی با ویژگی ارتقا سلامت وجود دارد، که در خانواده مشابه با گل مروارید و آفتابگردان قرار دارد، اما استعداد پنهان این گیاهی در هیچ یک از بستگانش دیده نمی شود. این گیاهی می تواند سلول های سرطانی را تنها در 16 ساعت از بین ببرد.

 

چینی ها دیر زمانی است که از این گیاه دارویی برای کاهش تب، بهبود سلامت گوارش و دفع انگل ها استفاده می کنند. در حقیقت، به واسطه توانایی بالا در خلاص شدن از شر انگل مالاریا، از این گیاه در سراسر جهان به عنوان درمانی برای بیماری مالاریا استفاده می شود.

 

اما تاثیرگذارترین توانایی آن تا به امروز نابودی سلول های سرطانی بوده است. و این در شرایطی است که شواهد علمی از قدرت ضد سرطانی شگفت انگیز آن پشتیبانی می کنند.

 

مطالعات نشان داده اند که هیچ یک از سلول های سرطان پستان، سرطان خون، سرطان کیسه صفرا، سرطان ریه، سرطان مثانه، سرطان مغز، و سرطان پروستات توانایی مقابله با این گیاه دارویی که به نام افسنطین شیرین شناخته می شود را ندارند.

 

افسنطین شیرین حاوی ترکیبی به نام آرتمیسینین است که دلیل ناتوانی بقای سلول های سرطانی در حضور این گیاه محسوب می شود. آرتمیسینین هر چیزی را از انگل تا باکتری، قارچ و سلول سرطانی می کشد، در شرایطی که کاری با سلول های سالم ندارد.

 

برای کشتن سلول های سرطانی با کمک آرتمیسینین یک ترفند نیز وجود دارد. آرتمیسینین می تواند سلول های سرطانی را به تنهایی نابود کند (نتایج یک مطالعه نابودی 28 درصد از سلول های سرطان پستان را نشان داد)، اما قدرت واقعی آن در مقابله با سرطان زمانی آزاد می شود که با آهن ترکیب شود.

 

آهن میل آرتمیسینین را برای جستجو و نابودی سلول های سرطانی فعال می کند. به همین دلیل است که استفاده از افسنطین شیرین برای درمان مالاریا مفید است. انگل مالاریا دارای آهن است. و سلول های سرطانی نیز به طور معمول سرشار از آهن هستند. آنها برای تکثیر به آهن نیاز دارند و آن را از سلول های دیگر سرقت می کنند، از این رو می توانند روند تکثیر خود را با آهنگی سریع ادامه دهند.

 

مطالعه ای که در سال 2012 در نشریه Anticancer Drugs منتشر شد، نشان داد که ترکیب آهن و آرتمیسینین برای درمان سلول های سرطان پستان سرعتی خیره کننده مرگ آنها را به همراه داشت - 98 درصد تنها در 16 ساعت.

 

این چشمگیرترین نمونه از توانایی آرتمیسینین در نابودی سلول های سرطانی است، اما تنها مثال موجود محسوب نمی شود.

 

مطالعه ای که در سال 2016 در نشریه Nutrition Research and Practice منتشر شد، نشان داد که آرتمیسینین توانایی نابودی سلول های سرطانی گلیوبلاستوم مغزی را نیز دارد. اما بار دیگر کارایی و تاثیرگذاری آن در ترکیب با آهن به بیشترین میزان ممکن می رسید.

 

مطالعات دیگر که طی سال جاری میلادی منتشر شده اند نیز نشان می دهند که آرتمیسینین توانایی نابودی سلول های سرطانی سر و گردن، مثانه، خون، ریه، پروستات، روده بزرگ و استخوان را دارد.

 

نیازی به گفتن نیست که پژوهشگران ممکن است یک داروی قدرتمند جدید برای مبارزه با سرطان در اختیار داشته باشند. اما چه کسی می داند چقدر طول خواهد کشید تا این دارو وارد بازار شود. و این که چه زمانی این کار را انجام خواهند و دارویی را از ترکیب آرتمیسینین مصنوعی با آهن مصنوعی تولید خواهند کرد.

 

اما اگر در پی یک روش درمانی طبیعی هستید، نیازی نیست صبر کنید. افسنطین شیرین به شکل طبیعی خود در دسترس است.

 

منبع:کارگر آنلاین

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

 • صمد

  سلام ما این گیاه را درترکمن صحرا کاشتیم وجواب داد

 • ناشناس

  عالیه

 • ناشناس

  اسم این گیاه به محلی . یا فارسی نا مشخص . در کجا روئیده میشود . لطفاً راهنمای کنید .ممنون میشم

  • ناشناس

   اسم دیگه اش گندواش یاگندجارو یابرنجاسف ازخانواده کاسنی هاست‌درگیلان بهش میگن واش.بدرمان هپاتیتB.cو...

 • ناشناس.

  خیلی عالی وممنون

 • علی اکبری هستم

  خیلی مطالبتون عالیه

 • فرنگیس

  سلام اگه اینطور گیاهی هست لطفا از صدا وسیما برنامه ای جهت معرفیش تبلیغ کنید

 • ناشنلس

  ما استفاده کردیم تا حدی جواب داده دکترش شبیه معجزه دونسته

 • یزدی نژاد

  خیلی خوبه خداروشکر. انشاالله تمام مریضیا ریشه کن بشه

 • داود

  سلام این گیاه باید از کجا وچگونه تهیه کرد

 • مینا

  سلام،
  به دلیل اینکه شرکت های داروسازی ور شکست خواهند شد به این داروها اجازه تجاری شدن نخواهند داد!

 • رضا

  سلام صمد آقا شما که کاشتید بذر اونو از کجا باید پیدا کرد اگه اسم دیگری دارد بفرمایید آیا در منطقه فارس و بوشهر هم هست؟

 • samira

  سلام میشه بگید دقیقا چطور باید مصرف بشه؟ و اینکه همراه با آهن بهتر جواب میده یعنی قرص آهن هم‌بخوریم تو دوره مصرف این گیاه؟؟؟

این خبر را از دست ندهید