`
شمانیوز
شما نیوز

نحوه استفاده از ماسک جلبک چگونه است و چه خواصی دارد؟

در حقیقت جلبک دریایی منبع غنی ای از ویتامین ها، ماده های معدنی و اسید آمینه های موثر است که علاوه بر درمان و تسکین بسیاری از بیماریها بعنوان ماسک پوستی هم استفاده می شود. ترکیبات ضد التهابی جلبک دریایی تأثیر بسیار مثبتی در از بین بردن و بهبود اکنه پوست دارد.

در حقیقت جلبک دریایی منبع غنی ای از ویتامین ها، ماده های معدنی و اسید آمینه های موثر است که علاوه بر درمان و تسکین بسیاری از بیماریها بعنوان ماسک پوستی هم استفاده می شود. ترکیبات ضد التهابی جلبک دریایی تأثیر بسیار مثبتی در از بین بردن و بهبود اکنه پوست دارد، برای بعضی از مردم جلبک دریایی ظاهری نامطلوب و منزجز کننده دارد که در سواحل و دریاچه ها رشد می کند و برای بعضی دیگر از جمله مردم آسیای شرق جزء غذاهای دلچسب و مفید شمرده می شود.ماسک پوستی بسیار برای پوست های حساس مفید است ، به طوریکه ماسک پوستی می تواند صورت انسان ها را از اول بازسازی کند.

فواید و خواص ماسک صورت جلبک دریایی

ماسک جلبک  ضد التهاب:

جلبک دریایی یک ضد التهاب طبیعی است، بدین ترتیب میتواند تمام التهاب پوست را که سبب جوش های قرمز و دردناک می شود را تسکین دهد. تا زمانیکه این التهابات بطور ازاد در صورت شما وجود داشته باشد شما در معرض اکنه ناخوش‌آیند هستید.

ماسک جلبک ابرسانی قوی به پوست:

حتی درصورتی که پوست شما خشک نباشد، احتمالا به دنبال راهی برای حفظ رطوبت پوست خویش هستید. جلبک دریایی میتواند بهترین دوست برای پوست شما باشد برای این که دارای اسیدهای چرب ضروری است که برای پوستی سالم لازم و ضروریست.

ماسک جلبک برای کاهش سموم:

داشتن یک یکسری از سم ها در داخل پوست شما سبب می شود که پوست شما کسل کننده و بی روح باشد.. درصورتی که به دنبال پوستی زیبا هستید باید از شر این سموم خلاص شوید خوش بختانه، جلبک دریایی به سادگی روی پوست شما قرار میگیرد و مایع اضافی، سلول های مرده و آلودگی های پوست شما را از بین می برد وباعث درخشش پوست شما می گردد .از بین بردن تمامی این سموم، پوست شما را صاف و درخشان تر می کند

مواد لازم برای تهیه این ماسک

۱ قاشق غذاخوری عسل خام

۱ قاشق غذاخوری پودر جلبک ارگانیگ

۱ کپسول روغن گل مغربی

۶ قطره روغن صمغ کندر

۴ قطره روغن شمعدانی

روش استفاده:

عسل و پودر جلبک را در یک ظرف کوچک با هم مخلوط کنید. کپسول روغن گل مغربی را باز نموده و به مواد اضافه کنید. روغن ها را هم اضافه کنید. با یک چنگال مواد را آن قدر مخلوط کنید تا مانند کره بادام زمینی غلیظ شود. با انگشتان تمیز یا یک برس آرایشی مواد را روی صورت پخش کنید. حدود ۲۰ الی ۴۵ دقیقه صبر کنید. صورت را با آب گرم بشویید و با حوله، آب اضافی را به آرامی خشک کنید.اکنون پوست تان حسی از تمیزی و نرمی خواهد داشت و درخشش آنرا خواهید دید، ماسک جلبک دریایی و روغن درخت چای برای پوست ترکیبی

مواد مورد نیاز :

۱ قاشق سوپخوری جلبک دریایی خشک

۱ قاشق سوپخوری عسل ارگانیک

۱ قاشق سوپخوری روغن زردآلو

۲ قطره عصاره درخت چای

روش استفاده:

​جلبک دریایی خشک را آب گرم تمیز بریزید و ۲۰ دقیقه زمان بدهید

۱ قاشق سوپخوری از مایع جلبک دریایی بردارید و با عسل مخلوط کنید

چند قطره از عصاره روغن را اضافه منید و به خوبی مخلوط کنید

خمیر حاصل را بر روی صورت تمیز خشک بمالید

۲۰ دقیقه به آن زمان دهید

با آب ولرم بشویید

ماسک جلبک دریایی

مواد مورد نیاز :

خیار

۱ قاشق سوپخوری جلبک دریایی خشک

روش استفاده:

خیار را با استفاده از مخلوط کن رنده کنید

مخلوط خیار را با جلبک دریایی خشک میکس کنید ۲۰ دقیقه زمان دهید

بعد ماسک حاصل را به آرامی بر روی صورت تمیز پخش کنید و ۱۵ دقیقه صبر کنید

با آب ولرم بشویید.

 

منبع:بیتوته

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید