شمانیوز
شما نیوز

کرونا |خبر فوری | بیشترین آمار فوتی در آمریکا

آخرین آمار کرونا در ایران امروز ۱۶ شهریور| 635 فوتی

براساس گزارش وزارت بهداشت در 24 ساعت اخیر ، 635 تن از مبتلایان به کرونا جان خود را از دست دادند و تعداد جان باختگان به 111 هزار و 892 تن رسید .

به گزارش شمانیوز :بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۷ هزار و 138 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و از این بیماران، 3914 مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی کرونا در کشورمان به ۵ میلیون و 184 هزار و 124 تن رسید.

1487470_698

در ۲۴ ساعت اخیر، 635 تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۱۱ هزار و 892 تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۴ میلیون و 422 هزار و 740 تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین 7606 تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۲۹ میلیون و 677 هزار و 880 آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۲۴۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۴۴ شهر در وضعیت نارنجی و ۵۸ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۵ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۵ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۳ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۳۰ میلیون و ۳۳۸ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش ۲۷ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۷۶۰۶ تن از ایشان وخیم است.

تاکنون ۱۹ میلیون و 982 هزار و 954 دوز اول و 10 میلیون و 355 هزار و 300 دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده که بر اساس آن، مجموع واکسن‌های تزریق شده به 30 میلیون و 338 هزار و 254 دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق 884 هزار و 810 دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد که بیشترین (رکورد) واکسیناسیون روزانه در کشورمان است.

آخرین آمار قربانیان کرونا در جهان 

آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در جهان تاکنون به ۲۲۱ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۷۹۴ نفر رسیده و این ویروس مرگبار ۴ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۸۸۸ قربانی در سراسر دنیا گرفته است. بنابر تازه‌ترین آمار‌ها تاکنون ۱۹۸ میلیون و ۵۸۳ هزار و ۴۹۸ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند.

کشور‌های رکورددار ابتلا به کرونا در جهان

۱- آمریکا⇐ ۴۰ میلیون و ۸۶۵ هزار و ۷۹۴ نفر

۲- هند⇐ ۳۳ میلیون و ۵۷ هزار و ۳۲۰ نفر

۳- برزیل⇐ ۲۰ میلیون و ۸۹۹ هزار و ۹۳۳ نفر

۴- روسیه⇐ ۷ میلیون و ۳۰ هزار و ۴۵۵ نفر

۵- انگلیس⇐ ۷ میلیون و ۱۸ هزار و ۹۲۷ نفر

۶- فرانسه⇐ ۶ میلیون و ۸۳۹ هزار و ۴۹۴ نفر

۷- ترکیه⇐ ۶ میلیون و ۵۱۹ هزار و ۱۶ نفر

۸- آرژانتین⇐ ۵ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۶۹۵ نفر

۹- ایران⇐ ۵ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۹۸۶ نفر

۱۰- کلمبیا⇐ ۴ میلیون و ۹۱۹ هزار و ۷۷۳ نفر

کشور‌های رکورددار فوتی کرونا در جهان

۱- آمریکا⇐ ۶۶۶ هزار و ۵۵۹ نفر

۲- برزیل⇐ ۵۸۳ هزار و ۸۶۶ نفر

۳- هند⇐ ۴۴۱ هزار و ۷۵ نفر

۴- مکزیک⇐ ۲۶۳ هزار و ۴۷۰ نفر

۵- پرو⇐ ۱۹۸ هزار و ۵۲۳ نفر

۶- روسیه⇐ ۱۸۷ هزار و ۹۹۰ نفر

۷- اندونزی ⇐۱۳۶ هزار و ۴۷۳ نفر

۸- انگلیس⇐ ۱۳۳ هزار و ۲۷۴ نفر

۹- ایتالیا⇐ ۱۲۹ هزار و ۵۶۷ نفر

۱۰- کلمبیا⇐ ۱۲۵ هزار و ۳۳۱ نفر

بیشترین آمار کرونا نسبت به جمعیت در کدام کشورهاست؟

در حال حاضر آمریکا، انگلیس، ایران، روسیه، ترکیه، برزیل، هند، مکزیک، اسپانیا و فرانسه جزو ۱۰ کشور اول بر اساس میزان آمار ابتلا به کرونا نسبت به جمعیت در جدول جهانی قرار دارند.

لازم ذکر است؛ اطلاعات موجود در این گزارش، روزانه اعلام می‌شود و بسته به ساعت اعلام آمار روزانه از سوی هر کشور، ممکن است ارقام موجود شامل آخرین آمار اعلام شده هر کشور نباشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied