`
شمانیوز
شما نیوز
ارز فی

کرونا؛

کاهش ۶ درصدی میزان مرگ و میر تهرانی ها توسط کرونا

فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران از کاهش ۶ درصدی میزان مرگ و میر تهرانی توسط کرونا نسبت به هفته گذشته، خبر داد.

به گزارش شما نیوز: «علیرضا زالی» فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در این مراسم گفت: مرکز واکسیناسیون شهید مدافع سلامت شهیده عصمت سربیشه‌ای  روزانه حدود 3500 دوز واکسن تزریق می‌کند که از امروز فعالیت این مرکز ممتاز به صورت شبانه روزی می‌شود.
فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت این مرکز واکسیناسیون را به عنوان یکی از مراکز بسیار ممتاز در رعایت کرامت شهروندی، سرعت عمل و انجام فرایندهای مبتکرانه برشمرد که دارای پتانسیل بالا و قابلیت افزایش واکسیناسیون تا 10هزار دوز واکسن در روز  است.
زالی با اشاره به همگرایی بین بخشی موجود در این مرکز، گفت: همدلی، همگرایی، وفاق و تفاهم اجرایی و کلامی رمز پیروزی ما در این روزهای سخت برای مقابله با کرونا است که در عرصه واکسیناسیون بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.  
وی ضمن تقدیر از همکاری نیروی زمینی سپاه از ابتدای پاندمی کرونا در راستای مقابله با این بیماری در عرصه های مختلف خواستار همکاری بیشتر در راستای راه اندازی مراکز جدید واکسیناسیون شد.
زالی از راه اندازی بیش از 210 مرکز مختلف واکسیناسیون در پایتخت کشور خبر داد و گفت: هم اکنون بیش از 21 مرکز تجمیعی و غیر تجمیعی در تهران راه اندازی شده و به صورت دو شیفته و سه شیفته در حال خدمت رسانی به شهروندان تهرانی هستند.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا حفظ سلامتی مردم در هنگام تزریق واکسن را جزو اولویتهای ستاد کرونا برشمرد و با اشاره به ضرورت جلوگیری از ازدحام و شلوغی در مراکز تلقیح واکسن افزود: در این راستا هم اکنون بیشتر مراکز واکسیناسیون پایتخت به صورت دو شیفته در شیفت صبح و بعد از ظهر فعالیت می کنند . اما برای تسریع فرایند واکسیناسیون تهران باید در روزهای آتی حداقل 95 مرکز واکسیناسیون دیگر را راه اندازی کنیم.
زالی با اشاره به وضعیت تزریق واکسن کرونا در پایتخت گفت: تا عصر روز چهارشنبه 6 میلیون و 825هزار دوز واکسن به همشهریان تهرانی تزریق شده که  دو میلیون و 93 هزار نفر آنها هر دو دز واکسن کووید 19 را دریافت کرده اند. همچنین در تهران روز گذشته 258 هزار دوز واکسن تزریق شده است.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا با اشاره به وضعیت بیماری در تهران گفت: خوشبختانه شاهد روند کاهشی بیماری در کشور و پایتخت هستیم. در 24 ساعت گذشته مجموعا 6900 بیمار بستری کرونایی  در تهران داشتیم که نسبت به قبل تقلیل یافته است.
زالی همچنین از بستری 1050 بیمار جدید  در بیمارستانها، بستری 143  بیمار جدید در بخش ویژه  خبر داد و گفت: میزان مرگ و میر کرونا در تهران نسبت به هفته گذشته 6 درصدکاهش یافته است؛ هم اکنون 1700 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و این آمار نیز روبه کاهش است.
وی در خاتمه سخنان خود از زحمات نیروی زمینی سپاه و تمامی دستگاه‌ها و نهادها و مدافعان سلامت در راستای تسریع واکسیناسیون قدردانی و اظهار امیدواری کرد که با همت همه عزیزان بتوانیم هرچه سریعتر شاهد تحقق اهداف اجرای طرح واکسیناسیون در کشور باشیم.

ترزیق روزانه بیش از 2 هزار واکسن توسط سپاه

سردار اخوان مهدوی فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه کل پاسداران نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا از همکاری و تعامل و تلاش های جهادی مدافعان سلامت و تمامی نهادها و سازمانها در راستای مقابله با کرونا در این پاندمی قدردانی کرد.
وی با اشاره به استفاده از تمام امکانات بهداری نیروی زمینی سپاه برای مقابله با بیماری کرونا در کشور خاطرنشان کرد:  روزانه، بیش از 2 هزار دوز واکسن کووید19 در مراکز واکسیناسیون نیروی زمینی سپاه تزریق می‌شود و تا 50 هزار واکسن را نیز می توانیم روزانه در این مراکز تلقیح کنیم.
سردار اخوان مهدوی افزود: تلاش های شبانه روزی، مجاهدانه با توکل و اخلاص راه برون رفت از مشکلات موجود است که این راهبرد در کلانشهر تهران نیز با فرماندهی دکتر زالی هدایت می شود و ما نیز این راهبرد را  100 درصد عملیاتی کردیم.
اخوان مهدوی با اشاره به راه اندازی 24 بیمارستان سیار توسط نیروی زمینی سپاه برای خدمت رسانی به مردم، گفت: این مرکز شانزدهمین مرکز جامع واکسیناسیون است که توسط  نیروی زمینی سپاه در کشور راه اندازی شده است و در هفته آینده نیز چهارمین مرکز واکسیناسیون در کلانشهر تهران را راه اندازی خواهیم کرد.
وی آمادگی کامل نیروی زمینی سپاه را برای همکاری در تسریع فرایند واکسیناسیون در سایر نقاط تهران اعلام کرد و گفت: اعتقاد ما این است که برای ارائه خدمت صادقانه به مردم همه باید بسیج شویم و مهمترین مولفه در ارائه خدمت به مردم در این مراکز جامع واکسیناسیون رعایت تکریم شهروندی است. بنابراین در این مرکز نهایت سازماندهی، برنامه ریزی و رعایت تکریم شهروندی انجام می شود.
سردار اخوان مهدوی در پایان، بیان کرد: 1500 نفر از کادر تخصصی را سازماندهی کردیم که 1000 نفر آنان برای یاری کادر بهداشت و درمان به استان های مختلف اعزام شدند و امیدواریم به زودی شاهد ریشه کنی این بیماری باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied