`
شمانیوز
شما نیوز

لحظه به لحظه با حوادث چهارشنبه سوری 93

شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز): این خبر در حال بروز رسانی است و شما می توانید رویداد های چهارشنبه سوری سال 93 را در این گزارش بخوانید.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز): این خبر در حال بروز رسانی است و شما می توانید رویداد های چهارشنبه سوری سال 93 را در این گزارش بخوانید.
*جوان بی گناه هنگام بازگشت به خانه سوخت
به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، لحظاتی پیش (ساعت 9:15) جوانی حدودا 35 ساله به نام محسن که از ناحیه صورت دچار سوختگی شده بود، وارد بیمارستان مطهری تهران شد.
بنا بر ادعای فرد مصدوم، وی به همراه یکی از دوستانش با خودرو در حال بازگشت به خانه بود که جوانی شرور در خیابان وحدت اسلامی با پرتاب نارنجک به داخل خودرو منجر به مصدون شدن محسن می شود.
بنا به گفته پزشکان وضعیت محسن وخیم نیست.
*طفل 5 ماهه در میان مصدومان بیمارستان فارابی
به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، تا ساعت 21 امشب 55 نفر از هموطنانمان که در حوادث چهار شنبه سوری دچار حادثه چشم شده بودند به بیمارستان فارابی مراجعه کرده اند.
گفته می شود؛ از این تعداد شش نفر خانم، هشت نفر کودک، یک طفل 5 ماهه و بقیه نوجوان، جوان و بزرگسال بودند.
لازم به ذکر است، تاکنون سه نفر در بیمارستان چشم پزشکی فارابی بستری و بقیه به صورت سرپایی مداوا شدند.
*صدمه زدن تعدادی جوان آتش افروز به خودروی آتش نشانی
خاکپور مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی شهرداری مشهد با اشاره به آسیب رساندن برخی از جوانان به یک دستگاه خودرو آتش نشانی مشهد در خیابان نجف بلوار توس تاکید کرد: بنابر گزارش های واصله در خیابان نجف 13 واقع در بلوار توس، جوانان آن منطقه اقدام به استفاده از مواد محترقه کرده اند، به شکلی که قرار بود آتش نشانی با همکاری نیروی انتظامی برای اطفای آتش سوزی و مهار این حادثه در آنجا مستقر شود.
وی خاطرنشان کرد: این در حالی بود که پس از رسیدن خودور آتش نشانی مشاهده شد نیروی انتظامی هنوز نرسیده است بنابراین به دلیل آسیب رساندن مردم این منطقه و با پرتاب ترقه و سنگ به سمت خودروهای آتش نشانی، آتش نشانان عقب نشینی کردند و اقدام ناتمام ماند.
خاکپور در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه مورد خاصی از جرح و آتش سوزی مشاهده نشده است اما حجم تماس های مردمی در چهارشنبه آخر سال بسیار بالا بوده و همه آنها خواستار حضور آتش نشانان در مکان هایی بودند که جوانان آتش برافروخته بودند.
* 17 قربانی جوان در بیمارستان مطهری بستری شدند
مصطفی ده مرده ئی از پذیرش 17 مصدوم چهارشنبه سوری در بیمارستان مطهری خبر داد و گفت: 17 نفر از این افراد به علت جراحات وارده بستری شده اند.
رئیس بیمارستان مطهری خاطرنشان کرد: حال 2 نفر از این مصدومان به شدت وخیم است.
یکی دیگر از قربانیان نعمت‌آباد تهران فوت کرد/ قربانیان چهارشنبه سوری کشور به 74 تن رسیدند/ جوان 25 ساله نسیم شهر احیا شد
*اورژانس 9 مصدوم پایتخت را به بیمارستان مطهری منتقل کرد
عباسی سخنگوی اورژانس تهران دقایقی پیش (ساعت 20:30) طی گفتگویی تلفنی با خبرنگار ما در تشریح آخرین وضعیت مصدومان حادثه چهارشنبه سوری پایتخت اظهار داشت: تا کنون تکنسین های اورژانس به 25 مورد حادثه اعزام شدند که در این حوادث 14 تن از شهروندان در شهر تهران دچار مصدومیت شدند که 9 تن از این مصدومان به بیمارستان مطهری جهت ادامه درمان منتقل شدند و 5 تن دیگر به صورت سرپایی در محل درمان شدند.
گفتنی استف تا این لحظه(ساعت 20:30) دو نوجوان 15 و 16 ساله که جان خود را از به دلیل انفجار مواد محترقه دست ساز از دست دادند.( لازم به ذکر است این نوجوانان عصر امروز در منطقه نعمت آباد تهران دچار حادثه شدند که یکی از انان در دم جان خود را از دست داد و دیگری در بیمارستان فوت کرد و یکی دیگر از دوستانشان نیز در وضعیت وخیمی قرار دارد.)
*مصدومان حادثه دیدگان چهارشنبه سوری کشور به 74 تن رسید
لحظاتی پیش (ساعت 18:15) اورژانس کشور تعداد کل مصدومان چهار شنبه سوری 93 را 74 نفر در سراسر کشور اعلام کرد.
*قربانی 12 ساله ای وارد بیمارستان شهید مطهری شد
بر اساس گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، لحظاتی پیش یک پسر بچه 11 ساله به نام "رادین»" به علت سوختگی از ناحیه دست راست وارد اورژانس بیمارستان شهید مطهری شد.
بر اساس گفته پزشکان ، سوختگی دست این پسربچه از نوع درجه 4 تشخیص داده شده است و پزشکان در حال مداوای او هستند.
والدین این کودک و سایر همراهان قربانیان حوادث چهارشنبه سوری به شدت نگران وضعیت مصدومان خود هستند.
یکی دیگر از قربانیان نعمت‌آباد تهران فوت کرد/ قربانیان چهارشنبه سوری کشور به 74 تن رسیدند/ جوان 25 ساله نسیم شهر احیا شد
* آتش چهارشنبه سوری 2 اصله درخت را طعمه حریق کرد
تعدادی از جوانان در خیابان بهار تهرانپارس ( شهید حسینی) با روشن کردن آتش و استفاده از مواد آتش زا، موجب سوختن دو اصله درخت شدند.
ماموران آتش نشانی با حضور به موقع در محل آتش را خاموش کردند.
*یکی از دیگر از حادثه دیدگان منطقه نعمت آباد پایتخت در بیمارستان فوت کرد
سعید شریف زاده مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران در تشریح آخرین وضعیت قربانیان چهارشنبه سوری سال 93 به خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران گفت: یکی دیگر از نوجوانان حادثه دیده منطقه نعمت آباد پایتخت در بیمارستان مطهری جان خود را از دست داد.
وی ادامه داد: تا ساعت 14:30 تاکنون (ساعت 20) هزار 16 تماس با مرکز 125 گرفته شده که در مجموع اتش نشان ها به 63 عملیات اعزام شدند.
این مقام مسئول آتش نشانی به 3 انفجار در پایتخت اشاره کرد و گفت: وضعیت آخرین قربانی منطقه نعمت آباد وخیم گزارش شده است.
شریف زاده خاطر نشان کرد: آتش نشان ها توانستند حریق های ایجاده شده در سطح معابر شهری و ساختمان های مسکونی را مهار کنند. واز بروز حادثه جلوگیری نمایند.
وی افزود: در ساعات اولیه امشب تعدادی کارگاه تولیدی و انبار ضایعات دچار حریق شد که با تلاش آتش نشان ها این اتش سوزی ها مهار و خوشبختانه کسی صدمه ندید.
به گفته شریف زاده آتش سوزی کارگاه ها ربطی به چهارشنبه سوری ندارد.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران بیان داشت: تماس های شهروندان با سمانه 125 خدمات آتش نشانی شهر تهران نسبت به سال گذشته 440 مورد کاهش پیدا کرده است و همچنین شاهد تلفات کمتری نسبت چهار شنبه سوری سال 92 بوده ایم.
* ساختن مواد محترقه بلای جان 4 دوست شد
سید جواد موسوی مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: تاکنون (ساعت 19:45) 4 نفر در منطقه کرج قربانی چهارشنبه سوری شده اند.
وی ادامه داد: 4 دوست در حال ساخت مواد محترقه دست ساز در یک واحد مسکونی بودند که ناگهان مواد محترقه دچار انفجار می شود و این چهار جوان که بین 18 تا 25 سال سن داشتند، به شدت مجروح می شوند.
به گفته موسوی ، متاسفانه در این حادثه دست یکی از جوانان قطع می شود.
*یکی از مصدومان چهارشنبه سوری پایتخت به بیمارستان فارابی منتقل شد
دقایقی پیش ( ساعت 19:35) یک مرد جوان حدودا 30 ساله که بر اثر انفجار موادمحترقه دچار مصدومیت شده برای مداوا به بیمارستان فارابی تهران منتقل شد.
این مصدوم از ناحیه چشم و کمر دچار آسیب شده که برای مداوا دراین مرکز درمانی بستری شد. پزشکان در حال تلاش هستند تا بینایی این شخص دچار مشکل نشود.
یکی دیگر از قربانیان نعمت‌آباد تهران فوت کرد/ قربانیان چهارشنبه سوری کشور به 74 تن رسیدند/ جوان 25 ساله نسیم شهر احیا شد
*انفجار نارنجک دستی جان جوان 25 ساله را گرفت
سرهنگ افضل گلزاری با اعلام آخرین اخبار چهارشنبه آخر سال در محدوده غرب استان تهران با ابراز تاسف از مجروحیت جوان ۲۵ ساله ای که بر اساس انفجار مواجه محترقه دست ساز راهی بیمارستان شده بود، افزود: خوشبختانه امسال نسبت به سال گذشته غرب استان تهران جو آرامی دارد.
وی درباره جزئیات حادثه انفجار گفت: عصر امروز جوان ۲۵ ساله ای که به گفته شاهدان عینی ماجرا در حال ساخت نارنجک دستی در حیاط منزل مسکونی اش بود به دلیل انفجار مواد محترقه مصدوم و توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد که ابتدا مرگ وی متصور بود ولی با تلاش تیم پزشکی بیمارستان این جوان جانی دوباره گرفت و به زندگی بازگشت.
گلزاری گفت: این حادثه در محدوده شهرستان نسیم شهر به وقوع پیوست.
*انگشت پسر بچه 12 ساله قطع شد
مجتبی خالدی از مصدومیت 39 نفر در جریان مراسم چهارشنبه آخر سال تا ساعت 19:30 خبر داد و گفت: 27 نفر از این افراد در استان فارس دچار مصدومیت شده اند.
سخنگوی اورژانس کشور با بیان اینکه تنها یک نفر از مصدومان خانم بوده است، افزود: این فرد در استان آذربایجان غربی دچار سانحه شده است.
خالدی ضمن بیان اینکه بیشتر مصدومان دچار سوختگی شده اند ، تاکید کرد: در شهر رشت نیز انگشت کوچک دست چپ یک پسر بچه 12 ساله نیز به دلیل انفجار مواد محترقه قطع شده است.
*کاهش تماس های مردمی با 110/ وضعیت ترافیکی سنگین در 3 بزرگراه
به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، نیرو های انتظامی پلیس تهران بزرگ از ساعت 4 بعد ظهر امروز جهت اجرای تمهیدات انتظامی و امنیتی چهارشنبه سوری در نقاط مختلف پایتخت حضور یافتند.
بر اساس گزارش اطلاع رسانی پلیس تهران ، تاکنون (ساعت 19) مشکلی خاصی در تهران نبوده است و وضعیت شهر تهران نسبت به سال گذشته از لحاظ امنیتی و ترافیکی مطلوب تر است.
همچنین تماس ها با مرکز فوریت های 110 در رابطه با ایجاد مزاحمت برای مردم کاهش یافته است و وضعیت در بزرگراه ها به استثنای 3 بزرگراه امام علی(ع)، زین الدین شمال به جنوب، نیایش شرق به غرب بعد از کردستان، همت شرق به غرب از پاسداران تا ستاری، عادی و روان است.
تا کنون(ساعت 19) تنها یک نفر در حوادث چهار شنبه سوری فوت شده و 5 نفر نیز مصدوم شده اند که 3 نفر از مصدومان به صورت سرپایی و 2 نفر دیگر جهت درمان به بیمارستان انتقال یافتند.
*قربانی 14 ساله چهارشنبه سوری، دچار 70 درصد سوختگی شده
پرویز نمازی، مدیر روابط عمومی بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری تهران گفت: پسربچه ای 14 ساله دراثر انفجار مواد محترقه دچار آسیب دیدگی جدی شده است و کادر پزشکی و پرستاری این بیمارستان در زمان حاضر در حال مداوای وی هستند.
نمازی افزود: این پسربچه که به همراه دوستان خود مشغول تهیه مواد محترقه بود با انفجار ناگهانی این مواد دچار آسیب دیدگی جدی شد.
وی گفت: ماموران اوژانس تهران پسربچه یاد شده را از محل حادثه به بیمارستان منتقل کردند که سریع تحت مداوا قرار گرفت و فعالیت های درمانی برای وی آغاز شد.
نمازی افزود: با تحت درمان قرار گرفتن این مصدوم ، مشخص شد که وی، 70 درصد دچار سوختگی شده و نه تنها اندام وی که چشم هایش هم آسیب جدی دیده است.
*۲ مصدوم چهارشنبه سوری در بخش مراقبت های ویژه
پرویز نمازی اظهارداشت: تا کنون(ساعت 19) ۴ مصدوم حوادث چهارشنبه سوری در تهران به این مرکز درمانی آورده شده اند.
به گفته وی، دو تن از مصدومان سرپایی مداوا شدند اما حال دو تن از مصدومان وخیم است و در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.
مسئول روابط عمومی بیمارستان شهید مطهری ادامه داد: سوختگی مصدومان از ناحیه سر و صورت است.
نمازی با اعلام اینکه شدت سوختگی دو مصدوم بالاست، گفت: این مصدومان دو نوجوان ۱۵ و ۱۶ ساله هستند.
*وضعیت نوجوانان قربانی دزفول وخیم است
محمد قربان مسوول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول اعلام کرد: در حادثه عصر امروز در یک مغازه عرضه ماهی عید در خیابان طالقانی شهر دزفول بر اثر انفجار مواد محترقه مغازه دچار آتش سوزی شد که ماموران آتش نشانی سریعا به محل حادثه اعزام شدند.
وی ادامه داد: در این حادثه چهار نوجوان در حال درست کردن ترقه های دست ساز بودند که با انفجار ترقه دچار سوختگی شده و توسط اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان منتقل شدند. سه نفر از این مجروحان به دلیل وخیم بودن حال عمومی به مرکز استان در اهواز اعزام شدند.
یکی دیگر از قربانیان نعمت‌آباد تهران فوت کرد/ قربانیان چهارشنبه سوری کشور به 74 تن رسیدند/ جوان 25 ساله نسیم شهر احیا شد
* انفجار مواد محترقه دست ساز یک ساختمان را ویران کرد
علی اکبر جوانمرد اظهار داشت: بر اثر انفجار مواد محترقه دست ساز یک باب منزل مسکونی در شهرستان ارومیه به طور کامل تخریب شد.
وی ادامه داد: این حادثه دلخراش در منطقه البرز این شهرستان رخ داد و بر اثر شدت این حادثه تعدادی از ساختمان ها و مغازه های همجوار نیز دچار آسیب شدند.
جوانمرد افزود: در حادثه انفجار و تخریب کامل این واحد ساختمان هشت نفر دچار مصدومیت شده که پس از خروج آنها از محل، توسط امدادگران به بیمارستان ها و مراکز درمانی منتقل شدند.
رئیس جمعیت هلال احمر ارومیه، بی احتیاطی و عدم توجه به توصیه های ایمنی را عامل این حادثه دانست و تصریح کرد: نکات ایمنی و هشدارهای لازم را به کار گیرید تا روزهای پایانی سال را با آرامش سپری و سال جدید را با شادی آغاز کنیم.
جوانمرد با بیان اینکه بیشترین حادثه دیدگان چهارشنبه سوری را سازندگان مواد محترقه تشکیل می دهند، خاطرنشان کرد: عدم آگاهی مردم از خطرات این مواد سبب ایجاد حوادث دلخراشی می شود.
*حادثه دیدگان چهارشنبه آخر سال به 35 نفر رسید
مجتبی خالدی سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور با اشاره به آخرین وضعیت حادثه دیدگان چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: تا ساعت 18 امشب(26 اسفند ماه)، 35 نفر دچار حادثه سوختگی شدند.
وی با بیان اینکه بیشترین حادثه در استان فارس با 20 حادثه دیده به ثبت رسیده است، عنوان کرد: آمار حادثه دیدگان تهران تا این لحظه هنوز افزایش نیافته است ولی مسلماً با عبور از غروب آفتاب احتمال افزایش حادثه دیدگان پیش بینی می شود.
گفتنی است، آمار مصدومان تهران تا ساعت 18 امشب، 4 نفر و تعداد کشته شدگان یک نفر اعلام شده است، همچنین از 2 تن از مجروحان به بیمارستان و 2 تن دیگر به مراکز درمانی منتقل شدند.
*ترکیدن نارنجک در دستان مرد 42 ساله
حسن عباسی، مدیر روابط عمومی اورژانس تهران از مجروح شدن یک مرد 42 ساله به علت ترکیدن نارنجک در دستانش خبر داد.
وی گفت: ساعت 16:46نارنجک در دستان این مرد در خیابان ملاصدرا منفجر شد.
به گفته عباسی تکنسین های اورژانس بعد از انجام اقدامات درمانی این مرد را به بیمارستان مطهری اعزام کردند.
*انفجار نوجوان 17 ساله را با سر و صورت سوخته روانه بیمارستان کرد
حسین خاکپور روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این حادثه ظهر امروز در طبقه چهارم یک مجتمع مسکونی در بلوار وحدت مشهد به علت ساخت غیر اصولی مواد محترقه رخ داد.
مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی مشهد گفت: آتش نشانان پس از رسیدن به محل حادثه نسبت به مهار حریق ناشی از انفجار مواد محترقه اقدام کردند.
وی اظهار کرد: نوجوان مصدوم نیز که از ناحیه صورت و دستها دچار سوختگی شده بود به بیمارستان منتقل شد.
گفتنی است، این دومین حادثه انفجار منزل مسکونی بر اثر ساخت مواد محترقه و آتش زا در مشهد طی 24ساعت گذشته است.
در نخستین حادثه انفجار که روز گذشته در یک مجتمع مسکونی چهار طبقه در خیابان جلال آل احمد مشهد رخ داد یک جوان 21 ساله دچار سوختگی شدید شد.
*مجروحیت شدید نوجوان 16 ساله حین ساخت مواد محترقه + عکس
به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، در ساعت 16:09 دقیقه عصر امروز سه شنبه بیست و ششم اسفند ماه نودو سه در پی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار مبنی بر انفجار مهیب در حیاط یک ساختمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های 101 مرکزی و 501 رزکان به همراه معاونت عملیات و پیشگیری عازم محل حادثه واقع در شهریار، دینارآباد، خیابان طالقانی، روبروی سیزده دستگاه شدند.
اولین حادثه چهار شنبه سوری در منطقه نعمت اباد رقم خورد/ مجروحیت شدید نوجوان 16 ساله حین ساخت مواد محترقه + عکس
در بدو ورود مامورین مشاهده گردید نوجوانی 16 ساله در حیاط یکباب ساختمان مشغول درست کردن مواد محترقه بود که به یکباره انفجار مهیبی رخ می دهد که به علت شدت جراحت دچار سوختگی کامل از تمامی قسمت بدن شده که بلا فاصله با همکاری اورژانس 115 شهریار فرد مصدوم به بیمارستان انتقال داده شد.
لازم بذکر است در این انفجار ششیشه های پنجره ملک مذکور دچار شکستگی گردید.
*اولین حادثه چهار شنبه سوری در منطقه نعمت اباد رقم خورد
جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی در گفتگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، در خصوص جزئیات این انفجار اظهار داشت: در ساعت 14:30 دقیقه صبح امروز در پی تماس شهروندان با سامانه 125 مبنی بر انفجار مهیب در پشت بام یک ساختمان 4طبقه بلافاصله ایستگاه 81 سازمان آتش نشانی عازم محل حادثه در محل نعمت اباد شهرک احمدیه شدند.
وی ادامه داد: 3نوجوان پسر در پشت بام یک ساختمان 4طبقه مشغول درست کردن نارنجک و کار با مواد محترقه بودند که به یکباره انفجار مهیبی رخ می دهد که به علت شدت انفجار یکی از نوجوانان که 15 سال سن داشت از پشت به سطح خیابان سقوط می کند ودو تن دیگر به شدت مجروح شدند.
ملکی افزود: آتش نشانان بلافاصله افراد مصدوم را تحویل عوامل اورژانس دادند که متاسفانه نوجوانی که از پشت بام سقوط کرده بود در دم جان باخت و دو نوجوان دیگر به شدت دچار سوختگی شدند.
همچنین حسن عباسی سخنگوی مرکز اورژانس پایتخت درباره این خبر به باشگاه خبرنگاران، ما گفت: مصدومان این حادثه دلخراش توسط دو دستگاه آمبولانس به بیمارستان شهید مطهری تهران منتقل شدند.
منبع: باشگاه خبرنگاران
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید