`
شمانیوز
شما نیوز

آموزش مرحله به مرحله تهیه آبغوره و آبلیمو بدون اسید

آموزش دقیقی از مراحل تهیه آبغوره و آبلیمو را برای شما عزیزان فراهم نموده ایم .

آموزش دقیقی از مراحل تهیه آبغوره و آبلیمو را برای شما عزیزان فراهم نموده ایم پس از این مرحله آبلیمو یا آبغوره را داخل شیشه تمیز ریخته و تا نزدیکی لبه ظرف پر کنید، کارشناس مواد آشامیدنی و بهداشتی معاونت غذا گفت : پس از این که آبلیمو و آبغوره داخل شیشه ریخته شد، بهتر هست شیشه را داخل آب جوش قرار دهید تا آنزیم و باکتریها از بین بروند. با انجام اینکار، قارچ ها امکان رشد را از دست می‌دهند.

بعد از آبگیری آبغوره یا آبلیمو، مرحله پاک کردن هسته های آن که باعث تلخی آن می شود انجام دهید.بعد از صاف کردن باید در کوتاه ترین فرصت آن را تا مرحله نزدیک جوش حرارت داد، این در حالی هست که چنانچه آبلیمو یا آبغوره تهیه شده بجوشد، رنگ آن تغییر میکند، پس از این مرحله آبلیمو یا آبغوره را داخل شیشه تمیز ریخته و تا نزدیکی لبه ظرف پر کنید. همینطور می‌توانید به مقدار خیلی کم لبه شیشه را خالی بگذارید و سپس در پوشی روی ان قرار دهید که با ایجاد خلا، اکسیژن داخل محصول راه نمی یابد و جایی برای رشد کپک ها وجود ندارد.

 

قرار دادن آبغوره در معرض آفتاب اثرات زیانباری به همراه دارد.

در صورت نگه داری آبغوره و آبلیمو در ظروف پلاستیکی و با دقت به اسیدی بودن این مواد، اسید، مواد پلاستیکی را تجزیه می‌کند و این مواد داخل آب لیمو و آبغوره شده و مصرف آن خطرناک هست، هنگامی که ترشیجات، آبغوره و آبلیمو را در ظروف پلاستیکی ریخته کم کم زمان به صورت رگه رگه می شود و در نهایت باعث فساد آن شده و مصرف آن ها برای سلامتی خطرناک هست.

 

آبغوره را هرگز در معرض آفتاب قرار ندهید

قراردادن آبغوره در آفتاب نیز باعث ایجاد تغییرات شیمیایی در ترشی میشود و لازم هست در قرار دادن مواد خوراکی در آفتاب جداً جلوگیری شود.

 

منبع :‌تالاب

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید