شمانیوز
شما نیوز

پرسپولیس

صدور حکم توقیف اموال پرسپولیس | سند

سوشا مکانی دروازه‌بان پرحاشیه و جنجالی سابق پرسپولیس با شکایت خود حکم توقیف اموال باشگاه را گرفت.

 

به گزارش شمانیوز: سوشا مکانی که ماه ها درگیر وصول طلب خود از باشگاه پرسپولیس بود، حالا باید قید این مطالبه را بزند چرا که طلبکار او موفق شده از قوه قضاییه حکم توقیف اموال منقول نزد شخص ثالث را بگیرد.آرش شکرریز نماینده سوشا مکانی در پرونده شکایت او از باشگاه پرسپولیس، درباره آخرین وضعیت پیگیری مطالبات این دروازه بان اظهار داشت: وی مبلغی را به محمد علیپور، مشاور وزیر نفت بدهکار است و به این دلیل که 2 سال است در کشورمان حضور ندارد، نتوانست این مبلغ را به وی پرداخت کند. پس از شکایت علیپور به دادگاه، اجراییه‌ای صادر شد. پس از رسیدن این اجراییه درباره توقیف اموال نزد شخص ثالث به پرسپولیس، این باشگاه اعلام کرد چنین مبلغی به مکانی بدهکار نیستیم و پرونده هنوز قطعی نشده است.

وی افزود: باشگاه پرسپولیس اجراییه را به کمیته وضعیت نشان داده و اعلام کرده اجراییه از دادگاه آمده و نباید این پول را به کمیته وضعیت پرداخت کنیم بلکه باید این مبلغ را به حساب دادگاه بریزیم. همان روز به جمشید نورشرق(رئیس کمیته وضعیت) گفتم وقتی می‌گویید باشگاه پرسپولیس تمام بدهی‌ها را پرداخت کرده یعنی طبق ماده 89 قانون اجرای احکام مدنی باید پرسپولیس پول را به حساب دادگاه واریز و فیش را به وضعیت ارائه کرده باشد. به همین دلیل باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بدون ارائه این فیش غیرقانونی است.

نماینده سوشا مکانی اضافه کرد: وقتی قاضی دادگاه شعبه 129 باهنر متوجه شد باشگاه پرسپولیس اظهارات خلاف واقعی را مطرح کرده و رای کمیته استیناف مبنی بر محکومیت باشگاه پرسپولیس قطعی است، حکم توقیف اموال این باشگاه را صادر کرد. من هیمن حکم توقیف را ترجمه کرده و در اختیار مقامات AFC  قرار می‌دهم.  این پول باید طبق ماده 89 قانون اجرای احکام مدنی باید به حساب دادگاه واریز می‌شد یا به ما پرداخت می‌شد که چنین اتفاقاتی رخ نداده است. پاسخگوی عواقب این کار هم افرادی هستند که اظهارات خلاف واقع نزد مقامات قضایی و کمیته وضعیت انجام داده بودند.

سوشا مکانی که ماه ها دنبال طلبش از پرسپولیس دوید، حالا باید قید این مطالبه را بزند چرا که طلبکار او موفق شده از قوه قضاییه حکم توقیف اموال منقول نزد شخص ثالث را بگیرد.

پشت پرده ماجرای توقیف اموال پرسپولیس

ساعتی پیش برگه توقیف اموال باشگاه پرسپولیس در فضای مجازی پیچید و چون اسم سوشا مکانی در نامه آمده بود، برخی رسانه ها تصور کردند سوشا طلبکار پرسپولیس است اما اصل ماجرا این است که طلبکار سوشا مکانی علیه او حکم گرفته و دادگستری به پرسپولیس دستور داده مطالبات سوشا را به جای آن که به حساب این بازیکن بریزد به حساب طلبکارش واریز کند.

طلبکار سوشا مکانی مدیرعامل سابق تراکتور است

طلبکار سوشا مکانی برای اهالی فوتبال نا آشنا نیست. محمد علیپور در آباد کسی که از او به عنوان مدیر سایه باشگاه نفت تهران یاد می شد و سال گذشته مدت کوتاهی مدیرعامل باشگاه تراکتور تبریز بود، طبق این حکم 80 هزار دلار از سوشا مکانی طلبکار است و قاضی واحد اجرای احکام مدنی مجتمع شهید باهنر تهران از مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خواسته دستور بدهد با توجه به رای کمیته استیناف، مبلغ بیست و یک میلیارد و ششصد و هفتاد و شش میلیون ریال به حساب مجتمع باهنر واریز شود. قاضی اعلام کرده در صورتی که پرسپولیس این مبلغ را به نفع شاکی محمد علیپور در آباد و به زیان سوشا مکانی که 80 هزار دلار به علیپور بدهکار است، به حساب مجتمع قضایی شهید باهنر واریز نکند، مطابق مواد 91 الی 94 قانون، اموال باشگاه پرسپولیس توقیف می شود.

نکته عجیب این جا است که سوشا مکانی طبق رای کمیته استیناف هفتصد و نود و پنج میلیون تومان از پرسپولیس طلب دارد و مشخص نیست باشگاه چگونه باید به جای این مبلغ، بالغ بر دو میلیارد به طلبکار سوشا مکانی خسارت بدهد. این نامه روز گذشته به باشگاه پرسپولیس ارسال شده است.

پاسخ پرسپولیس به قاضی؛ سوشا 795 میلیون طلب دارد

البته باشگاه پرسپولیس هم در پاسخ به همین نامه، به قاضی اعلام کرده متن رای کمیته استیناف که در مرحله دادرسی قرار دارد، طلب سوشا مکانی را هفت میلیارد و نهصد و پنجاه میلیون ریال معادل هفتصد و نود پنج میلیون تومان اعلام کرده و این بازیکن نزد باشگاه پرسپولیس مطالبه ای بیش از این رقم ندارد.

به نظر می رسد سوشا مکانی وقتی دروازه بان نفت تهران بوده، این حساب کتاب 80 هزار دلاری را با محمد علیپور داشته و این طلبکار حالا بعد از گذشت سال ها موفق شده علیه سوا مکانی حکم بگیرد.

پرسپولیس

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied