شمانیوز
شما نیوز

قیمت مرغ متعادل می شود

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان فارس با بیان اینکه توزیع مرغ منجمد دولتی تا رسیدن بازار به قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار ادامه دارد گفت: ۶۰۰ تن مرغ منجمد در فارس توزیع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز ، رهام رحمانی با بیان اینکه توزیع مرغ منجمد و دولتی تا رسیدن بازار به قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار ادامه دارد بیان کرد:با توجه به افزایش قیمت مرغ طی یک ماه گذشته ۱۲۰۰ تن مرغ منجمد توسط این اداره کل در سطح استان توزیع شده است .

وی اظهار داشت:در شرایط کنونی به دلیل روند صعودی افزایش قیمت مرغ گرم سهمیه ۶۰۰ تنی جهت توزیع به این استان اختصاص یافته که بر اساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار استان فارس به نسبت جمعیت در شهرستان‌های مختلف در حال توزیع است.

این مقام مسئول در رابطه با انتظار کاهش قیمت مرغ در بازار افزود:با توجه به اینکه فرآیند تامین و توزیع نهاده ها در هفته‌های اخیر نسبت به گذشته وضعیت مناسب‌تری پیدا کرده و جوجه ریزی در آبان‌ماه به حدود ظرفیت تولید در استان رسیده و امیدواریم با برنامه‌ریزی و نظارت دقیق، قیمت مرغ طی روزهای آینده متعادل شود.

وی گفت :بر اساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار استان در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم مرغ منجمد توزیعی درب سردخانه های شرکت پشتیبانی امور دام ۱۴ هزار تومان و در سطح خرده فروشی و مصرف کننده ۱۵ هزار تومان است .

رحمانی ادامه داد :با توجه به خرید مرغ مازاد نیاز بازار در سه ماهه ابتدای سال جاری و ذخیره سازی مناسب گوشت مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام وضعیت ذخیره مرغ منجمد در سردخانه‌های این شرکت مناسب است و در شرایط کنونی می‌توان به میزان مورد نیاز این محصول را با قیمت مناسب و مصوب  کارگروه تنظیم بازار کشور عرضه کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied