`
شمانیوز
شما نیوز

ایجاد بازارچه موقت در بندر چارک جهت تامین مایحتاج گردشگران کیش

سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش بر ایجاد بازارچه موقت در چارک برای تامین نیازهای گردشگران نوروزی کیش تاکید کرد.

به گزارش شمانیوز، جواد جمالی سرپرست معاونت گردشگری این سازمان در جلسه شورای اداری با مسئولان چارک گفت: تامین مایحتاج عمومی برای حداقل 10 هزار گردشگر را در دستور کار قرار داده ایم و چنانچه ظرفیت پذیرش 8 هزار خودرو را در نظر بگیریم، این رقم، ورود حداقل 20 هزار نفر مسافر را به دنبال خواهد داشت که باید در تامین نیاز آنها، تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به آموزش های فرهنگی در زمینه نظافت و بهسازی شناورها عنوان کرد: مقرر شد تا با همکاری شرکت توسعه بنادر و فرودگاه های کیش، فعالیت هایی در این مورد انجام شود و آموزش تفریحات دریایی از جمله برنامه ریزی هایی باشد که در چارک به اجرا درمی آید و این بندر نیز به عنوان قطب گردشگری خدمات لازم را به مسافران و گردشگران ارائه دهد.سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش از لغو صدور مجوز تردد مسافران بندر چیرویه به جزیره هندورابی خبر داد و گفت: به دلیل بروز برخی مشکلات، ترددی از بندر چیرویه به سمت هندورابی نخواهیم داشت.

رئیس شورای شهر چارک نیز در این بازدید با بیان برخی مشکلات و چالش های چارک گفت: عبور خودروهای سنگین از میان شهر برای ورود و بارگیری در بندر، مشکلاتی برای ساکنان ایجاد کرده و از مسئولان جزیره کیش درخواست داریم تا در خصوص ساخت جاده کمربندی کیش و به رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام دهند. به گفته رئیس شورای شهر افزایش میزان دریافت عوارض شهرداری از محل هزینه های سفر گردشگران به کیش و تسریع در ساخت حوضچه صیادان و لنج داران در طرح جامع دیگر خواسته مسولان بندر چارک از سازمان منطقه آزاد کیش است.

شایان ذکر است سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش به همراه مدیران این سازمان و جمعی از مسوولان بندر چارک، از زمین فوتبال، محل خرید بلیط مسافران، پارکینگ خودرویی، امکانات بهداشتی، اسکله مسافری و بخش های در حال اجرای طرح جامع این بندر بازدید کردند.

غبارروبی مزار شهدای گمنام بندر چارک و دیدار با خانواده شهدا نیز از جمله برنامه های این سفر بود.

 

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها