`
شمانیوز
شما نیوز

با حضور مشاور رییس جمهور؛

آیین تکریم و معارفه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد

با حضور «سعید محمد» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، آئین تکریم سرپرست و معارفه رئیس هیات مدیره و مدیرعامل و اعضای هیات مدیره‌ سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.

به گزارش شمانیوز، «سعید محمد» در آئین تکریم سرپرست و معارفه مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش که امروز دوشنبه 23 اسفندماه با حضور ائمه‌ جماعات کیش، مسئولین محلی، فعالان اقتصادی و اصحاب رسانه در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد، گفت: با شناختی که از آقای کشاورز دارم، می‌توانند باعث پیشرفت و آبادانی بیش از پیش منطقه آزاد کیش شوند.

وی اظهار داشت: با دید نامناسبی که در مسئولان نظام نسبت به مناطق آزاد شکل گرفته است، روند امور کمی با کندی مواجه است که بنده به نوبه‌ خود در حال شفافیت‌سازی و اتهام‌زدایی از چهره‌ شکیل و منظم مناطق آزاد در الگوهای جهانی هستم و از همه‌ مسئولین، بومیان، فعالان اقتصادی و اصحاب رسانه‌ی مناطق آزاد درخواست می‌کنم همگی در کنار هم یاریگر این مهم باشیم و در اعتلای مناطق آزاد بکوشیم.

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در پایان افزود: شرط اصلی پیشرفت، سرمایه‌گذاری است و شرط اصلی سرمایه‌گذاری ثبوت قوانین و مقررات و معافیت‌ها و مشوق‌هاست که توجه به این اصول، بسیار شایسته و ضروری است.

** مدیریتی علمی و بر مبنای عقل و به دور از نمایش خواهیم داشت

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم معارفه خود، داشتن نگاه علمی به مسائل، اهل تعامل و مشورت بودن و پرهیز از شعار گرایی، اقدامات هیجانی و نمایشی را از ویژگی های یک مدیر موفق بشمرد.

مهدی کشاورز، حضور میدانی مسئولین را موجب آرامش روانی ساکنان مناطق عنوان کرد و افزود: حضور میدانی مسئولان و مدیران برای مردم امیدآفرین و انگیزه بخش است و نوعی آرامش روانی در جامعه ایجاد می کند.

کشاورز در ادامه بر استفاده از علوم روز برای افزایش بهره وری مدیران و کارکنان تاکید کرد و گفت: یکی از مهمترین عوامل در پیشبرد اهداف و ارتقای بهره وری سازمان ها استفاده از علوم روز است. کارکنان اصلی ترین عنصر هر سازمان هستند و هر سازمانی که کارکنان توانمند و بهره ورتری دارد، موفق تر است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه با اشاره به برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خود خاطرنشان کرد: ایجاد نظم و ساماندهی شرایط موجود در منطقه، شفاف سازی و کوتاه کردن فرآیندها، چابک استاندارد سازی ساختار، ایجاد تناسب شغل با شاغل و تعیین تکلیف پرونده‌های باز سازمان از جمله برنامه های کوتاه مدت مدنظر است.

کشاورز در خصوص برنامه های میان مدت نیز افزود: تسریع در تکمیل پروژه های فنی و زیرساختی، ایجاد درآمدهای پایدار سازمان، حل مشکلات برق و آب جزیره کیش، توسعه حوزه های گردشگری سلامت ورزشی و علمی، چاره جویی برای کنترل قیمت اجاره و هزینه‌های زندگی و مسکن، همچنین افزایش تراز آموزشی هم از بعد فضا و هم کیفیت، ایجاد بورس بین‌اللمل و تاسیس بانک آفشور از جمله برنامه های بلند مدت مدنظر است که می توان به آن اشاره کرد.

وی در ادامه، ایجاد شهر هوشمند، درآمدهای پایدار و پرهیز از زمین فروشی و همچنین ایجاد هاب خدماتی و مالی و بیمه‌ای را از برنامه های بلند مدت خود در دوره مسئولیتش در سازمان منطقه آزاد کیش برشمرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پایان افزود: قول می‌دهم آدم صادق و پاک‌دستی باشم و اجازه نفوذ هیچ امضای طلایی‌ای در سوءاستفاده از منابع عمومی منطقه را ندهم.

گفتنی است؛ پیش از وی، «محمدرضا نوایی لواسانی» سرپرستی سازمان منطقه آزاد کیش را برعهده داشت.

 

فرینا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها