`
شمانیوز
شما نیوز

طلا؛

ارز فی

خریداران طلا مراقب باشند

قیمت جهانی طلا حدود ۳۰ دلار کاهش یافته و قیمت دلار هم احتمالا نزولی شود با این روند فردا (شنبه) فعالان بازار طلا احتمالا شاهد کاهش قیمت در این بازار خواهند بود.

به گزارش شما نیوز: قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد روز گذشته (پنجشنبه) با سه هزار تومان کاهش، یک میلیون و ۱۵۱ هزار تومان معامله شد.
قیمت جهانی طلا و قیمت داخلی دلار دو مولفه مهم در تعیین قیمت طلا و سکه در بازار داخل است.
قیمت جهانی طلا حدود ۳۰ دلار کاهش یافته و قیمت دلار هم متاثر از اخبار سیاسی احتمالا روندی نزولی به خود بگیرد. با این روند روز شنبه فعالان بازار طلا احتمالا منتظر کاهش قیمت در این بازار باشند.
طلا پس از انتشار آمار خرده فروشی ایالات متحده در روز پنجشنبه بیش از ۴۰ دلار کاهش یافت و به زیر ۱۷۵۰ دلار در هر اونس سقوط کرد. با این حال، تا لحظه نگارش این گزارش این قیمت کمی برگشته و قیمت جهانی طلا تا ۱۷۶۰ دلار رسیده تا میزان افت طلا از ۴۰ دلار به ۳۰ دلار برسد.
در بازار داخلی دلار نیز وضعیت به گونه‌ای است که احتمالا روندی نزولی در پیش گرفته شود.
فعال شدن دیپلماسی ایران این بار در دیدار رئیس جمهور با نخست وزیر پاکستان و رئیس جمهور بلاروس، اظهارات جدید سخنگوی کاخ سفید، پایان بحث درباره ایران در شورای حکام و دیدار وزرای خارجه ایران، روسیه، چین و پاکستان هرکدام سیگنال‌های سیاسی مهم برای قیمت دلار در روز شنبه محسوب می‌شوند.
پنجشنبه ۲۵ شهریور قیمت دلار متاثر از نااطمینانی‌های سیاسی طبق انتظار عمل کرد و مجددا روندی صعودی به خود گرفت و به کانال ۲۵۴۰۰ تومان افزایش یافت. اما در روز شنبه احتمالا این روند به مانند پنجشنبه نباشد.
بدین ترتیب به نظر می‌رسد شنبه برای بازار طلا روز آرام و احتمالا نزولی باشد. آیا بازار طلا طبق انتظار عمل خواهد کرد؟

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied