`
شمانیوز
شما نیوز

رپورتاژ آگهی/

ارز فی

بهترین مرکز سونوگرافی و رادیولوژی در تهران کجا است؟

پزشکان برای بررسی های دقیق تر و تشخیص بهتر، از دستگاه های تصویر برداری همچون سونوگرافی و رادیولوژی استفاده می کنند. در این شرایط مراجعه به یکی از مراکز عالی سونوگرافی و رادیولوژی توصیه می شود.

پزشکان برای بررسی های دقیق تر و تشخیص بهتر، از دستگاه های تصویر برداری همچون سونوگرافی و رادیولوژی استفاده می کنند. در این شرایط مراجعه به یکی از مراکز عالی سونوگرافی و رادیولوژی توصیه می شود.

زیرا مراجعه به بهترین مراکز سونوگرافی و رادیولوژی می تواند در تشخیص دقیق تر بیماری کمک کند. در ادامه این مقاله درباره با بهترین مرکز سونوگرافی و رادیولوژی صحبت خواهد شد.

⦁    رادیولوژی چیست؟

⦁    سونوگرافی چیست؟

⦁    سونوگرافی چگونه انجام میشود؟

⦁    کاربرد دستگاه سونوگرافی

⦁    نقاط قوت سونوگرافی چیست؟

⦁    بهترین مرکز سونوگرافی و رادیولوژی در تهران

رادیولوژی چیست؟

 

رادیولوژی یک رشته پزشکی است که از دستگاه های تصویر برداری پزشکی برای تشخیص و درمان بیماری های داخلی بدن استفاده می شود. یکی از دستگاه های تصویر برداری در حیطه علم رادیولوژی، دستگاه سونوگرافی می باشد. با استفاده از سونوگرافی می توان به بررسی اندام های داخل بدن پرداخت.

سونوگرافی چیست؟

 یکی از روش های تشخیصی پزشکی، سونوگرافی است. سونوگرافی با استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا (اولتراسوند) تصویری را از اندام ها، بافت ها و جریان خون داخل بدن مجسم می کند.

سونوگرافی چگونه انجام میشود؟

سونوگرافی داری یک دستگاه کوچک به نام پروپ است. پروپ سونوگرافی نوعی مبدل است که روی پوست قرار می گیرد. پروپ می تواند امواج صوتی را به داخل منتقل و بازتاب امواج را دریافت کند. ساختار های مختلف بدن بازتاپ متفاوت دارند. به همین منظور با استفاده از سونوگرافی می توان تصویری از اندام های داخلی تجسم کرد.

در نهایت امواج بازتاب شده توسط کامپیوتر، تجزیه و تحلیل می شود. به همین علت تصویری از ساختار های بدن روی صفحه نمایش کامپیوتر متجسم می شود. تصاویر ایجاد شده باید توسط یک متخصص تفسیر شود. بر اساس نظر پزشک و تفسیر تصویر سونوگرافی روش های درمانی آغاز خواهد شد.

کاربرد دستگاه سونوگرافی

امروزه با پیشرفت علم از دستگاه سونوگرافی برای بررسی نقاط مختلف بدن استفاده می شود. به همین منظور برای دسترسی به دستگاه های پیشترفته و به روز باید به بهترین مراکز سونوگرافی و رادیولوژی مراجعه کرد. در ادامه برای برخی از کاربرد های دستگاه سونوگرافی صحبت خواهیم کرد.

بیهوشی

از سونوگرافی در هنگام بیهوشی استفاده می شود. معمولا از سونوگرافی برای هدایت کردن سوزن هنگام تزریق محلول بی حسی در نزدیکی عصب و لوله گذاری رگ های اصلی استفاده می شود.

آنژیولوژی  

از سونوگرافی در آنژیولوژی برای تشخیص بیماری های عروقی استفاده می شود. از سونوگرافی کاروتید معمولا برای بررسی احتمالی تنگی عروق استفاده می شود. از سونوگرافی داپلر برای بررسی عروق داخل مغز استفاده می شود.

کاردیوگرافی قلب

کاردیوگرافی قلب یا همان اکو کاردیوگرافی توسط دستگاه سونوگرافی انجام می شود.  در این روش برای بررسی عملکرد دریچه های قلب از سونوگرافی استفاده می شود.

0f7b4222

درمان اورژانسی

از سونوگرافی در اورژانس برای تشخیص سریع بسیاری از اختلالات استفاده می شود. در اورژانس با استفاده از سونوگرافی می توانند مواردی همچون تروما، تامپوناد پریکارد پس از ضربه، تنگی نفس حاد و ... تشخیص دهند. همچنین علل درد های شکمی از جمله  سنگ کیسه صفرا و سنگ کلیه نیز با استفاده از سونوگرافی قابل تشخیص است.

اوتولوژی(گوش و حلق و بینی)

از سونوگرافی برا تشخیص تومور ها و ضایعات تیروئید استفاده می شود.  در سونوگرافی نواحی گردن که شامل غدد تیروئید و پاراتیروئید، غدد بزاقی و غدد لنفاوی است؛ با جزئیات دقیقی بررسی کرد.

چشم پزشکی

با استفاده از سونوگرافی می توان بیماری ها و اختلالات چشمی را بررسی کرد. از سونوگرافی برای تشخیص بیماری هایی نظیر برای تعیین قدرت یک لنز داخل چشمی پس از استخراج آب مروارید استفاده می شود. همچنین در اورژانس برای تشخیص سریع تر جدا شدن شبکیه یا زجاجیه ، خونریزی شبکیه و زجاجیه و اجسام خارجی داخل چشم از سونوگرافی استفاده می شود.

کلیه ها

از سونوگرافی برای تشخیص بیماری های کلیوی نیز استفاده می شود. در سونوگرافی کلیه می توان به راحتی تغییرات و آسیب های وارد شده به کلیه را بررسی و برای درمان آن اقدامات ضروری را انجام داد.

1

نوزاد شناسی

سونوگرافی روشی بی خطر است. به همین علت بهترین روش برای بررسی نوزاد و جنین به حساب می آید. در نوزادان از سونوگرافی برای بررسی ناهنجاری های ساختاری داخل مغزی ، خونریزی مشکوک یا هیدروسفالی استفاده می شود.

نقاط قوت سونوگرافی چیست؟

دستگاه سونوگرافی مزایایی دارد که در ادامه به مهم ترین فواید آن می پردازیم.

⦁     با استفاده از سونوگرافی می توان بافت ماهیچه ای ، بافت نرم و بافت سخت استخوان را به خوبی به بررسی کرد.

⦁     با استفاده از سونوگرافی می توان تصاویر به صورت پویا و زنده تماشا کرد.

⦁    با استفاده از دستگاه سونوگرافی می توان ساختار اندام را به خوبی نشان داد.

⦁     سونوگرافی عوارض کوتاه مدت و طولانی مدتی ندارد.

⦁     تجهیزات سونوگرافی بسیار متنوع و کارآمد هستند و نسبتا انعطاف پذیر هستند.

⦁    امکان معاینه روی تخت به علت متحرک بودن پروپ ها وجود دارد.

⦁    سونوگرافی نسبت به سایر روش های تصویر برداری ارزان قیمت است.

⦁    وضوح تصویر برداری در سونوگرافی از روش های دیگر بسیار بهتر است.

بهترین مرکز سونوگرافی و رادیولوژی در تهران

سونوگرافی یکی از کم خطر ترین روش های تصویر برداری می باشد. دقت و کیفیت عکس های سونوگرافی در تشخیص دقیق بیماری بسیار موثر است. به همین خاطر استفاده از بهترین دستگاه سونوگرافی با بروز ترین روش موجود بسیار حائز اهمیت است. یکی از بهترین مراکز سونوگرافی و رادیولوژی در تهران ، مرکز سونوگرافی دکتر وهاب آقایی می باشد. این مرکز مجهز به بهترین تجهیزات تصویر برداری سونوگرافی می باشد. به همین خاطر می توانید برای بهره مندی از بهترین خدمات موجود درد زمینه سونوگرافی و رادیولوژی به این مرکز مراجعه کنید.

در نهایت

سونوگرافی ایمن ترین روش تصویر برداری است. سونوگرافی بسیار موثر و سریع است. هزینه های مربوط به تصویر برداری سونوگرافی از سایر روش های تصویر برداری ارزان تر است. در حالی که این روش از تمامی روش ها ایمن تر است؛ فقط در صورت وجود دستور پزشک انجام آن امکان پذیر است.

به طور کلی سونوگرافی اطلاعات جامعی را از بدن در اختیار پزشک قرار می دهد. سونوگرافی معمولا توسط سونوگراف انجام می شود. تفسیر و تحلیل تصویر سونوگرافی بر عهده رادیولوژیست و یا پزشک متخصص است.

 مرکز سونوگرافی و رادیولوژی دکتر وهاب آقایی با داشتن بهترین کادر درمان تشخیصی بهترین خدمات را به بیماران ارائه می دهد. اگر شما علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین مرکز سونوگرافی در تهران هستید؛ با کلینیک دکتر وهاب آقایی تماس بگیرید.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied