شمانیوز
شما نیوز

حافظ 15 ساله قرآن |رتبه یک کنکور ارشد

حافظ 15 ساله قرآن رتبه یک کنکور کارشناسی ارشد شد

مریم رضایی حافظ نابغه قرآنی موسسه قرآنی بیت الاحزان موفق به کسب رتبه نخست کنکور سراسری در مقطع کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث شد .

به گزارش شمانیوز: مریم رضایی حافظ 15 ساله قرآن با حضور در دوره‌های شعبه مؤسسه بیت‌الاحزان در شهر صدرای شیراز موفق به حفظ کل قرآن کریم در یکسال شد و به دلیل تسلط بر محفوظات در آزمون اعطای مدرک تحصیلی به حافظان قرآن شرکت کرد و موفق به کسب رتبه یک کنکور شد.

 مرحله اول این آزمون شرکت در کنکور کارشناسی ارشد رشته علوم قرآن است که این حافظ 15 ساله قرآن رتبه یک کنکور امسال رتبه نخست را بدست آورد.

14000617000310_Test_PhotoN

حضور در دوره‌های ارتقاء حافظان مؤسسه بیت‌الاحزان برای آمادگی در کنکور کارشناسی ارشد

مریم رضایی متولد ۱۳۸۵ متولد شهر شیراز و ساکن شهر صدرا است که حفظ قرآن را از سال ۱۳۹۷ در شعبه بیت‌الاحزان صدرا آغاز کرد و در مدت یکسال موفق به حفظ کل قرآن کریم شد. وی پس از حفظ کل قرآن با حضور در دوره‌های ارتقاء مؤسسه بیت‌الاحزان برای شرکت در آزمون اعطای مدرک تحصیلی به حفاظ خود را آماده کرد و پس از یکسال مرور محفوظات و مطالعه موفق به اخذ رتبه یک کنکور کارشناسی ارشد شد.

او پدر و مادر را مشوق اصلی‌اش در راه حفظ قرآن می‌داند و تلاش‌های مؤسسه بیت‌الاحزان و اساتید آن را برای اعتلای قرآن کریم می‌ستاید.

دریافت مدرک کارشناسی و ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد در ۱۵ سالگی

این حافظ کل قرآن پس از پشت‌سر گذاشتن مراحل بعدی آزمون اعطای مدرک تحصیلی به حافظان قرآن مدرک کارشناسی رشته علوم قرآن را دریافت و از اول مهر‌ماه با وجود سن ۱۵ سال در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل می‌دهد.

به مناسبت موفقیت افتخارآمیز این نوجوان پانزده ساله قرآنی در کسب برترین رتبه کنکور سراسری، پایگاه اطلاع رسانی بیت الاحزان با این نابغه قرآنی گفتگویی اختصاصی را ترتیب داده است که مشروح آن تقدیم می‌گردد:

لطفا خودتان را معرفی کنید.

مریم رضایی هستم متولد ۱۳۸۵ متولد شهر شیراز و ساکن در شهر صدرای شیراز

حفظ قرآن را از چند سالگی و در کجا و چطور شروع کردید؟

حفظ قرآن را از کودکی با شرکت در مجالس، محافل و موسسات قرآنی شروع کردم و از سال ۹۷ به صورت تخصصی به حفظ قرآن مشغول شدم.

مشوق اصلی‌ شما در حفظ چه کسانی بودند؟

پدر و مادرم مشوق اصلی بنده بوده اند و بعد از آنها مربیان خوبم سرکار خانم نظری، خانم محمدی، حاج آقای محبی و دیگر اساتید بزرگواری که در ایجاد انگیزه و اشتیاق بنده نقش بسزایی داشتند و همچنین مشاهده موفقیت های خانم حنانه خلفی نیز در اشتیاق من موثر بود.

آیا خانواده شما هم قرآنی هستند؟

پدر و مادرم علی رغم اینکه رشته تحصیلی غیر قرآنی دارند ولی با قرآن مأنوس هستند و برای قرآنی شدن بنده نهایت تلاش خود را به کار گرفته اند.

در چه زمانی وارد دانشسرای باقرالعلوم(ع) شدید؟

بعد از پایان حفظم در شعبه صدرای شیراز در سال ۱۳۹۸ وارد دانشسرا شدم و پس از گذراندن دوره‌های تخصصی این مرکز موفق به اخذ مدرک کارشناسی علوم قرآن و حدیث در این دانشسرا شدم و با ادامه تلاش خود امسال نیز به لطف الهی موفق به کسب رتبه نخست کنکور کارشناسی ارشد شدم.

در مورد فضای دانشسرا کمی توضیح دهید:

دانشسرا محیطی معنوی و دوستانه دارد و طی یک سال اخیر بیشتر وقت بنده به انجام تثبیت محفوظات سپری می شد.

برای کسب این موفقیت چقدر زمان گذاشتید؟

تقریباً تمام وقت بنده صرف انجام امور قرآنی و تحصیلی ام می شد ولی چون با برنامه و با انگیزه های معنوی همراه بود سختی زیادی در انجام تکالیف احساس نمی کردم.

قصد ادامه تحصیل در چه رشته و دانشگاهی را دارید؟

رشته علوم قرآن و حدیث در دانشگاه شیراز (إن‌شاءالله)

چه صحبتی با هم سن و سالهای خود دارید؟ آیا حضور در این دوره را به آن‌ها هم پیشنهاد می‌کنید؟

سعی کنند با قرآن کریم مأنوس باشند و از همین نوجوانی به دامان قرآن پناه ببرند و در دوره های مؤسسات قرآنی مثل بیت الاحزان و محافل قرآنی شرکت کنند. قطعاً حضور در این دوره را به همه هم سن و سال‌های خود پیشنهاد می‌کنم.

در پایان اگر مطلبی مد نظر دارید بفرمایید:

از موسسه بیت الاحزان و همه اساتید بزرگوارم و بخصوص پدر و مادر عزیزم متشکر و سپاسگزارم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied