شمانیوز
شما نیوز

هنرنمایی ارشا اقدسی در پایتخت 6 + فیلم

سکانس تعقیب و گریز پایتخت 6 توسط تیم حرفه ایی مرحوم ارشا اقدسی صورت گرفته است.

به گزارش شمانیوز: سکانس تعقیب و گریز پایتخت 6 توسط تیم حرفه ایی مرحوم ارشا اقدسی صورت گرفته است. از سوابق مرحوم ارشا اقدسی می توان به : کاراته، سابقهٔ مربی گری در رشتهٔ رزمی آی کیدو، و نیز اسب سواری، کمانگیری روی اسب، چتربازی، سقوط آزاد، بیس جامپینگ، کار با طناب، پارکور و ورزشهای رزمی سینمایی نام برد.

 

 

 

 

نام اصلی: Arsha Aghdasi

زمینه فعالیت: بدل کار، سینما، تئاتر و تلویزیون

تولد: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۶۱

تهران، ایران

ملیت:  ایران ایرانی

 

ارشا اقدسی از کودکی ورزش را دنبال می‌کرد و به دنبال فعالیت‌های ورزشی اش، آی کیدو را فرا گرفت و مربی آن شد، در سال ۸۴ به دنبال موفقیتش در کسب بورسیهٔ تحصیلی در رشتهٔ تربیت بدنی، عازم ایتالیا بود که از طریق یک آگهی برای دوره‌های بدلکاری با پیمان ابدی آشنا شد و به پیشنهاد مرحوم پیمان ابدی بورسیه را رها کرد و در ایران ماند سپس سکوی بانجی جامپینگ احداث کرد و مدرک مربی گری بانجی را گرفت او را می توان از اولین نفرات که پایه بانجی جامپینگ را در ایران پایه گذاری کرد به شمار آورد.

سرانجام ارشا اقدسی در تاریخ ۱۳ بهمن ۱۳۸۵ گروه بدلکاران ۱۳ را تأسیس نمود و فعالیت‌های خود را با گروهش در ایران و عرصهٔ بین‌الملل ادامه داد. او برای برگزاری مسابقه آب و آتش، مجری شبکه نسیم شده‌ بود. اولین تجربهٔ فیلم‌سازی اقدسی، فیلم کوتاهی است با عنوان «جمشید آریا» که برای تجلیل بازیگر اکشن ایرانی جمشید هاشم پور با حضور قهرمانانی همچون یوسف کرمی، احسان روزبهانی و حامد پورطالب در یک روز ساخته شده و در جشن حافظ به نمایش درآمد، همچنین فیلم او در جشنواره بین‌المللی فیلم جیپور دیپلم افتخار گرفت.

 

ارشا اقدسی شمانیوز

 

ارشا اقدسی با اشاره به تأثیر رامبد جوان درکارهای بدلکاری اش گفت: اگر رامبد جوان نبود من بدلکار نمی شدم در توضیح این موضوع هم باید بگویم که من دو سال می شد که از گروه پیمان ابدی جدا شده بودم بعد از جدا شدنم رامبد جوان اجازه داد که در کارهای او بدلکاری کنم درواقع او به من اعتماد کرد اما من در همان کار دچار آسیب دیدگی شدم به طوری که دستم شکست وروحیه ام را از دست دادم اما درهمان حال که دستم در گچ بود رامبد جوان به من گفت که در یک تیزر برای او کار کنم با وجود شکستگی دستم آن کار را پذیرفتم و آن را به اتمام رساندم می توانم بگویم که بعد از آن کار من دوباره زنده شدم و سپس در یک تئاتر کار کردم و آن برای اولین بار بود که در یک کار نمایش بدلکاری می کردم.

 

ارشا اقدسی شمانیوز

 

سابقهٔ فعالیت ارشا اقدسی:

 

کاراته، سابقهٔ مربی گری در رشتهٔ رزمی آی کیدو، و نیز اسب سواری، کمانگیری روی اسب، چتربازی، سقوط آزاد، بیس جامپینگ، کار با طناب، پارکور و ورزشهای رزمی سینمایی فعالیت دارد.

 

 

ارشا اقدسی شمانیوزارشا اقدسی شمانیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

 • سارینا

  چقد سوختم چقد

 • ناشناس

  روحت شاد خدا به مادر ارشا صبر بده

 • بهار

  خدا رحمتش کنه .روحش شاد. ولی واقعا حیف .خیلی متاسف شدم .خدا ب خانوادش صبر بده

 • عبدالله نام هدایت

  واقعا دردناکه خدا به خانوادش صبر تقوا بده

 • ناشناس

  واقعا ناراحت شدم.خدابهمادرش صبربده...

 • ناشناس

  خیلی متاسفم😰😰

 • پرسپولیسی ام

  خبر خیلی تلخی بود خدا ب خانواده اش صبر بده ادم خوبی بود دوستش داشتم

 • محمود

  خدا‌حافظ‌مربی‌.بازیگر.بدلکار.‌خدا‌به‌مادرت‌صبر‌بده

 • المیرا

  روحش شاد

 • رها

  من باورم نمیشه ارشا گناه داشت جوون بود خیلی دلم سوخت خیلی