شمانیوز
شما نیوز

هشدار به شهروندان آمریکا برای سفر به آنتالیا

پس از بحرانی که قطع روابط با روسیه گریبانگیر گردشگری ترکیه شد، اکنون آمریکا هم مسافرانش را از سفر به نقاط گردشگری این کشور بر حذر داشته است.

پس از بحرانی که قطع روابط با روسیه گریبانگیر گردشگری ترکیه شد، اکنون آمریکا هم مسافرانش را از سفر به نقاط گردشگری این کشور بر حذر داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گردشگری ترکیه روزهای سختی را سپری می‌کند، از طرفی پس از حادثه انهدام جت جنگی روسیه به دست ارتش ترکیه در ماه نوامبر، روسیه تمام پروازهای چارتر به مقصد ترکیه را لغو کرده و از طرف دیگر خبر رسیده حملات تروریستی داعش، آمریکایی‌ها را بر این داشته تا در مورد سفر به استانبول و آنتالیا به گردشگران خود هشدار دهد.

سفارت آمریکا در ترکیه در "پیامی فوری"، سفر به مناطق توریستی ترکیه، به ویژه در شهرهای استانبول و آنتالیا را خطرناک قلمداد کرده، مسافران خود را از "تهدیدی جدی" باخبر کرده و از آن‌ها خواسته در سفر خود شدیدا احتیاط کنند.

ترکیه از ابتدای سال جاری میلادی شاهد چهار حمله انتحاری بوده که آخرین آن‌ها ماه گذشته در یکی از مهم‌ترین مراکز خرید استانبول رخ داد و منجر به کشته شدن سه تن شد. مسئولیت دو انفجار را داعش و دو حمله دیگر را نیروهای کرد بر عهده گرفتند.

تحریم‌های اقتصادی روسیه علیه ترکیه که صنعت گردشگری‌اش وابستگی فراوانی به ورود مسافران روس دارد، به یک‌باره صنعت گردشگری این کشور را با چالشی بی‌سابقه مواجه کرده، بحرانی که امروز تا حدی سخت و زیان‌آور شده که مقامات عالی‌رتبه ترکیه را مستاصل در پی یافتن راه برون‌رفتی از این شرایط قرار داده است.

براساس اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری روسیه، تعداد گردشگران خارجی ترکیه در ماه فوریه 2016 در مقایسه با آمار مشابه سال گذشته میلادی با نزول 10 درصدی به یک میلیون و 240 هزار نفر رسید که این کاهش در 10 سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

به گزارش استاف، همچنین در دو ماهه ابتدایی سال 2016 میلادی در مجموع دو میلیون و 400 هزار گردشگر خارجی ترکیه را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کرده‌اند که این رقم نیز نشان از کاهش 8.5 درصدی در مقایسه با سال 2015 میلادی دارد.

نگرانی‌های امنیتی به سبب انفجارهای تروریستی چندماه اخیر در استانبول و آنکارا موجب شده گردشگران خارجی چندان رغبتی برای سفر به ترکیه نداشته باشند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied