شمانیوز
شما نیوز

با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا؛

نحوه ارائه تعهدات و خدمات بیمه ای سازمان تامین اجتماعی از اول خرداد مشخص شد

با شیوع ویروس کرونا و لزوم پرهیز از مراجعه حضوری بیمه شدگان، سازمان تامین اجتماعی تسهیلات و تمهیداتی را در ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت اجرایی کرد. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با صدور دستور اداری جدیدی، نحوه ارائه تعهدات و خدمات بیمه ای این سازمان از اول خرداد را اعلام کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، در این دستور اداری ضمن اشاره به رسیدگی به موقع به درخواست های بیمه شدگان، رضایتمندی مخاطبین و جلوگیری از ازدحام کاری، رعایت دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا در خصوص فاصله‌گذاری اجتماعی و پیشگیری از تجمع مراجعین و ایجاد شرایط مناسب جهت برگزاری جلسات، رعایت مسائل زیر از سوی واحدهای اجرایی مورد تاکید قرار گرفته است:

 

1‌- از تاریخ 01‌/03‌/1399 جلسات کمیسیون های پزشکی،شوراهای پزشکی، پزشکان معتمد و مراکز معاینات اولیه متقاضیان موارد خاص بیمه ای دایر می شود. بنابراین شعب این سازمان موظفند کمافی السابق نسبت به معرفی بیمه شدگان به کمیسیون های پزشکی و مراجع بررسی استراحت پزشکی و معاینات اولیه اقدام کنند.

 

2‌- آندسته از گواهی استراحت های پزشکی که امکان بررسی و تائید آنها با توجه به مدارک و مستندات درمانی فراهم است، مقرر شد صرفاً در خرداد ماه سال جاری توسط شورای پزشکی بدون حضور بیمه شده، پرونده مورد رسیدگی قرار گیرد. لازم به ذکر است پس از خاتمه فرجه زمانی مذکور می بایست طبق روال عادی اقدام شود .

 

3‌- پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری بیمه شدگانی که استراحت پزشکی خود را در فاصله زمانی 10‌/12‌/1398 لغایت تاریخ صدور این دستور اداری( 29 اردیبهشت) به واحد های اجرائی سازمان ارائه و اطلاعات مربوطه نیز در سامانه تعهدات کوتاه مدت ثبت شده باشد و همچنین برای متقاضیانی که طی بازه زمانی مذکور در درگاه خدمات غیر حضوری درخواست خود را ارائه نموده‌اند، مشروط به اینکه مدت استراحت 30 روز و یا کمتر بوده و استراحت خاتمه یافته و تداوم نداشته باشد درصورت حصول سایر شرایط مقرر در بخشنامه شماره 14 امورفنی بیمه شدگان، نیازی به طرح این موارد در مراجع پزشکی سازمان نبوده و درصورت رعایت سایر مقررات صدور سند قطعی و تسویه حساب بلامانع است. بدیهی است مقررات این بند شامل افرادی که استراحت های خود را پس از صدور این دستور اداری ارائه می نمایند و همچنین مشمولین بندهای (4) و (5) نکات راهبردی بخشنامه موصوف نمی شود.

 

4‌- آندسته از متقاضیان ادامه بیمه با ماهیت غیر اجباری که در فاصله زمانی10‌/12‌/1398 لغایت تاریخ صدوراین دستور اداری بدون انجام معاینات پزشکی اولیه در ردیف بیمه پردازان قرار گرفته‌اند، لازم است با هماهنگی ادارات کل و مدیریت های درمان به تدریج و حداکثر لغایت شهریور ماه سال جاری به مراجع مربوطه معرفی تا تعیین تکلیف شوند.

 

5‌- بیمه شدگانی که پایان مهلت اعتراض آنان به رای کمیسیون پزشکی بدوی پس از تاریخ 1‌/12‌/98 بوده و موفق به ثبت اعتراض خود نشده اند، در صورت مراجعه حداکثر لغایت شهریور ماه سال جاری امکان ابلاغ مجدد رای و ثبت اعتراض فراهم است.

 

6‌- کماکان اخذ اثر انگشت در کلیه قراردادها و فرم‌های مربوط به فرآیندهای ارائه خدمات بیمه‌ای ضرورتی نداشته لیکن در جهت جلوگیری از تبعات حقوقی ضمن احراز هویت، متقاضیان می‌بایست نسبت به درج نام، نام خانوادگی و امضای فرم‌های مربوطه اقدام نمایند.      

   

7‌- سایر تمهیدات و تسهیلاتی که تا پایان اردیبهشت ماه پیش بینی شده بود (مهلت مقرر در برگ پرداخت بیمه شدگان خاص و توافقی، بازرسی‌های مرتبط با بیمه شدگان و کارگاهی، کارت هوشمند رانندگان و ...) می‌بایست از تاریخ 01‌/03‌/1399 طبق روال عادی و با رعایت کلیه ضوابط مربوطه انجام پذیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied