شمانیوز
شما نیوز

قیمت طلا امروز

قیمت طلا، سکه و دلار یکشنبه 24 مرداد + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار یکشنبه 24 مرداد + تغییرات

قیمت سکه و دلار روز شنبه 23 مرداد ماه فراز و نشیب بسیاری داشت قیمت دلار با اختلاف خیلی اندکی کاهش یافت.قیمت سکه طرح قدیم به 11 میلیون تومان رسید.بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را 4200 تومان اعلام کرده است.

 

 

شنبه ۲۳ مرداد - ۲۳:۱۴
تغییرقیمت لحظهنوع
(-۰.۰۵%) -۱۲۰۲۶۳,۱۹۰دلار
(-۰.۰۳%) -۱۰۰۳۰۳,۹۸۰یورو
(۰.۰۴%) ۱۳۰۳۶۷,۶۲۰پوند
(۰.۰۳%) ۲۰۷۱,۶۹۰درهم امارات
(۰.۰۱%) ۱۰,۰۰۰۱۱۰,۰۲۰,۰۰۰سکه بهار آزادی
(-۰.۰۱%) -۱۰,۰۰۰۱۱۷,۲۸۰,۰۰۰سکه طرح جدید
(-۰.۷۷%) -۴۶۰,۰۰۰۵۹,۵۰۰,۰۰۰نیم سکه
(-۰.۲۶%) -۱۰۰,۰۰۰۳۸,۰۵۰,۰۰۰ربع سکه
(-۰.۱۷%) -۴۰,۰۰۰۲۳,۰۶۰,۰۰۰سکه گرمی
(-۰.۰۲%) -۲,۰۰۰۱۱,۱۵۳,۰۰۰گرم طلای 18
(-۰.۰۲%) -۳,۰۰۰۱۴,۸۷۱,۰۰۰گرم طلای 24

 

 

 

 

 

قیمت دلار 23 مرداد ماه چقدر بود؟

 

صبح روز شنبه اولین قیمت معاملاتی دلار در بازار آزاد ۲۶هزار و ۴۰۰تومان معامله شد. در ساعات پایانی معاملات روز گذشته نیز نرخ این ارز ۲۶ هزار و  ۵۹۰ تومان بود.

صرافی ملی هم قیمت دلار را ۲۶ هزار و ۵۸ تومان برای فروش و۲۵ هزار و ۵۴۲ تومان برای خرید اعلام کرد.

نخستین معاملات دلار در بازار متشکل ارزی با حدود۱۵۰ تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت روز کاری گذشته، به ۲۵ هزار و ۶۹۶ تومان رسید.

نرخ اسکناس آمریکایی در سامانه سنا که پایان معاملات روز چهارشنبه ۲۶ هزار و ۷۲ تومان بود، صبح امروز نیز ۲۵ هزار و ۹۵۳ تومان اعلام شد.

همچنین آخرین نرخ برای معاملات در سامانه نیما بر اساس معاملات روز گذشته کاری، ۲۲ هزار و ۷۱۲ تومان برای فروش و ۲۲هزار و ۵۰۸ تومان برای خرید اعلام شده است.

 

قیمت طلا

 

 

پیش‌بینی قیمت طلا ۲۴ مرداد

 

سکه هفته گذشته توانست تا مقاومت ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی پیش روی کند. روز پنج شنبه کمی فروش ها در بازار فلز گران بهای داخلی به دلیل افت دلار بیشتر شد ولی روز جمعه بار دیگر خریداران دست بالا را به دست آوردند.

معاملات طلا در بازارهای جهانی جان گرفت. در ایران اما به دلیل آغاز ماه محرم تقاضا برای خرید طلا کم شد. فروشندگان طلا می‌گویند به دلیل کاهش سطح درآمدها خرید طلا و سکه دیگر برای مردم اولویت ندارد.

رئیس اتحادیه طلای بابل گفت: بازار طلا با شروع ماه محرم و مشخص نبودن برنامه دولت سیزدهم در بلاتکلیفی به سر می‌برد. در ایران تقاضا برای خرید مصنوعات طلا وجود ندارد. در هفته پایانی مرداد پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا ثابت باقی بماند. یعنی قیمت طلا در محدوده یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و قیمت سکه در محدوده ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شود.

یک هفته پیش بود که بهای طلای جهانی طی یک روز بیش از ۴۰ دلار از ارزش خود را از دست داد و به محدوده هزار و ۷۶۰ دلاری رفت. نزول بهای طلا موجب شد که سکه بازان به رشد بهای دلار دقت چندانی نکنند و رفتار فلز گران بهای داخلی شنبه گذشته بیشتر نزولی باشد.

این هفته اتفاق متفاوتی در انس جهانی رخ داد و انس حهانی توانست روند صعودی به خود بگیرد و به مرز ۱۸۰۰ دلاری نزدیک شود.  اونس طلا دیشب در نزدیکی محدوده هزار و ۷۸۰ دلار بسته شد. افزایش بالای ۲۰ دلار اونس طلا طی روز جمعه موجب شد که انتظارات افزایشی در بازار سکه داخلی بیشتر شود و برخی از معامله گران در معاملات پشت خطی موقیعت خود را به حالت خرید درآورند.

کارشناسان بازار طلا و سکه عقیده دارند از آنجایی که قیمت‌ها در بازار روز شنبه افزایشی بود و سکه توانست قیمت ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومانی را لمس کند احتمال دارد در روزهای آینده اگر اتفاق خاصی رخ ندهد قیمت سکه بتواند به مرز ۱۲ میلیونی نزدیک‌تر شود.

اقتصادنیوز نوشت: سکه امامی در سال جاری حتی یکبار هم به کانال ۱۲ میلیونی نفوذ نکرده است و در صورت شکست این مرز،‌ احتمال دارد که سطح تقاضای احتیاطی بیشتر شود. بیشترین قیمت سکه در طول تاریخ قیمت ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی است که در اواخر مهرماه ۹۹ تجربه شد و بازار با آن قیمت هم چنان فاصله زیادی دارد.

 

تکمیل می شود...

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied