`
شمانیوز
شما نیوز

وام بانکی

از کدام بانک‌ها وام ۱۰۰ میلیونی بگیریم؟

بانک‌‌های زیر مجموعه وزارت اقتصاد شامل ۱۲ بانک می‌شود که حقوق‌بگیران دولت که حقوقشان از طریق این بانک‌ها واریز می‌شود می‌توانند وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن بگیرند.

به گزارش شمانیوز: آنگونه که وزیر اقتصاد وعده داده کارمندان ثابت دولت وام بدون ضامن از بانک‌های زیرمجموعه وزارت اقتصاد می‌توانند وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن دریافت کنند. یعنی کارمندان دولت که حقوقشان از طریق این ۱۲ بانک واریز می‌شود، برای گرفتن وام نیازی به ارائه ضامن ندارند.

بر این اساس ۱۲ بانک زیرمجموعه وزارت اقتصاد هستند و ملکف به پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی شده‌اند. اما اسامی بانک‌های زیر مجموعه وزارت اقتصاد کدام است؟

در سامانه وزارت اقتصاد ۱۲ بانک جزو زیرمجموعه این وزارتخانه محسوب می‌شوند. در بخش بانک‌های سامانه وزارت اقتصاد نام این بانک‌ها به شرح زیر آمده است:

مسکن

سپه

رفاه کارگران

کشاورزی

ملی ایران

پست بانک

توسعه صادرات

صنعت و معدن

قرض الحسنه مهر ایران

صادرات

ملت

تجارت

در واقع چون بانک می‌تواند اقساط وام را به صورت ماهانه از حقوق این گروه از مشتریان برداشت کند، حقوق دریافتی آنها به عنوان ضمانت پرداخت وام نزد بانک می‌ماند.

 

وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن

مبلغ این وام تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان است و به گفته وزیر اقتصاد ابلاغیه پرداخت این وام‌ها تا پایان این هفته به بانک‌ها ارسال می‌شود.

براساس اظهارات احسان خاندوزی، همه‌ مردم نمی‌توانند از بانک‌های زیرمجموعه وزارت اقتصاد بدون ضامن وام بگیرند و فقط شامل حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران ثابت دولت می‌شود.

با این که دولت روی بدون ضامن بودن این وام تاکید می‌کنند، اما از آنجایی که متقاضی باید وام درخواستی خود را از بانک محل دریافت حقوق خود بگیرد، حقوق وام‌گیرنده به عنوان وثیقه نزدیک بانک باقی می‌ماند. همچنین این وام به همه‌ی کارمندان پرداخت نمی‌شود، فقط کسانی که رتبه اعتباری بالایی دارند.

این روزها بانک‌ها از نبود منابع برای پرداخت وام می‌گویند و سخت‌گیری‌های خود را افزایش داده‌اند، در خصوص این طرح تسهیلاتی نیز بانک‌ها می‌توانند با بهانه‌های مختلف رتبه اعتباری متقاضیان وام را رد کند تا وامی پرداخت نکنند.

در خصوص اقساط نیز، با فرض این که یک کارمند دولتی ۱۰۰ میلیون تومان وام دریافت کند با نرخ سود ۱۸ درصد، اگر قرار باشد این وام به صورت سه ساله (۳۶ ماهه) بازپرداخت کند، میزان هر قسط آن حدود سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برآورد می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

 • علی کشوری

  بله

 • آیدا

  سلام من وظیفه بگیر آموزش و پرورش هستم میتونم وام ۵۰ تومنی بگیرم؟ حقوقم هم هر ماه به حساب بانک صادرات ریخته میشه

 • ناشناس

  همه دروغه کل وامها تعطیله

 • اسداله یاوری

  سلام ازکجابفهمیم رتبه مون درچه حدی هس ایااگرکسی چک برگشتی داشته رفع اثرکرده باشه از رتبه اش کم میشه بااین وضع بازار وتورم

 • سالار عباسی

  اینجانب درفت حقوقم از موسسه کوثر هست به کدام بانک مراجعه کنم لطفا راهنمایی کنید، ممنونم

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها