`
شمانیوز
شما نیوز

اختصاصی شمانیوز/

نمره "صفر" معلولین به مراکز فرهنگی و گردشگری

​مدیر موسسه گل نرگس (معلولین توان یاب ذهنی) با انتقاد از خدمات تقریبا صفر مراکز فرهنگی، میراثی و گردشگری کشور گفت: معلولین توان یاب ذهنی، اُتیسم و سندروم داون نیاز مبرم به حضور در مراکز تفریحی و فرهنگی دارند

نوریه صمدی فر در گفت وگو با خبرنگار شمانیوز درخصوص کیفیت خدمات رفاهی به معلولین در مراکز فرهنگی عنوان کرد: متاسفانه بیشتر مراکز فرهنگی در کشور فاقد اطلاعات، امکانات و مهارت در میزبانی از معلولین هستند.

صمدی تصریح کرد: یکی از مهمترین نیازهای معلولین توان یاب ذهنی، استفاده از فضای مراکز فرهنگی، گردشگری و موزه ها است که متاسفانه در کشور به هیچ عنوان به این نیاز پاسخ داده نمی شود.

وی با تقدیر از میزبانی حرفه ای مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از معلولین توان یاب ذهنی خاطرنشان کرد: نوع استقبال و ورود معلولین توان یاب ذهنی به کاخ گلستان و صبر و حوصله راهنمایان برای معرفی و توضیحات به معلولین باید برای دیگر مراکز فرهنگی کشور به عنوان یک الگو لحاظ شود.

مدیر موسسه گل نرگس (معلولین توان یاب ذهنی) خاطرنشان کرد: در کشورهای توسعه یافته به واقع به معلول و به خصوص به والدین کمک می شود به طور مثال اگر یک مادر دچار بیماری و یا نیاز به جراحی پیدا کند برای آن معلول پرستار در نظر می گیرند ولی در ایران معلول و خانواده او از منظر این نوع حمایت ها همیشه تنها است.

پایان مطلب//

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها