`
شمانیوز
شما نیوز

قیمت میوه

۴ میوه ای که در میادین میوه و تره بار ارزانتر هستند

بر اساس آخرین نرخنامه‌های سازمان میادین میوه و تره بار، اختلاف قیمت چهار نوع میوه با مغازه ها به بیش از ۴۰ درصد است.

به گزارش شمانیوز: فاصله نرخ برخی از میوه‌های پرمصرف در میادین با میانگین نرخ آنها در مغازه‌های سطح شهر به بیشتر از ۴۰ درصد رسیده است. بر اساس آخرین نرخنامه‌های این سازمان، انگور، سیب قرمز و زرد، پرتقال توسرخ و تامسون شمال، کیوی و نارنگی کینو میوه‌هایی هستند که در میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران با قیمتی بیش از ۴۰ درصد ارزان‌تر از میانگین نرخ‌های سطح شهر عرضه می‌شوند.

بر این اساس، در میان میوه‌های ذکر شده انگور با نرخ هر کیلوگرم ۱۴، ۹۰۰ تومان و ۵۱ درصد اختلاف بیشترین تفاوت نرخ و موز با نرخ هر کیلوگرم ۲۹۵۰۰ و ۱۳ درصد، کمترین تفاوت نرخ را با میانگین نرخ محصولات مشابه در سطح شهر دارند.

این گزارش می‌افزاید، پرتقال توسرخ با نرخ هر کیلوگرم ۱۵، ۲۰۰ تومان و ۴۴ درصد، پرتقال تامسون شمال با نرخ هر کیلوگرم ۱۰، ۲۰۰ تومان و ۴۳ درصد، کیوی با نرخ هر کیلوگرم ۱۴۴۰۰ تومان، ۴۳ درصد، سیب زرد با نرخ هر کیلوگرم ۱۵۸۰۰ تومان، ۴۱ و نیم درصد، سیب قرمز با نرخ هر کیلوگرم ۱۲۹۰۰ تومان، ۴۱ و نیم درصد و نارنگی کینو با نرخ هر کیلوگرم ۲۱ هزار تومان، ۴۰ درصد، دیگر محصولاتی هستند که در میادین میوه و تره‌بار بیش از ۴۰ درصد با میانگین نرخ محصولات مشابه در سطح شهر اختلاف نرخ دارند.

این گزارش همچنین حاکی از آن است که انواع محصولات فرنگی نیز در میادین میوه و تره بار نسبت به میانگین نرخ محصولات مشابه ۳۰ درصد ارزان‌تر عرضه می‌شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها