شمانیوز
شما نیوز

سریال خاتون

سمانه منیری بازیگر جوان سریال خاتون و قورباغه کیست؟ | بیوگرافی بازیگر سریال خاتون

سمانه منیری بازیگر تازه نفس و جوان سینمای ایران است. سمانه میری با نقش آفرینی در سریال خاتون در نقش گلی مورد توجه قرار گرفت.

سمانه منیری بازیگر تازه نفس و جوان سینمای ایران است. سمانه میری با نقش آفرینی در سریال خاتون در نقش گلی مورد توجه قرار گرفت. در زیر قسمتی از زندگینامه بازیگر سریال خاتون را می خوانید.

سمانه منیری در سریال قورباغه

سریال خاتون

سمانه منیری سریال خاتون

سریال خاتون

همسر سمانه منیری کیست؟ 

تا کنون اطلاعاتی از همسر یا خانواده سمانه منیری در دسترس قرار نگرفته و وضعیت تاهل این بازیگر خوش سیما نا معلوم است.

سریال خاتون

فعالیت های حرفه ای سمانه منیری

سمانه منیری چند سالی است که به صورت حرفه ایی بازیگری را دنبال می کند، او ابتدا در سریال قورباغه که به کارگردانی هومن سیدی در ۱۶ قسمت منتشر شده بود نقش آفرینی کرد و سپس در چندین تئاتر موفق مانند نمایشنامه آشپزخانه و نمایش نامه آتش سوزی ها به بازی پرداخت.

سمانه منیری در جدیدترین فعالیت خود به عنوان بازیگر قرار است در سریال خاتون ایفای نقش کند. سمانه منیری بازیگر است. وی در سریال قورباغه در نقش جوانی شهین مادر رامین با بازی صابر ابر ایفای نقش می کند.سمانه منیری بازیگر تئاتر نیز می باشد و در دو نمایشنامه آشپزخانه و آتش سوزی ها بازی کرده است. 

سریال خاتون

قورباغه مجموعهٔ نمایشی به نویسندگی، تدوین و کارگردانی هومن سیدی و تهیه‌کنندگی علی اسدزاده، محصول سال ۹۹–۱۳۹۸ می باشد. این مجموعه نخستین سریال ساخته شده توسط هومن سیدی می‌باشد که قرار بود نخستین قسمت آن در ۲۴ آذر ۱۳۹۹ منتشر شود اما با دستور قضایی پخش این سریال متوقف شد.قرار است بزودی پخش این سریال اعلام گردد.

این مجموعه داستانی درام و اجتماعی دارد، داستان این سریال به مشکلات جامعه و تأثیرات آن بر روی هر فرد می‌پردازد. در خلاصه داستان این سریال آمده‌است:

«من همیشه یه صندلی واسم کم بوده، کتم واسم تنگ بوده، کفشام برام کوچیک بوده، ساعتم خواب می‌مونده و من ازش جلوتر حرکت می‌کردم، دنیا برای من جای کوچیکیه، احساس می‌کنم همه جا بستس و نمی‌تونم نفس بکشم، انگار همهٔ این لحظه‌ها رو قبلاً دیدم، درختا، صدای آبشار، قورباغه‌ها، اونا رو زمانی می‌بینم که در حال مردنم.»

مهدی قربانی بازیگر نقش «فرهاد»، سرباز ارتش و گماشته مخصوصِ خانواده شیرزاد ملک است. مهدی قربانی متولد 3 آبان 1381 در کرمان، بازیگر است. دانش آموز مقطع دبیرستان می باشد، بصورت اصولی بازیگری را یاد گرفت و از تئاتر شروع و با فیلم سینمایی ابد و یک روز به شدت به شهرت رسید. 

براساس گفته‌های عوامل مجموعه خاتون، بخشی از داستان این مجموعه در مناطق شمالی کشور و در بستر جنگ جهانی دوم می‌گذرد. خاتون مضمونی تاریخی دارد و محوریت کلی داستان «سریال خاتون» قرار است روایت اتفاقات دهه سی و چهل باشد.

اما داستان اصلی سریال درباره زنی از زنان این سرزمین است که روزی روزگاری در ایران برای زندگی جنگیده‌ است.

نگار جواهریان بازیگر سریال خاتون است و ایفای نقش خاتون را برعهده دارد.  

اشکان خطیبی نقش «شیرزاد ملک» را ایفا می‌کند. او معاون رکن دو ارتش، نظامی سخت گیر و همسر خاتون است. شیرزاد ملک مردی عاشق است، اما …

مهران مدیری ایفاگری نقش «جهانگیر روزبه»، را برعهده دارد. او مردی زیرک، پرنفوذ، طناز و فرصت طلب و انگلوفیل است که گمان دارد دنیا بر کاکل انگلیسی‌ها می‌چرخد. جهانگیر روزبه دایی جون انگلیسی خاتون است.

شبنم مقدمی ایفای نقش «فخرالنسا» را برعهده دارد. او زنی قدیمی، قجری است که با ناصرخان ملک لاهیجی ازدواج کرده و از تهران به شمال آمده است. فخرالنسا مادر شیرزاد ملک و مادرشوهر خاتون است.

آیدا ماهیانی نقش «باربارا کُوالسکا» را برعهده دارد. در بهار سال ۱۳۲۱ تعداد بسیاری از زنان، دختران، کودکان و کمتر مردان مسن و بیمار لهستانی از اردوگاه‌های سیبری بنا به توافقی به ایران در حال اشغال متفقین منتقل شده بودند که. «باربارا کوالسکا» یکی از این زنان بوده است.

پیام دهکردی بازیگر نقش «نظربیگ»، تاجر و رفیق دایی‌جون انگلیسی است.

مهران غفوریان بازیگر نقش «موسیو»، در هتل پرشیا  مسئولیت پذیرش این هتل را برعهده دارد که در این میان شاهد حوادث بیشمار سیاسی، عاطفی و … است.

رضا بهبودی نقش «دکتر بوکوفسکی» را ایفا می‌کند. او پزشکی لهستانی است که در بندر پهلوی مشغول ساخت بیمارستان است.

ستاره پسیانی نقش «پروین» قصه را ایفا می‌کند. او تنها دوست خاتون و دختری مبارز است که برای خاک این سرزمین و مردمش می‌جنگد.

شاهرخ فروتنیان بازیگر نقش «فریدون خان»، برادر فخرالنسا و دایی شیرزاد قصه، مهندسی راه آهن از آلمان دارد. او با همسر و تنها دخترش ماری در رشت زندگی می‌کند.

مهدی قربانی بازیگر نقش «فرهاد»، سرباز ارتش و گماشته مخصوصِ خانواده شیرزاد ملک است.

مهتاب ثروتی نقش «ماری»، دخترِ فریدون خان و دختر داییِ شیرزاد قصه را ایفا می‌کند. او دختری دورگه از مادری آلمانی و پدری ایرانی است.

بهناز جعفری  نقش «رعنا»، هووی فخرالنسا قصه را ایفا می‌کند. او همسر دوم ناصرخان ملک لاهیجی، زنی روستایی، ساده و مهربان است

بابک حمیدیان ایفای نقش «کمیسر رجب اف»، را برعهده دارد. او فردی پر از کینه است که وطن برایش معنایی ندارد. به طور کلی کمیسر رجب اف کاراکتری ترسناک است که چیزی برای باختن ندارد.  

فرخ نعمتی ایفای نقش «سرتیپ آریا»، فرمانده نظامی گیلان را برعهده دارد. سرتیپ آریا مافوق شیرزاد ملک است.

عاطفه رضوی بازیگر نقش «قدرت» است.

میرسعید مولویان بازیگر نقش «رضا فخار»، مردی میهن پرست است که اشغال ایران توسط متفقین را تاب نمی‌آورد و برای آزادی مردم و سرزمینش می‌جنگد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied