`
شمانیوز
شما نیوز

الهام چرخنده

عکس الهام چرخنده در خارج از کشور | عکسهای الهام چرخنده و همسرش

الهام چرخنده از بازیگران خوب کشورمان است که با نقش در سریال آوای بسیار بر سر زبان ها افتاد و با انتخاب چادر و همسر روحانی بسیار پرحاشیه شد.

به گزارش شمانیوز: الهام چرخنده از بازیگران قدیمی و خوب ایران است. الهام چرخنده متولد سال 1357 می باشد و 43 سال سن دارد. الهام چرخنده بعد از جدایی از همسر اولش و بازی در فیلم آوای باران بر سر زبان ها افتاد. الهام چرخنده دارای حاشیه های زیادی طی سال های گذشته بوده است. الهام چرخنده با انتخاب چادر به عنوان حجاب برتر باعث انتقاد بسیاری از اهالی هنرمند نماها شد و بعد از آن الهام چرنده با انتخاب یک همسر روحانی باعث انتقاد بیشتر منتقدان شد. تمام منتقدان معتقد بودن که الهام چرخنده به چادر و کذهبی بودن اعتقاد ندارد و چادررا  برای مطرح شدن بر سر کرده است ولی عملکرد الهام چرخنده دهان منتقدان را بست و باعث محبوبیت بیشتر وی شد.

عکس الهام چرخنده در خارج از کشور(عراق)

الهام چرخنده

الهام چرخنده

الهام چرخنده متولد 1357 است. الهام چرخنده با بازی در سریال آوای باران بسیار شناخته شد. الهام چرخنده از همسر اوش طلاق گرفته است. همسر سابق الهام چرخنده فرشید نوابی است. در زیر عکس های از الهام چرخنده و همسر طلبه اش را مشاهده می کنید.

الهام چرخنده

الهام چرخنده بازیگر سینما و تلویزیون ایران و همسر سابق فرشید نوابی (بازیگر) است . الهام چرخنده پس از ترک تحصیل در رشتهٔ معماری فعالیت‌های هنری خود را با تدریس طراحی و نقاشی در اصفهان پی گرفت. 

الهام چرخنده

بیوگرافی الهام چرخنده

نام:الهام

نام خانوادگی:چرخنده (زهرایی)

تاریخ تولد :4 تیر 1357 در کاشان

تحصیلات:دانشجوی انصرافی رشته معماری

سالهای فعالیت:از 1375 1395

همسر سابق:فرشید نوابی (بازیگر)

همسر فعلی:سید محمد درویشی 

فرزندان:شایان و ارسطو

دلیل مهاجرت الهام چرخنده

الهام چرخنده و همسرش به عراق مهاجرت کردند و در گفتگویی چرخنده اظهار داشت: مهاجرت من به کشور عراق به این شکل نیست که نخواهم به کشور بازگردم، به واسطه شغل همسرم در این کشور زندگی می کنم، طی این مدت بارها به ایران هم آمده ام و باز هم خواهم آمد.

وی گفت: به اندازه توان و وسعم در این شهر عزیز به فعالیت های فرهنگی می‌پردازم. به هر حال هر جا فرصتی برای نوکری «امام حسین (ع)» باشد من با سر می روم، خوشخبتانه از وضعم در شهر کربلا و زندگی در عراق راضی هستم.

چند روزی بود خبر مهاجرت الهام چرخنده از ایران در فضای مجازی دست به دست می‎شد که این بازیگر سینما و تلویزیون امروز اعلام کرد دلیل مهاجرتش به عراق، به دلیل شغلهمسرش بوده و بعد از آن مجددا به ایران باز می‌گردد.

پس از انتشار این خبر، به تازگی تصویری کمتر دیده شده از الهام چرخنده و همسرش حجت الاسلام سید محمد درویشی برای اولین بار در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد که در ادامه مشاهده می‎کنید.

الهام چرخنده

ازدواج الهام چرخنده و فرزندان او

از ازدواج اول الهام چرخنده اطلاعاتی در دسترس نیست اما ارشیا، پسر اول خانم چرخنده ماحصل ازدواج اول او است.

الهام چرخنده برای دومین بار در سال 1375 با فرشید نوابی یکی از بازیگران سینما و تلویزیون ازدواج کرد که پسر دوم خود به نام ارسطو را به دنیا آورد.

الهام چرخنده در سال 1392 اعلام کرد که از فرشید نوابی طلاق گرفته است. این دو بازیگر در همان سال، در سریال پروانه که فروردین سال 92 از شبکه 3 پخش می شد، همبازی بودند.

ازدواج الهام چرخنده با یک روحانی

الهام چرخنده در شهریور ماه 1396 ازدواج سوم خود با یک روحانی به نام سید محمد درویشی را رسانه ای کرد. این هنرمند از آن زمان بخاطر شغل همسرش ساکن کربلای عراق است.

الهام چرخنده

الهام چرخنده از قرائت قرآن تا والیبال

الهام چرخنده در مهدیه تهران، قاری قرآن بود و به مدت چند سال رشته والیبال را در عرصه ملی ادامه داده است. او سالها در بسیج مساجد نقاشی را تدریس می کرد.

ماجرای تغییر حجاب الهام چرخنده

الهام چرخنده در نوروز سال 1393 با انتشار یک ویدیو و در پوشش چادر به رهبر انقلاب فرا رسیدن عید را تبریک گفت و تغییر حجاب خود را علنی کرد. همین اقدام او باعث حمایت و مخالفت های بسیاری شد. بسیاری از طرفداران، او را سمبل تبلیغات چادر دانسته و از او حمایت کردند.

الهام چرخنده از آن پس شروع به فعالیت های اجتماعی برای تبلیغات حجاب و چادر کرد و به گفته خود، مشکلات بسیاری را در این راه متحمل شد.

الهام چرخنده

تقدیر از الهام چرخنده در مجلس

در سال 1393، کمیسیون فرهنگی مجلس نهم با دعوت از الهام چرخنده، به خاطر فعالیت در زمینه دفاع و گسترش فرهنگ ایرانی تقدیر کردند.

بازیگری الهام چرخنده

الهام چرخنده بازیگری خود را برای اولین بار با فیلم عروسی مهتاب به کارگردانی خسر ملکان در سال 1375 آغاز کرد. سریال داروخانه پرماجرا به کارگردانی رسول نجفیان اولین کار تلویزیونی الهام چرخنده است که در سال 1379 پخش شد.

جدایی الهام چرخنده از همسرش

«گاهی اوقات دوستانم به ما می گویند شما عین جولز و جولی به شدت به یکدیگر شبیه هستید.» چرخنده از خودش و شوهر سابقش حرف می زند. از فرشید نوابی که روزگاری چرخنده درباره او می گفت: «فرشید گوش است و من دهان هستم و شاید به همین خاطر است که ما تا این حد با هم تفاهم داریم و در کنار هم احساس خوشبختی می کنیم چون مانند تکه های پازل همدیگر را کامل می کنیم.» پازل اما اواخر سال 92 به هم ریخت.

نوایی و چرخنده که سال گذشته در سریال «پروانه» هم همبازی شده بودند، قبل از تعطیلات نوروزی خیلی بی سروصدا از هم جدا شدند. از قرار معلوم فرزند کوچکتر آنها هم پیش پدرش مانده. نوابی و چرخنده که در روزهای جوانی و زمانی که چرخنده فقط 18 سالش بوده با هم ازدواج کرده بودند، هیچ وقت درباره علت جدایی حرفی نزدند اما زمان طلاق آنها حوالی روزهایی است که انگار چرخنده خودش را برای یک اتفاق بزرگتر آماده می کرده؛ برای تحولی پرسرعت و پر سروصدا در طول کمتر از 5 ماه! چرخنده اولین بازیگر زنی است که پس از پیروزی انقلاب و ممنوعیت خواندن زنان در اماکن عمومی، صدایش در سالن های سینمای کشور پیچید.

آن هم با خواندن آهنگ معروفی از پدر موسیقی پاپ ایران در وصف بی وفایی و رفتن و تنها گذاشتن یار در سکانس معروفی از فیلم شب یلدا که اشک های زن بی وفایی را با نشستن پشت پیانو و خواندن ترانه ای به تصویر کشید که از رفتن ها با یار و بازگشتن های تنها گفت. همین تصویرها نقطه شروعی بود برای حضور این بازیگر بلندقامت در سینما و تلویزیون اما حضور او در ایران چندان طول نکشید و پس از بازی در سریال «من یک مستاجرم» ناگهان غیبش زد، غیبتی که چرخنده درباره آن به روزنامه تماشا گفته بود:

«من در همه این سال ها فقط در عرصه بازیگری خیلی فعال نبودم. فیلمنامه نوشتم و مشاور فیلمنامه چندین کار بودم. الان هم این افتخار را دارم که چند کارگردان خیلی خوب به باور و قلم من اعتماد کردند و به عنوان مشاور فیلمنامه در خدمت شان هستم. در حوزه ترانه فعال بودم و برای بعضی خواننده ها ترانه سرایی کردم و از همه مهمتر اینکه من چندین سال در خارج از ایران ساکن بودم و اینجا نبودم که بتوانم در کاری حضور داشته باشم. البته آنجا هم بیکار نبودم و فعالیت می کردم.» او 8 سال همراه همسر سابقش در خارج از کشور زندگی می کرد و در این مدت 20 هزار دقیقه هم برنامه «ستاره مهاجر» را اجرا کرد. قرار بود او و نوایی پروژه «آکادمی موسیقی ایرانی» را هم در شبکه نمایش خانگی کلید بزنند که هیچ وقت این اتفاق نیفتاد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

 • ناشناس

  درود بر شرف و غیرت شما بانوی ایرانی،،،انشاالله ک در تمامی عرصه های زندگیتون موفق وموید باشید مهربانووووو،،،،

 • الی

  سلام خانم چرخنده عزیزخوش به سعادتت که کربلا زندگی میکنی هر وقت میری حرم برا همه دعا بکن وتوروخدابرای ظهور امام زمانمان خیلی خیلی دعابکن

 • ناشناس

  آره واقعا خیلی

 • ناشناس

  خوش به سعادت شما خدا خیلی دوستتون داشت که معرفت شناخت رو به شما ارزانی کرد در این راه مستدام باشید و ازنظرات شیاطین و خرس خاله خای متعصب ناراحت نشید

 • سمیه

  التماس دعای فراوان

 • ایرانی

  درود بر شما***

 • خاکشور

  زنده باد خانم چرخنده که سعادت دنیاوآخرتش راخرید والگوی خوبی برای زنان مسلمانه.هنرمند واقعی یعنی این که فراتر از مادیات بیاندیشی وبارفرهنگی. ورسالتی که داری رابه سرانجام برسانی .موفق باشید.

 • پری

  خدا حفظتون کنه خانوم گل

 • ناشناس

  سلام خانم چرخنده ان شاالاه همیشه موفق وبرقرارباشی

 • فریبا

  خدا خیلی دوستش داشت که زود راه درست رو پیدا کرد آفرین بهش

 • اکرم

  سلام خانم الهام چرخنده عزیز و بزرگوار درود بر شرفت خیلی التماس دعا دارم به زیارت تشرف داری برام خیلی دعا کن . اکرم

 • ناشناس

  خانم الهام چرخنده عاقبت بخیرشدند خداروشکر واحسنت به این بزرگوار

 • ناشناس

  درد و بلات بخوره تو سر اون سلبریتی های نانجیب که همه کار می کنند

 • ناشناس

  همیشه در پناه خدا باشی عزیزم

 • مریم .م

  خوش باشین خانم چرخنده به سبک خودتان

 • ناشناس

  احسنتم

 • طاهره

  اجرکم عند الله

 • تاشناس

  دوردبرشرف ابروت خانم چرخنده عزیز که هون شهدارا پایمال نکردی امیدوارم به همون کربلای حسین که خداهمیشه پشت کمت باشه عزیزم تو به همه بازیگرا بی ابرو ابرو دادی ای لعنت خدا برهمشون ازبی حیایی بی ابروییشان قربونت برم خانم چرخنده بهت افتخار میکنم عزیزم

 • علی نیا

  سلام خانم الهام چرجنده
  احسنت به شما انتخاب مسیرتون بسیار عالی و پسندیده
  خوش به سعادت شما کربلایی شدید
  براتون خوشبختی آرزو میکنم
  دعا برای عاشقان سالار شهیدان فراموش نشه
  موفق باشید

 • بنده خدا

  ان شا ءالله خوشبخت باشن
  چه کیفی میده دیدن عاقبت بخیری بقیه

 • ناشناس

  بسیار عالی بانوی زیبا خوش به سعات شما
  التماس دعا

 • محمدی از همدان

  سلام به همگی بویژه خانم چرخنده عزیز میتونم بپرسم چه انگیزه ای در شما بوجود اومد که راهتون عوض شد من خیلی دوست دارم که بدونم و روی خودم هم تاثیر بگذاره

 • امین

  ممنون از شمانیوز

این خبر را از دست ندهید