`
شمانیوز
شما نیوز

تیم ملی فوتبال بانوان

ارز فی

نتیجه دیدار تیم ملی فوتبال بانوان ایران با بنگلادش

تیم ملی فوتبال بانوان در اولین دیدار خود با تیم ملی فوتبال بانوان بنگلادش بود. در این دیدار تیم ملی فوتبال بانوان ایران نتیجه ۵ بر صفر به سود ملی پوشان به پایان رساندند.

تیم ملی فوتبال بانوان در اولین دیدار خود با تیم ملی فوتبال بانوان بنگلادش بود. در این دیدار تیم ملی فوتبال بانوان ایران  نتیجه ۵ بر صفر به سود ملی پوشان به پایان رساندند.

ترکیب تیم ملی ایران:‌ زهره کودایی، غزاله بنی طالبی، گلنوش خسروی، بهناز طاهرخانی (کاپیتان)، ملیکا محمدی، ملیکا متولی، ثنا صادقی، زهرا سربالی، هاجر دباغی، سمانه چهکندی و نگین زندیمریم ایراندوست هدایت این تیم را بر عهده دارد.

تیم ملی فوتبال بانوان

گزارش بازی

گل اول ایران به بنگلادش در دقیقه 4 با پاس سمانه چهکندی و ضربه سر ملیکا متولی به ثمر رسید. در دقیقه 13 باز هم با ارسال سمانه چهکندی این بار با شوت گلنوش خسروی وارد دروازه بنگلادش شد. در دقیقه 30 گل سوم برای ایران از روی ضربه پنالتی توسط بهناز طاهر خانی به ثمر رسید. در دقیقه 55 هاجر دباغی با پاس نگین زندی دروازه بنگلادش را گشود.در دقیقه 60 گل پنجم ایران به بنگلادش از روی نقطه پنالتی توسط بهناز طاهرخانی به ثمر رسید.

حواشی سفر تیم ملی بانوان 

براساس اعلام کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا، ادیتا میرآبادوف قضاوت این مسابقه را برعهده خواهد داشت و زیلولا راخامتوف، کریستینا سردا و آنا سیدرف وی را در امر داوری همراهی می‌کنند؛ هر چهار داور مسابقه امروز از کشور ازبکستان هستند.

تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان هفته گذشته برای حضور در رقابت های گروه G مقدماتی قهرمانی آسیا 2022 عازم تاشکند ازبکستان شد. این اعزام که با هیاهوی زیادی از سوی فدراسیون فوتبال همراه شد که کارشناسان آن را غیرواقعی و صرفا تبلیغی می دانستند اما با حواشی مواجه شد که انتقاد گسترده ای را در پی داشته است.

براساس تصاویر، لباس رسمی اعزام این تیم، کت و شلواری برخلاف عرف فرهنگی و اجتماعی کشور بوده است. تیمهای ملی کشورمان در رشته های مختلف، همواره با لباس هایی با قواعد مشخص در رویدادهای بین الملل و برون مرزی شرکت کرده اند که تشکیل یافته از یک عرف و ادب ملی و دینی بوده اما فدراسیون فوتبال به یک باره مبادرت به تهیه کت و شلوارهایی کرده که بیشتر مردانه بوده تا جهت لباس رسمی بانوان ملی پوش.

این موضوع که در کنار بی توجهی به عرف کشور و آداب اعزام های برون مرزی ورزش روی داده، با کج سلیقگی نیز همراه بوده است. این موضوعات موجی از واکنش های منفی و انتقادی را در پی داشته که به نظر می رسد بایستی فدراسیون فوتبال در جهت اصلاح این اشتباه، اقدامی فوری کند. چنین بی توجهی به عرف و آداب رسمی اعزام های برون مرزی ورزش بانوان، موضوعی است که سابقه نداشته و بایستی توسط نهادهای مربوطه مورد بررسی نیز قرار گیرد که هم اکنون چه اتفاقی در فوتبال بانوان در حال روی دادن است.

واکنش نماینده مجلس به لباس نامتعارف تیم بانوان

 در مورد لباس اعزامی تیم ملی بانوان به مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا که با حواشی زیادی روبرو بود، اظهار داشت: متأسفانه آنچه اتفاق افتاده نه قابل توجیه است و نه قابل چشم‌پوشی. وزارت ورزش مسئولیت دارد که این موضوع را پیگیری کند و فدراسیون هم به خاطر چنین قصوری باید پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: فرهنگ عفاف و حجاب، اصالت ایرانی و اسلامی ماست. فرزندان این سرزمین افتخار می‌کنیم که در فرهنگ ملی و دینی‌شان بحث حجاب و عفاف برایشان اهمیت زیادی دارد، اما آنچه دیده می‌شود برخی مدیران و مسئولین با تسامح و برنامه‌ریزی به دنبال تغییر نگاه و باور جوانان هستند.

رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان کرد: گرچه این مسأله ساده‌ای است اما نشان می‌دهد مدیران حاکم بر جریان ورزش ما نیاز به بازنگری و اصلاح رویه و عمل در اجرا دارند؛ به گونه‌ای که بر اساس مصوبات قانونی در شورای عالی انقلاب فرهنگی، همه مکلفند نسبت به نهادینه کردن این فرهنگ غنی اهتمام داشته باشند.

وی ادامه داد: بانوان ورزشکار ما افتخارآفرین هستند و همیشه خوش درخشیده‌اند؛ مانند بانویی که با چادر روی سکو ایستاد و فرهنگ ما را به نمایش گذاشت. باید این نوع کارها سرلوحه اقدامات مسئولان ما باشد.

راستینه تأکید کرد: به عنوان مسئول کمیته تربیت بدنی حتما این موضوع را پیگیری می‌کنیم و به مسئولان ذی ربط تذکر شدید می‌دهم و خواستار اصلاح این رویه هستیم و می‌خواهیم که گزارش این اصلاح را به ما بدهند. کسانی که کوتاهی کرده‌اند حتما باید طبق قانون با آنها برخورد شود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied