`
شمانیوز
شما نیوز

امیر علی اکبری

ارز فی

امیر علی اکبری باخت | فیلم مبارزه امیر علی اکبری

امیر علی اکبری مبارز ایرانی امروز به مصاف آناتولی مالیخین رفت. این مسابقه امیر علی اکبری در کشور سنگاپور برگزار شد.

به گزارش شمانیوز، امیر علی اکبری مبارز ایرانی امروز به مصاف آناتولی مالیخین رفت. این مسابقه امیر علی اکبری در کشور سنگاپور برگزار شد. امیر علی اکبری در این مسابقه پیروز نشد و نتوانست حریف روسی خود را شکست دهد.

در رویداد REVOLUTION سازمان وان چمپیونشیپ، دقایقی پیش امیر علی اکبری به مصاف آناتولی مالیخین از روسیه رفت. در حالی که همه انتظار یک مبارزه سخت میان دو طرف را داشتند اما در تعجب همگان، عملکرد خوب و درخشان فایتر روسی باعث شد تا او بتواند در دقایق ابتدایی راند اول بازی و در حالی که هنوز بیش از 3 دقیقه از زمان شروع بازی نگذشته بود، موفق به ناک اوت امیر علی اکبری شود و پیروز این مسابقه لقب بگیرد. علی اکبری از ابتدای بازی اصلا وضعیت خوبی نداشت و چابکی حریف روسی در ابتدا مشخص بود.

این اولین مبارزه مالیخین در سازمان وان چمپیونشیپ بود که با این پیروزی رویایی برای او آغاز شد. امیر علی اکبری نیز دومین مبارزه خود در این سازمان را انجام داد. علی اکبری پیش از این مغلوب کانگ جی وون از کره جنوبی شده بود.

امیر علی اکبری

بیوگرافی کامل امیر علی اکبری

نام :امیر 

نام خانوادگی :علی اکبری

محل تولد :آذربایجان شرقی

تاریخ تولد :20 آذر 1366

قد :192cm

امیر علی اکبری قهرمان رشته کشتی فرنگی در مسابقات جهانی و مسابقات  mma در 20 آذر سال 1366 در جمال آباد سراب(آذربایجان شرقی) متولد شد و اهل کشور ایران می باشد.

ورود امیر علی اکبری به رشته کشتی 

امیر علی اکبری :در دوران کودکی چند دوست بودیم که در زمین های چمن با یکدیگر کشتی می گرفتیم اما بعد از مدتی یک باشگاه سمت محله ما باز شد که آقای عباسی و رضایی مربیان آن بودند.

بعد از باز شدن این باشگاه من در سن 11 سالگی کشتی آزاد را شروع کردم و بعد از سه سال تمرین کردن در کشتی آزاد، به دلیل علاقه و فرم بدنی ام به کشتی فرنگی رفتم و پیش آقایان ناصر نوربخش و بهروز حضرتی پور استارت کشتی فرنگی را زدم تا اینکه در سال 1386 در مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان توانستم قهرمان شوم و در نخستین مسابقه خارجی ام در وزن 84 کیلوگرم قهرمان مسابقات جام جلفکیان ارمنستان شدم، همچنین در مسابقات کشتی جوانان جهان هم به قهرمانی رسیدم.

امیر علی اکبری

امیر علی اکبری در مسابقات MMA

تقریبا یک سالی پس از محرومیت از رشته کشتی از امیر علی اکبری (قهرمان جهان و آسیا) خبری نبود تا اینکه در صفحات مجازی خودش شرکت اعلام کرد که در ورزش هنرهای رزمی ترکیبی (MMA/Mixed Martial Arts) می خواهد شرکت کند.

امیر علی اکبری در این باره گفت:از مدت ها قبل با این رشته ورزشی آشنایی داشتم ، تقریبا پس از 10 روز که کشتی را کنار گذاشتم به سوی رشته های ورزشی رزمی رفتم.  پس از چند روز از شرکتی از دبی برای من دعوتنامه آمد برای حضور در مسابقات MMA , در آن شرکت کشتی گیرانی حضور داشتند که من را به خوبی می شناختند، آنها درخواست ارسال دعوتنامه به من را بدون اینکه بدانند خودم هم ورزش رزمی را شروع کرده ام داده بودند. امیر علی اکبری در ادامه گفت:اگر همین حالا هم بیایند و به من بگویند که به ورزش کشتی برگرد و دوباره کشتی بگیر، هرگز به ورزش کشتی برنمیگردم، من به این معتقد هستم که هر انسان رساله ای دارد و رسالهٔ من هم در رشته MMA است. 

از مدتی بعد امیر علی اکبری مبارزات خود را شروع کرد که همه مبارزات امیر علی اکبری با پیروزی پشت سر گذاشته شد، از رکوردهای جالب و فوق العاده امیر علی اکبری می توان به پیروزی مقابل حریفانش در تایم 17 ثانیه و 30 ثانیه اشاره کرد.

محروم شدن امیر علی اکبری و متهم به دوپینگ

امیر علی اکبری در سال 1390 به دلیل استفاده از مواد نیروزا از سوی اتحادیه جهانی کشتی دو سال محروم شد و بعد از سپری کردن دو سال محرومیت در سال 2013 باز هم خودش را آمادگی کامل رساند و با قهرمان شدن در مسابقات انتخابی تیم ملی مسافر مسابقات جهانی در سنگین وزن شد، امیر علی اکبری در مسابقات کشتی فرنگی جهانی سال 2013 مجارستان هم توانست قهرمان شود اما باز هم فیلا اعلام کرد که در نمونه خون امیر علی اکبری ماده ممنوعه دیده شده و به همین خاطر فیلا امیر علی اکبری را بصورت مادام العمر از حضور در تمامی مسابقات ورزش کشتی محروم کرد.

امیر علی اکبری در این باره گفت:حاضرم قسم بخورم که این حرف و حدیث ها همگی شایعه است و اتحادیه جهانی کشتی برای من پاپوش درست کرده، آنها نمی خواهند ببینند که بعد از سال ها یک نفر از کشور ایران در سنگین وزن کشتی دنیا قهرمان می شود.

امیر علی اکبری

عقیده مادر امیر علی اکبری درباره رشته ورزشی پسرش

در آن اوایل که می خواستم به mma بروم اعضای خانواده ام به خصوص مادرم به شدت مخالفت می کرد و عقیده اش در رابطه با mma این بود که این ورزش به حدی خشن و خطرناک است که اگر به mma بروم زنده بیرون نخواهم آمد، اما وقتی مشاهده کردند که mma قوانین محکمی دارد، دیگر با حضورم در این رشته مخالفت نکردند.البته این را هم بگویم که مادرم در حال حاضر هم مبارزات من را نمی بیند و به شدت نگران من است.

 

جواب ندادن براک لزنر به پیشنهاد امیر علی اکبری برای مبارزه

به شدت علاقه دارم با براک لزنر از کشور آمریکا و قهرمان سال های گذشته ufc که اکنون هم در رشته کشتی کج فعالیت دارد اما مجددا می خواهد به mma برگردد مبارزه کنم. تا به حال هم چندین بار در مصاحبه هایم اعلام کرده ام که میخواهم با او بجنگم، اما مثل اینکه او علاقه ای به مبارزه با من ندارد.

امیر علی اکبری

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

 • کتیبه

  از قبل معلوم بود موفق باشه ولی کلا این کاره نيست

 • ناشناس

  هیچی بارش نیست الکی بزرگش کردن

 • محمدعلی

  مثل اینکه کشتی هم فراموش کرده این که قبلاً همه را به میله های قفس میجسبوند

 • امیرحسین فصدی

  جدیدا دوتا مسابقه داده زیر 3 دقیقه ناک اوت شده

 • بهزاد

  یا حیدر کرار زایید

 • محمد

  این که میخواست براک لزنر رو شکست بده

 • ناشناس

  قهرمان واقعی مثل اون تو ایران نیست

 • ناشناس

  قهرمان واقعی هست

 • اصغر زمانی

  فایتر روس درس بسیار زیبای اخلاق به همه ورزشکاران دنیا داد بعد از مسابقه به دیدن علی اکبری رفت و چندین بار به او تعظیم و تکریم کرد،،، درود به منش و اخلاق ورزشکار روس