`
شمانیوز
شما نیوز
ارز فی

حسن یزدانی

دستمزد میلیاردی حسن یزدانی لورفت | عکس حسن یزدانی

حسن یزدانی کشتی‌گیر وزن ۸۶ کیلوگرم ایران با پیروزی شش بر دو برابر دیوید تیلور آمریکایی را شکست داد و در دیدار نهایی بازی‌های المپیک توکیو به مقام قهرمانی رقابت‌های جهان دست یافت.

به گزارش شمانیوز: حسن یزدانی کشتی گیر ایرانی است. حسن یزدانی و تیلور بعدازظهر (یک‌شنبه 11 مهر) ساعت 19:30 برای کسب مدال طلای جهان در دیداری سخت و حساس به مصاف یکدیگر رفتند. مسابقه حسن یزدانی و تیلور از اهمیت زیادی برای آمریکایی ها و ایرانی ها برخوردار است. حسن یزدانی کشتی‌گیر وزن ۸۶ کیلوگرم ایران با پیروزی شش بر دو برابر دیوید تیلور آمریکایی ضمن جبران شکست در دیدار نهایی بازی‌های المپیک توکیو به مقام قهرمانی رقابت‌های جهان دست یافت.

حسن یزدانی

دستمزد 5 میلیاردی سرمربی تیم کشتی

پاداش مدال‌آوران کشتی ایران در رقابت‌های جهانی نروژ

 تیم کشورمان در این رقابت‌ها کار بزرگی انجام داد و علاوه بر اینکه ۶ نفر فینالیست شدند، ایران موفق به کسب سه مدال طلا، سه نقره و یک برنز شد.

حسن یزدانی، کامران قاسمپور و امیرحسین زارع طلایی های تیم ملی کشورمان بودند که بعد از مدال‌شان ۱۴۰۰ یورو از فدراسیون کشتی پاداش گرفتند.

پاداش علیرضا سرلک، امیرمحمد یزدانی و محمد نخودی نیز که به مدال نقره جهان رسیدند، ۱۱۰۰ یورو بود و مجتبی گلیج مرد برنزی کشتی ایران نیز ۹۰۰ یورو پاداش گرفت.

از (۱۵ مهر) نیز پیکارهای جهانی در رشته کشتی فرنگی دنبال شد و ۴ نماینده ایران روی تشک رفتند.

حسن یزدانی

حسن یزدانی چقدر در لیگ کشتی پول می‌گیرد؟

یک سایت روسی در تحلیلی از لیگ کشتی ایران از حسن یزدانی به عنوان پُردرآمدترین کشتی گیر نام برد.

در تحلیل این سایت روس آمده است؛ از اول اکتبر (۱۰ مهرماه) بیستمین دوره مسابقات لیگ برتر کشتی آزاد در ایران آغاز می‌شود و علیرغم آنکه مسئولان بهداشت ایران مخالف برگزاری این مسابقات بودند، اما در نهایت با پا فشاری جامعه کشتی آن‌ها تسلیم شدند.

برای اولین بار، مسابقات قهرمانی لیگ ایران بدون تماشاگر و در سالن مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می‌شود.

در ادامه گزارش به تیم بازار بزرگ پرداخته شده که بیشترین کشتی گیران مطرح را جذب کرده و در سال‌های اخیر همواره قهرمان ایران بوده است. در این میان به نام حسن یزدانی قهرمان جهان و المپیک که بالاترین رقم قرارداد را درلیگ ایران امضاء کرده نیز اشاره شده است.

در این سایت عنوان شده است یزدانی برای حضور در مسابقات لیگ کشتی ایران حدود ۱۴ هزار دلار دریافت می‌کند که این بیشترین درآمد در بین کشتی گیران ایرانی است.

حسن یزدانی

واکنش حسن یزدانی به قرارداد نجومی در لیگ کشتی

قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو در پاسخ به این سوال که گفته می شود میزان قرارداد وی در تیم مشهدی نجومی است، نیز عنوان می کند: دوستان لطف دارند که می گویند پیشنهاد مالی خوبی به من شده و این نشان از لطف زیاد آن ها به من است ولی به هر حال صحبت کردیم و به توافق مالی با مدیران تیم رسیده ایم.

وی با بیان این که تعداد کشتی‌هایش برای تیم خراسانی محدود است، ادامه می دهد: پس از مذاکره با مسئولان تیم «تا ثبت جهانی توس» و اعلام رضایت ریاضی رئیس هیئت کشتی استان و خدایی سرمربی تیم قرار شد تعداد کشتی های من برای فصل جدید لیگ برتر کشتی محدود باشد، چراکه به تازگی از رقابت ها بازگشته ام و برای این که دچار مصدومیت نشوم، کمتر کشتی خواهم گرفت.

شروع فعالیت حرفه‌ای حسن یزدانی

حسن یزدانی کشتی را از سن ۱۱ سالگی و در سال ۲۰۰۶ میلادی آغاز کرد. او در سال ۲۰۱۱ به عضویت تیم ملی نوجوانان ایران درآمد و در اوت سال ۲۰۱۱ با شرکت در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا ۲۰۱۱ به مدال برنز وزن ۵۰ کیلوگرم دست یافت. نوزده روز پس از کسب مدال برنز آسیا، یزدانی در مسابقات کشتی قهرمانی نوجوانان جهان شرکت کرد و با کسب عنوان دوم به مدال نقره وزن ۵۰ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان دست یافت.

حسن یزدانی در ژوئن سال ۲۰۱۴ به عنوان نماینده وزن ۶۶ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا شرکت کرد و با پیروزی مقابل رقیبان به قهرمانی رسید و مدال طلا گرفت. او دو ماه بعد در مسابقات کشتی آزاد جوانان جهان در زاگرب کرواسی در وزن ۶۶ کیلوگرم شرکت کرد و قهرمان جوانان جهان شد. یزدانی پس از این قهرمانی به ردهٔ سنی بزرگسالان آمد و در لیگ برتر کشتی ایران توانست ختاگ تسابالوف قهرمان وزن ۷۰ کیلوگرم جهان از روسیه را شکست دهد.

حسن یزدانی

سال‌های فعالیت حسن یزدانی

سال ۲۰۱۵

یزدانی در ۱۱ بهمن سال ۱۳۹۳ در اولین تجربهٔ خود در رده سنی بزرگسالان در مسابقات جایزه بزرگ پاریس شرکت کرد و قهرمان شد. او سپس در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۵ لس آنجلس که در ماه فروردین سال ۱۳۹۴ برگزار شد شرکت کرد و به همراه سایر ملی‌پوشان ایرانی قهرمان جام جهانی کشتی شد. یزدانی در اردیبهشت ۱۳۹۴ در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد ایران شرکت کرد و در فینال اول در مقابل مهدی تقوی قهرمان سابق جهان با نتیجه ۶ بر ۴ پیروز شد. تقوی در فینال دوم در مقابل یزدانی حاضر نشد و بدین ترتیب یزدانی برای مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۵ به عضویت تیم ملی بزرگسالان ایران در وزن ۷۰ کیلوگرم درآمد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

 • علی اکبر ام دی اچ

  عالیه حسن

 • حمید

  هرچی پول بابت دستمزدبگیره.کمه

 • صدیقه

  خوش بحال پدر ومادرت‌که چنین فرزندی داره

 • محمد

  حلالش هر چی میگیره بابتش خیلی تلاش میکنه