شمانیوز
شما نیوز

قیمت پراید به بی ام دبلیو رسید/ شوک قیمتی پراید همچنان ادامه دارد

بعد از این که خودروساز‌ها بین ۱۰ تا ۱۹ درصد خودرو را گران کردند و دستوری دوباره قیمت‌ها پایین آمد قیمت خودرو و قیمت پراید نه تنها در بازار کاهش نیافت که حالا کار به جایی رسیده است که عضو شورای رقابت از پراید ۱۹۵ میلیون تومانی خبر داده است.

قیمت پراید در چندین ماه گذشته با نوسان همراه بوده است.  قیمت پراید  بدون هیچ دلیل قانع کننده ای افزایشی شد، هر چند امید می رود با واردات خودرو قیمت پراید هم کاهشی شود.  قیمت پراید  مدتی است که با تغییرات قابل توجهی همراه است.  قیمت پراید امروز با کمی نوسان همراه بود. قیمت پراید امروز را در ادامه می خوانیم.

در چند روز گذشته افزایش قیمت خودرو به شکل ناگهانی اتفاق افتاد، آن هم زمانی که هنوز مهلت مصوبه شورای رقابت برای افزایش قیمت تا پایان آبان ماه به اتمام نرسیده بود.

قیمت پراید چند؟

حتی بعد از این که خودروساز‌ها بین ۱۰ تا ۱۹ درصد خودرو را گران کردند و دستوری دوباره قیمت‌ها پایین آمد قیمت خودرو نه تنها در بازار کاهش نیافت که حالا کار به جایی رسیده است که محسن بهرامی ارض اقدس، عضو شورای رقابت از پراید ۱۹۵ میلیون تومانی خبر داده است.

تازه‌ترین موضع شورای رقابت

بعد از رفت و برگشت افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازی‌ها و چند روزی که شورای رقابت در این مورد سکوت کرده بود حالا به دنبال حفظ جایگاه خود در قیمت گذاری خودرو است. محسن بهرامی ارض اقدس، عضو شورای رقابت به ایسنا گفته: «این که گفته می‌شود شورای رقابت از قیمت‌گذاری حذف شده را قبول نداریم و این‌ها شایعاتی است که مطرح می‌شود، گفته شده که سران سه قوه چنین مصوبه‌ای داشته‌اند در حالی که ما با گذشت چند روز هنوز مصوبه‌ای از سران سه قوه درباره حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو دریافت نکرده‌ایم.

هر مصوبه‌ای در سران سه قوه باید برای اجرا به تایید مقام معظم رهبری برسد که این مصوبه هنوز منتشر نشده است و اگر این طور بود رئیس جمهور مصوبه افزایش قیمت خودرو را لغو نمی‌کرد.» او دلیل گرانی خودرو را اظهار نظر‌های مسئولان مربوط دانسته و گفته: «هرگونه اظهار نظر غیر کارشناسی موجب آشفتگی بازار می‌شود. در همین قیمت‌گذاری‌های اخیر با این‌که لغو شد قیمت‌ها به جایگاه اول برنگشته است.»

مقایسه قیمت پراید با بی ام و

افزایش قیمت پراید باعث شد بسیاری از کاربران این خودرو را با قیمت چند خودروی کار کرده خارجی مقایسه کنند که یکی از آن‌ها بی ام دبلیو مدل ۳۲۰i ساخت سال ۲۰۱۱ است که در کشور آلمان به قیمت ۵ هزار یورو عرضه می‌شود یعنی حدود هزار و پانصد یورو هم ارزان‌تر از پراید ما! برخی از کاربران آپشن‌ها و امکانات این خودرو را با پراید مقایسه کردند و نوشتند حتی ۸۵ درصد از پول این خودروی بی ام دبلیو را با سود یک و نیم درصد به شما وام می‌دهند.

واکنش کاربران

کاربران شبکه‌های اجتماعی هم با قیمت ۱۹۵ میلیونی پراید شوخی کردند که تعدادی از آن را می‌خوانید.

* یعنی کسی هست که این همه پول بده به پراید که داره همین جور آسانسوری بالا میره.

* من از پراید ۱۹۵ میلیونی انتظار دارم خودش صبح به صبح بره نون بگیره.

* پراید تنها در یک صورت ۱۹۵ میلیون می‌ارزه که توی داشبوردش ۱۸۰ میلیون پول باشه!

منبع : خراسان

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied