`
شمانیوز
شما نیوز

پیله ابریشم | سلامت پوست

با پیله ابریشم پوست خود را سلامت نگه دارید

​پیله ابریشم الیافی طبیعی از جنس پروتئین است که در صنعت نساجی پرکاربرد است. اما پیله ابریشم برای درمان پوست و زیبایی هم کاربرد دارد.

به گزارش شمانیوز: پیله ابریشم نوعی فیبر بسیار قوی و لطیف است.‌ منبع ابریشم تجاری است که ازسوی کرم ابریشم تولید می شود. مایع ترشح شده از غده های دهان کرم ابریشم پس از خارج شدن از دهان آن منجمد می شود  و از منفذ بسیار باریکی خارج می شود و بدین ترتیب به شکل الیاف در می آید.غذای اصلی کرم های ابریشم برگ درخت توت سفید است و پیش نیاز پرورش آن باغی پر از این درختان در فصل مناسب است.

انواع خاصی از پروتیئن ها در ابریشم بافته شده ازسوی کرم ابرشم وجود دارد. ابریشم تولید شده ازسوی کرم ابریشم، یک تار ابریشمی نازک است که حاوی دو پروتئین طبیعی به نام های فیبروئین و سریسین است. این پروتئین ها پانزده نوع اسید فعال دارند که در صنعت پزشکی و آرایشی بهداشتی پرکاربرد هستند. خواص استفاده از پیله کرم ابریشم برای زیبایی پوست و درمان برخی بیماری ها و سلامت بدن مورد توجه افراد بسیاری است.

پیله ابریشم همواره در صنعت نساجی مورد استفاده بود اما پس از مدتی افراد متوجه شدند پوست دست افرادی که با این پیله ها سر و کار دارند لطیف تر شده است و تحقیقات انجام شده به تاثیر مثبت آن بر روی پوست و مو پی برد.

سریسین که یکی از پروتئین های مهم پیله ابریشم است نقش کنارهم نگه داشتن پیله را دارد با خیس شدن آزاد شده و به صورت یک لایه خیلی نازک روی پوست نم دار می چسبد و باعث آبرسانی کامل پوست می شود. این کار با جلوگیری از تبخیر آب در سطح پوست انجام می شود و احساس لطافت پس از استفاده پیله ابریشم به همین دلیل است.

افزایش کلاژن در پوست با استفاده مداوم از پیله ابریشم میسر می شود که در بهبود و از بین بردن چین و چروک های سطح پوست مفید است. سریسین موجود در ابریشم تولید کلاژن را افزایش داده و در بهبود زخم های آکنه هم موثر است. پیله ابریشم یک لایه بردار خوب برای پوست و همچنین یک درمان قطعی برای رفع پف دور چشم است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید