شمانیوز

امشب شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با اعلام اطلاعیه ای خبر از افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی ان داد . شما می توانید نظر خود را در این صفحه بنویسید .

به گزارش شمانیوز : متن اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران درباره طرح مدیریت مصرف سوخت به شرح زیر است:

«بسمه‌تعالی

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به اطلاع عموم هموطنان عزیز می‌رساند که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران محترم سه قوه، از ساعت صفر روز ۲۴ ماه آبان سهمیه‌بندی بنزین برای تمام وسایل نقلیه بنزین‌سوز به ترتیب بیان شده در این اطلاعیه انجام می‌شود.

 

-قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان خواهد بود.

- قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان خواهد بود.

- قیمت بنزین سوپر از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان خواهد بود.

 - از ساعت صفر روز ۲۴ سهمیه کامل ماه آبان سال ۱۳۹۸  همه خودروها به کارت سوخت شخصی آن ها واریز شده و سهمیه خودروهای شخصی به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است . استفاده از سهمیه سوخت صرفا با استفاده از کارت هوشمند سوخت شخصی میسر خواهد بود.

 

 - کسانی که تاکنون به هر علت کارت سوخت شخصی خود را دریافت نکرده اند ، از ساعت اجرای طرح،   سهمیه سوخت ایشان محفوظ است و از این بابت هیچ نگرانی نداشته باشند .

 

افرادی که کارت سوخت ندارند، شامل کسانی که تاکنون درخواست المثنی نداده‌اند، کسانی که درخواست داده و هنوز کارت سوخت خود را دریافت نکرده اند و همچنین کسانی که کارت سوخت برایشان صادر شده ولی در باجه معطله شرکت ملی پست است، سهمیه همه آنها از همین امروز محفوظ و ذخیره خواهد شد.

 

- نرخ  CNG‌ بدون تغییر خواهد بود.

- برای مسافربرهای بر پایه اینترنت (اسنپ و تپ‌سی) مشروط برآن که نرخ های خود را از مقادیر مصوب ، به تشخیص وزارت کشور تغییر ندهند ، اعتبار معادل سهمیه مصوب تعلق خواهد گرفت . برای تامین سوخت خودروهای مسافر برخطی و بین شهری ، آژانس های مسافربری و آموزشگاه های رانندگی تمهیدات لازم اتخاذگردیده است که متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

 - به منظور رفاه حال دارندگان خودروها با اولویت وانت بارها مقررگردید وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه کشور ظرف مدت یک ماه ضوابط تشویقی برای توسعه مصرف CNG‌ در خودروها را تنظیم و به تصویب شورای اقتصاد برسانند.

 

- همچنین به خودروهای همه دستگاه های اجرایی دولتی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری ، سهمیه بنزین تعلق نمی گیرد و این خودروها باید با قیمت هر لیتر ۳۰۰۰ تومان نسبت به دریافت بنزین اقدام کنند.

 - قیمت نفت گاز با کارت سوخت جایگاه دار بدون تغییرخواهد بود .

 

 

*شما می توانید در قسمت نظرات ، نطر خود را ثبت کنید و نظر سایر هموطنان را بخوانید...

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

 • ناشناس

  مقایسه نرخ بنزین با اروپا به دستمزد که میرسه با افریقا

 • Ashkan

  دوباره دولت کسری بودجه پیدا کرد

 • ناشناس

  اصلا به فکر مردم هستید؟

 • رضا

  دمتون گرم حالا حالاها جا داره

 • علی

  به نظر من اگر مقدار سهمیه بیشتر می شد و فقط به سرپرست های خانوار مثلا ۱۵۰ لیتر داده می شد بهتر بود و اگر سرپرست خانواری خودرو نداشت ماتفاوت آن به حسابش واریز میشد

 • ایرانی زاده

  سلام
  ایهاالناس
  تکلیف اونایی که با موتورسیکلت های ده سال به بالا کهخرج خانوادشون رو در میارن چی میشه؟؟؟؟؟!!!!!!

 • Nasim

  سلام
  بنده با ماشین شخصی بنزینی مسافر کشی میکنم
  توان خرید بنزین 3000 تومنی رو ندارم سرپرست خانوار 5 نفری هستم و قدرتم نمی‌رسه کجا باید مراجعه کنم لطفاً بگید ممنون؟؟؟

آنچه دیگران میخوانند :
  تبلیغات متنی
  
  روی خط رسانه