شمانیوز

رئیس اورژانس تهران به شمانیوز خبر داد؛

رئیس اورژانس تهران از افزایش 15 درصدی مصدومان قلبی – تنفسی در شهر تهران به دلیل آلودگی هوا در دو روز گذشته خبر داد

رئیس اورژانس تهران به شمانیوز خبر داد؛

رئیس اورژانس تهران از افزایش 15 درصدی مصدومان قلبی – تنفسی در شهر تهران به دلیل آلودگی هوا در دو روز گذشته خبر داد.

پیمان صابریان، رئیس اورژانس تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، درباره آخرین آمار مصدومان شهروندان تهرانی به‌دلیل آلودگی هوا گفت: طی یکی دو روز گذشته حدود 15 درصد افزایش مأموریت قلبی-تنفسی در تهران نسبت به روزهای عادی که به مأموریت می‌رویم، داشته‌ایم.

وی افزود: در دو روز اخیر از نظر تعداد فکر می‌کنم حدود 5 هزار و 700 نفر مصدومان قلبی – تنفسی داشته‌ایم که به علت شدت آلودگی هوا به بیمارستان‌ها ارجاع داده شده‌اند.

رئیس اورژانس تهران خاطرنشان کرد: روزانه بیماران قلبی – تنفسی که بر اثر آلودگی هوا فوت شده‌اند، وجود داشته و حتی نسبت به قبل افزایش یافته است، حتی آمار سکته قلبی و مبتلایان به آسم با افزایش روبه‌رو بوده، ولی آمار دقیق جان‌باختگان را پزشکی قانونی در اختیار دارد.

به گفته صابریان؛ مناطق جنوبی و مرکزی تهران بیشترین تردد را دارند که بیشترین تماس‌ها با اورژانس هم از این مناطق بوده است. 

وی در توصیه‌ای به شهروندان گفت: مردم تا آنجا که می‌توانند از خانه‌های خود خارج نشوند و تلاش کنند کارهای روزمره خود را با تلفن یا اینترنت انجام دهند.

رئیس اورژانس تهران تأکید کرد: مردم حتماً مصرف سبزیجات، لبنیات و مایعات را افزایش دهند؛ چون به حفظ سلامتی در وضعیت آلودگی هوا بسیار کمک می‌کند.

صابریان یادآور شد: همچنین مصرف آنتی‌اکسیدان‌ها را نباید از یاد برد و نیز افرادی که مشکل قلبی – تنفسی دارند و کودکان کمتر از 14 سال و زنان باردار به هیچ‌وجه از خانه خارج نشوند؛ زیرا این قشر مستعد بیماری‌های تنفسی در وضعیت آلودگی هوا هستند.

وی گفت: ماشین‌های تک‌سرنشین به معابر شهری کمتر ورود داشته باشند؛ بنابراین اگر همین موارد رعایت شود، می‌تواند خیلی کمک‌کننده باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه