شمانیوز

رفیعی گفت: روز جمعه با ورود سامانه بارشی در برخی مناطق شاهد بارش برف و باران خواهیم بود.

به گزارش شمانیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی  درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد: بنابر نقشه های هواشناسی از امروز تا روز جمعه در اکثر مناطق کشور آسمان صاف همراه با روند افزایشی دما خواهد بود.

 

وی افزود: امشب در شمال شرق کشور بارش پراکنده همراه با وزش باد و در دامنه های جنوبی البرز از جمله سمنان و تهران وزش باد خواهیم داشت.

به گفته رفیعی، از اواخر روز پنج شنبه تا روز جمعه در غرب سواحل دریای خزر و اردبیل وزش باد همراه با افزایش دما ۵ تا ۷ درجه ای را داریم.

این کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه جدید بارشی از شمال غرب به کشور خبر داد و گفت: روز جمعه با ورود سامانه بارشی در غرب، شمال غرب، دامنه های زاگرس شمالی و مرکزی بارش به شکل برف و باران ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه روز شنبه بارش در نوار غربی کشور تقویت می شود، بیان کرد: با تقویت سامانه بارشی روز شنبه بارش در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه، جنوب لرستان و چهار محال و بختیاری از شدت بیشتری برخوردار است.

رفیعی با بیان اینکه روز یکشنبه بارش در نیمه غربی کشور تضعیف می شود، گفت: با ورود سامانه جدید بارشی، بارش به بخش های شرق و شمال شرق کشیده می شود و بیشترین بارش در این روز را برای سواحل دریای خزر انتظار داریم.

به گفته وی، طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه در اکثر مناطق کشور به جز جنوب و جنوب شرق کاهش محسوس ۸ تا ۱۵ درجه ای دما پیش بینی می شود.

 

خبری از بارش باران‌تا پایان هفته در تهران‌ نیست

این کارشناس سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران گفت: امشب آسمان تهران صاف همراه با وزش باد است.

وی  حداکثر دمای امروز تهران را ۱۳ درجه سانتی گراد و فردا صبح ۲ درجه بالای صفر اعلام کرد.

رفیعی در پایان با اشاره به اینکه خبری از بارش باران تا پایان هفته در تهران‌نیست، تصریح کرد: با ورود سامانه جدید بارشی، روز شنبه آسمان تهران بارانی خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه