شمانیوز

توکلی گفت: مهلت شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ ساعت ۲۴ امروز، پنج شنبه ۲۴ بهمن به پایان می‌رسد.

به گزارش شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشورگفت: مهلت شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ که از روز چهارشنبه، ۱۶ بهمن آغاز شده است تا ساعت ۲۴ امروز، پنج شنبه ۲۴ بهمن ادامه دارد و این مهلت قابل تمدید نیست.

 

توکلی در ادامه گفت: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۹ به منظور پذیرش دانشجو در رشته‌های با آزمون دوره‌های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی و پردیس‌های خودگردان دانشگاه پیام نور، مؤسسات آموزشی غیر انتفاعی، غیر دولتی و همچنین رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد است.

 

توکلی یادآوری کرد: تا ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه صبح امروز (پنج شنبه، ۲۴ بهمن) تعداد ۷۶۳ هزار و ۹۶ داوطلب در کنکور سراسری ۹۹ ثبت‌نام کرده‌اند.

 

توکلی افزود: گزینش دانشجو در رشته‌های با آزمون بر اساس نمره کنکور و سوابق تحصیلی یا همان معدل دیپلم صورت خواهد گرفت و هر داوطلب می‌تواند بدون در نظر گرفتن نظام آموزشی خود، در نظام آموزشی که می‌خواهد آزمون دهد.

 

او افزود: به داوطلبان متقاضی شرکت در این آزمون توصیه می‌شود طی فرصت باقیمانده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و با مطالعه شرایط و ضوابط شرکت در کنکور سراسری، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

 

مشاور عالی سازمان سنجش تصریح کرد: کارت ورود به جلسه رشته‌های با آزمون کنکور سراسری از ۹ تیر ۹۹ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان تا ۱۱ تیر فرصت دارند نسبت به دریافت پرینت کارت ورود جلسه و برگ راهنمای مربوطه اقدام کنند.

 

توکلی افزود: آزمون سراسری سال ۹۹ در روز‌های دوازدهم و سیزدهم تیر ۹۹ در حوزه‌های امتحانی مربوطه در سراسر کشور برگزار می‌شود و کارنامه اولیه این آزمون دهه دوم مرداد منتشر خواهد شد. داوطلبان می‌توانند به صورت اینترنتی نسبت به انتخاب رشته‌های مورد نظر خود اقدام کنند.

 

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: نتیجه نهایی کنکور سراسری سال  ۹۹ در دهه دوم شهریور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانه www.sanjesh.org اعلام خواهد شد.

 

نوع مدرک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در کنکور سراسری

 

داشتن دیپلم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶، اعم از شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای یا کاردانش و یا اخذ دیپلم حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹، داشتن مدرک پیش‌دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹، داشتن دیپلم دوره چهارساله نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) برای داوطلبان الزامی است.

 

دارندگان دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش (نظام آموزشی غیر ۳-۳-۶) که فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی هستند حق ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ را ندارند و در صورت ثبت نام در آزمون به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه