شمانیوز

در صورتی که علائم زیر را داشتید به مراکز درمانی برای درمان کرونا مراجعه کنید.

به گزارش شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از سوالات متداول مردم در این روز‌ها و با شیوع و گسترش ویروس کرونا، این است که چگونه بیماری خود را تشخیص داده و چه زمانی به پزشک مراجعه کنند. بیشترین توصیه پزشکان و کارشناسان به مردم، ماندن در خانه و درمان خانگی در صورت وجود علائم خفیف بیماری است؛ چرا که اکثر افراد مبتلا به کرونا بدون آن که علامت دار شوند بهبود پیدا می‌کنند. اما در صورتی که علائم زیر را داشتید به مراکز درمانی مراجعه کنید:

 

اگر جزو گروه‌های پر خطر محسوب می‌شوید؛ یعنی فرد بالای پنجاه سال هستید یا بیماری‌های قلبی و عروقی، ریوی، کلیوی و دیابت دارید و یا دچار نقص سیستم ایمنی بدن هستید و تب، سرفه و علائم سرماخوردگی دارید؛ با رعایت نکات بهداشتی به نزدیک‌ترین مرکز بهداشتی مراجعه کنید. اگر به بستری شدن احتیاج داشته باشید، به بیمارستان ارجاع داده می‌شوید.

 

 

اگر جزو گرو‌های پر خطر نبوده و تب، سرفه یا علائم سرماخوردگی دارید، در صورتی داشتن تنگی نفس به همراه این علائم به مراکز درمانی مراجعه کنید. اما اگر تنگی نفس ندارید، با مصرف دارو‌های معمول سرماخوردگی در منزل استراحت کرده و تماس خود با اطرافیانتان محدود کنید.

 

رعایت اصول بهداشتی و حفظ قرنطینه خانگی، نکات ضروری برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است. ماندن در خانه و مصرف مواد غذایی سالم برای تقویت سیستم ایمنی بدن، و همچنین در صورت داشتن بیماری‌های زمینه ای مصرف دارو‌ها در زمان معین و به طور مرتب، شما را از ابتلا به این بیماری حفظ می‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه