شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

اولین بسته حمایتی دولت تا پایان هفته پرداخت می شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت اولین بسته حمایتی دولت برای جبران خسارات ناشی از شیوع ویروس کرونا در طول این هفته خبر داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1حناچی: تهران قرنطینه نمی شود چون آمریکا ایران را تحریم کرده است

شهردار تهران گفت: در شرایط عادی و خوب اقتصادی می‌توانستیم اعمال قرنطینه کنیم اما پلن‌های بعدی قرنطینه مثل تامین مایحتاج و جبران خسارت امکان اجرا در کشور ندارد و به همین دلیل اقدامات قرنطینه به طور کامل نمی‌تواند اجرا شود. پیروز حناچی شهردار تهران که در دویست و پنجمین جلسه شورای شهر حضور یافت گفت: در شرایطی کشور وارد موضوع کرونا شد که شرایط سخت تحریم‌های ایالات متحده آمریکا را نیز پشت سر می‌گذاریم. وی ادامه داد: به توصیه‌های یکی از کشورهای اروپایی پس از اعلام کرونا با وجود آنکه قرنطینه در آن کشور اجرا نشده است، اما اقدامات متفاوتی انجام شده است. شرکت‌های اتوبوسی، رزروهای مسافری برای تورهای گردشگری لغو شده است. به شرکت‌هایی که بحران کرونا را حس کردند و باعث افت درآمدهای آنها شده است و نمی‌توانند کارکنان خود را نگه دارند، خسارات کامل پرداخت می‌شود. کارگرانی که بیکار شدند خسارت کامل پرداخت می‌شود و به کادر پزشکی و درمانی تا پایان بخران دوبرابر حقوق پرداخت می‌شود. شهردار تهران گفت: شرکت‌ها تا پایان بحران از دادن مالیات و پرداخت اقساط معاف هستند و به افراد بالای شصت سال نیز توصیه شده است که در خانه بمانند و شهرداری وظیفه دارد نیازهای آنها را تامین کند. وی تصریح کرد: در شرایط عادی و خوب اقتصادی می‌توانستیم اعمال قرنطینه کنیم اما پلن‌های بعدی قرنطینه مثل تامین مایحتاج و جبران خسارت امکان اجرا در کشور ندارد و به همین دلیل اقدامات قرنطینه به طور کامل نمی‌تواند اجرا شود./مهر

divider1

شوک به دنیای موسیقی | حمید هیراد سرطان خون گرفت + جزئیات

بهمن بابازاده خبرنگار حوزه موسیقی خبر داد: حمید هیراد (خواننده) به سرطان خون مبتلاست.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

روحانی: چیزی به نام قرنطینه نداریم؛ نه امروز نه در ایام عید

حسن روحانی امروز یکشنبه و پس از جلسه مشترک ستاد اقتصادی دولت و نمایندگان فعالان اقتصادی اظهار داشت: موضوعات اقتصادی که مربوط به شود به شرایط حاضر و اینکه موضوع کرونا تاثیرگذار بوده در شرایط کسب و کار آنها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.وی افزود: اولا تصمیم جمع بر این بود وبر این تاکید کردیم که باید شرایط اقتصادی، روند اقتصادی، تعامل مردم و فعالیت اقتصادی بایدعلیرغم اینکه ما با کرونا مواجه هستیم و پروتکل‌هایی را از نظر بهداشتی باید مورد توجه قرار دهیم، اما باید فعالیت اقتصادی عادی باشد و نگذاریم در زمینه فعالیت اقتصادی مشکلی ایجاد شود. وی ادامه داد: البته در بعضی کسب و کارها به طور طبیعی شرایط مشکلاتی برا ی آنها ایجاد کرده و ما در جلسه دنبال این بودیم بتوانیم به ‌آنهایی که در این شرایط دچار مشکل هستند، کمک کنیم. رییس جمهوری با تاکید بر اینکه چیزی به نام قرنطینه نه امروز و نه در ایام عید نداریم و خدمات طبق روال به مردم ارایه می شود، گفت: هر گونه محدودیت در ستاد ملی مبارزه کرونا در تهران تصمیم گیری می‌شود.

divider1

پیام دیاباته به هواداران استقلال + عکس

مهاجم اهل مالی استقلال گفت: با وجود این که سیاه پوست هستم، اما هیچ وقت در ایران احساس رنگین پوست بودن نکردم.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

انتقاد رئیس مدیریت بحران تهران از صداوسیما: ما سخت مشغول مقابله با کرونا بودیم، صدا و سیما می گفت، همه چیز خوب است

رضا کرمی محمدی، ییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران: خاطرم هست در روزهایی که ما سخت مشغول اقدامات مقابله با کرونا بودیم، وقتی تلویزیون را نگاه می کردیم، می گفتند همه چیز در حال خوب شدن است، حتی ما هم انگیزه مان را از دست می دادیم و می گفتیم شاید اشتباه از ماست. اینطور برخورد کردن آدم را سست می کند. ما الان در شیب مبارزه هستیم نباید کاری کنیم که مردم سست شوند. وی ادامه داد: در جنوب شهر تهران، بسیاری از مردم زندگی عادی خودشان را دارند. درآمد خیلی ها در جنوب شهر روزانه است. این را ما باید درک کنیم و به این افراد کمک کنیم. دولت و نظام باید به این قشر کمک کنند و مطمئن باشید آنها وقتی بدانند که وضعیتشان تصمین است خوب گوش می کنند. بسیاری از کشورهای دیگر هم همین کار را کرده اند. وی افزود: باید مسائل را طوری بگویید که مردم باور کنند مشکل را. ما در مورد کرونا همه جانبه نیستیم و مسائل اقتصادی برای ما مهم است. ما باید ۲۰ روز، یک ماه و ... مسائل اقتصادی را بگذاریم کنار و دولت و حکومت باید تصمین بدهد به مردم که نگران نباشند. در همین صداو سیما وقتی ما تو صداوسیما میخواهیم حرفی بزنیم نباید بگویند که این حرف شما باید به بخش بازرگانی برود، چون تبلیغ شهرداری و ... می شود. تو شهرداری هم باید رعایت کنیم و انصافا هم رعایت شد و باید مسائل اقتصادی را کنار بگذاریم.

divider1

جزییات زمین لرزه ۴ ریشتری در قم

دقایقی پیش زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴ درجه در مقیاس ریشتر استان قم را لرزاند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

ادامه مرگ بر اثر مصرف الکل: اصفهان 7 نفر

طاهره چنگیز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مورد مشکلاتی که مصرف الکل ایجاد کرده است، گفت: تا الان ۷ مورد مرگ ناشی از مصرف الکل در استان اصفهان داشته ایم. متاسفانه یا الکل های تقلبی به شکل خوراکی یا بخور دادن استفاده شده است که متاسفانه منجر به فوت شده و تعدادی هم نارسایی کلیه پیدا کرده اند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: سازمان تامین اجتماعی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی نیست و مداخله ای در نحوه تعامل بیمارستان های تامین اجتماعی برای پرسنل آنها نداریم.

divider1

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

ورود سامانه بارشی جدید به کشورکارشناس سازمان هواشناسی گفت: بارش‌های پراکنده همچنان در نقاط مختلف کشور ادامه دارد و پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که از فردا (سه شنبه) سامانه بارشی دیگری از غرب و شمال غرب وارد کشور شود.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

تولیت آستان قدس رضوی: زیارت امام رضا(ع) را به بعد از عبور از شرایط حاضر موکول کنید

حجت‎الاسلام‌والمسلمین احمد مروی با اشاره به شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور، اظهار کرد: از همه مردم متدین، نوع‌دوست، خیّر و نیکوکار کشورمان درخواست می‌کنم در این شرایط به فکر هم‌نوعان خود باشند. وی افزود: افرادی پس از شیوع بیماری، بیکار شدند و کارشان را موقتا از دست داده‌اند. در شرایط فعلی متأسفانه کارگران روزمزد همان درآمد مختصرشان را نیز از دست داده‌اند. از مردم عزیز و نیکوکار درخواست می‌کنم که به این قشر از جامعه حتما توجه داشته باشند. حجت‎الاسلام والمسلمین مروی در ادامه درخصوص اقدامات آستان قدس رضوی در مقابله با شیوع ویروس کرونا توضیحاتی را ارائه داد و گفت: ما در آستان قدس وظیفه خود می‌دانیم در حد مقدورات و امکانات، چه در حوزه بهداشتی و درمانی و چه مسائل اقتصادی به کمک مردم بیاییم و امکانات این مجموعه را در اختیار عموم مردم قرار دهیم. بر اساس اعلام آستان‌نیوز، حجت الاسلام والمسلمین مروی تصریح کرد: با توجه به اینکه ستاد مقابله با کرونا کشور نسبت به پرهیز از هرگونه اجتماع تأکید کرده است و از آن‌جایی که این ویروس عمدتا از طریق اجتماعات انسانی منتقل می‌شود، از مردم عزیز کشورمان درخواست می‎کنیم که امسال برنامه‌های حرم مطهر رضوی را از طریق فضای مجازی و شبکه‌های رسانه ملی دنبال کنند و معلوم نیست که اگر به مشهد مشرف شوند بتوانند به زیارت امام هشتم(ع) نائل شوند. لذا درخواست ما این است که زیارت را برای بعد از عبور از این مرحله بگذارند.

divider1

عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفت‌وگو با شمانیوز:

روند کاهش قیمت خودرو تا سال آینده ادامه خواهد داشت/ بانک‌ها باید از مصوبه بانک مرکزی تبعیت کنند

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر من روند کاهشی قیمت خودرو تا سال آینده هم ادامه پیدا خواهد کرد و قیمت‌ها از این هم کمتر خواهد شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

دلجویی وزیر آموزش و پرورش از معلم آستارایی

وزیر آموزش و پرورش در حساب توئیترش نوشت: به احترام معلمی که ۱۷ سال پس از بازنشستگی هنوز عشق معلمی در وجودش است و با تلاش فراوان در حال کار با تکنولوژی‌های روز است برپا! ‌خودم هم ایستاده در تماس تلفنی با خانم صفایی مراتب احترام و افتخارم را به ایشان ابلاغ کردم.

divider1

فروش گوشت و مرغ بدون توقف، حتی در تعطیلات عید

مدیرعامل پشتیبانی امور دام گفت:​ عرضه مرغ و گوشت قرمز در بازار بیشتر از تقاضا است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

هیچ تقابلی میان احکام شرعی و دستورات بهداشتی وجود ندارد

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان اینکه هیچ تقابلی میان احکام شرعی و دستورات بهداشتی وجود ندارد، گفت: اسلام نسبت به حفظ جان بسیار تأکید دارد. آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی گفت: متأسفانه یک گروه جانب افراط را طی می‌کنند و همه افکار و اندیشه‌ها را متوجه عوامل ظاهری این عالم می‌کنند و یک گروه هم جنبه تفریط را طی می‌کنند و فقط مسئله دعا و تضرع و استمداد از خدای تبارک و تعالی را مطرح می‌کنند. اگر این روزها افرادی مریض هستند مبادا این را کتمان کنند، به طبیب مراجعه کنند و با او ارتباط برقرار کنند حفظ نفس واجب است. اما در کنارش خدا می‌فرماید بدان که طبیب وسیله است، قرص دارو است اما شفا دست خدای تبارک و تعالی است.

 

divider1

 

بیوگرافی حمید هیراد + تصاویر همسرش

حمید حسین‌زاده با نام هنری حمید هیراد (زادهٔ ۱ بهمن ۱۳۷۰ در روستای مُلکِ میان، چابکسر، شهرستان رودسر) خوانندهٔ موسیقی سنتی و پاپ اهل ایران است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

قفسه‌های پر از دستمال توالت تهران و توئیت سفیر انگلیس

سفیر انگلیس در تهران با انتشار توییتی به رفتار هم‌وطنانش برای هجوم به فروشگاه‌ها در انگلیس و همچنین در دسترس بودن مایحتاج روزانه در فروشگاه‌های ایران، واکنش نشان داد. راب مک ایر با انتشار تصویری از قفسه‌های دستمال توآلت در فروشگاهی در صفحه توییترش نوشت: خرید امروز در تهران. همان چیزی که شما نگرانش بودید. توئیت سفیر انگلیس در واکنش به رفتار هموطنانش است که در عرض یک ساعت فروشگاه‌های انگلیس را خالی کردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied