شمانیوز

فرماندار نهبندان از شهروندان خواست برای شکست کرونا باید در خانه بمانند.

به گزارش شمانیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان ، بیکی فرماندار نهبندان در پنجمین ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان گفت : برای رسیدن به شرایط بهداشتی بهتر نیازمند مشارکت اجتماعی مردم در شرایط کنونی هستیم و مردم باید برای شکست کرونا با کادر درمانی همراه و همدل بوده، در خانه‌های خود بمانند

او افزود : سیر سعودی شیوع بیماری کرونا در استان خراسان جنوبی نشان دهنده، سرایت بالای کرونا ویروس است لذا باید موارد بهداشتی رعایت و ارتباطات اجتماعی کمتر شود.

بیکی گفت: برخی مطالبات در اختیارات ستاد مقابله با کرونای شهرستان نیست و باید در ستاد ملی مصوب شود، ولی آنچه امروز در خصوص قرنطینه و غربالگری در مبادی ورودی و محدودیت‌ها موجود است، تابع ستاد ملی مقابله با کرونا است

فرماندار نهبندان افزود: خود مراقبتی و خود کنترلی را باید پذیرفت و نباید همواره اجباری در کار باشد، بلکه باید فرهنگ رعایت موارد بهداشتی در شخص نهادینه شود.

بیکی تاکید کرد: ماندن در خانه وظیفه شخصی مردم نسبت به کل جامعه است و این وظیفه اجتماعی نسبت به آحاد جامعه هم صدق می‌کند، مردم باید مراعات دیگران را مورد توجه خود قرار دهند.

او با بیان اینکه برخی اصناف طبق اعلامیه ها، باید تعطیل باشند، گفت:، ولی برخی از این صنوف هنوز باز هستند لذا این صنوف غیر ضرور باید نقش اجتماعی خود را بپذیرند.

فرماندار نهبندان بیان کرد: در خصوص نقاهتگاه افراد مبتلا به کرونا ویروس باید بررسی مجدد در خصوص مکان، تجهیزات و سیستم گرمایشی لازم انجام شود تا بیماران مبتلا در اسرع وقت به این مکان منتقل تحت مراقبت قرار بگیرند.

بیکی با بیان اینکه ضد عفونی معابر و اماکن پرتردد شهرستان نهبندان مستمر انجام می‌شود، گفت: ۳ هزار ماسک استاندارد در سطح داروخانه‌های شهرستان توزیع شده است تا بخشی از دغدغه‌های مردم در خصوص کمبود اقلام بهداشتی مرتفع شود.ا

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه