شمانیوز

ضیاییان گفت: بنابر نقشه‌های هواشناسی طی امروز و روز‌های آتی در ۵ استان کشور احتمال وقوع سیل، بالاآمدن آب رودخانه ها، طغیان رودخانه‌های فصلی و آب گرفتگی معابر شهری وجود دارد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: صادق ضیاییان مدیر کل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی  با اشاره به اینکه امروز در اغلب نقاط کشور بارش خواهیم داشت، اظهار کرد: پیش بینی های هواشناسی امروز در استان های لرستان، شمال و شرق خوزستان، شرق چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال بوشهر، فارس، هرمزگان، جزایر خلیج فارس، کرمان، یزد، غرب اصفهان، جنوب خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، غرب کرمانشاه، جنوب همدان، مرکزی، خراسان شمالی، البرز، قزوین، شمال و غرب تهران بارش باران، رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود.

وی افزود: امروز در استان های شمال خوزستان، غرب لرستان، غرب چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، کرمان و هرمزگان بارش از شدت بیشتری برخوردار است.

ضیاییان با اشاره به اینکه عمده بارش روز دوشنبه به نیمه شرقی و نوار شمالی کشور محدود می شود، بیان کرد: روز دوشنبه بارش باران همراه با رعد و برق برای استان های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، جزایر اطرف تنگه هرمز، شرق یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، شمال شرق خوزستان، لرستان و ایلام پیش بینی می شود.

این مقام مسئول از وقوع سیل در برخی استان ها خبر داد و گفت: امروز در استان های فارس، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و برای چند روز آینده در خراسان جنوبی به سبب شدت بارش احتمال وقوع سیل، بالا آمدن آب رودخانه ها، طغیان رودخانه های فصلی، آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده های مواصلاتی وجود دارد.

مدیر کل مرکز پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز سه شنبه در شمال شرق کشور بارش خواهیم داشت، افزود: روز سه شنبه در استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، شمال خراسان جنوبی، گلستان و مازندران و شرق سمنان بارش خواهیم داشت.

دمای تهران افزایش می یابد

وی درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران بیان کرد: امروز آسمان تهران ابری، مه رقیق و در برخی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد را داریم.

مدیر کل مرکز پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از بعدازظهر بتدریج از میزان بارش های حجیم‌ تهران کاسته می شود، افزود: این در حالی است که طی ۲ تا ۳ روز آینده بارش های خفیفی برای تهران پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان با اشاره به اینکه دمای طی روزهای آینده افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: امروز بیشینه و کمینه دمای تهران ۱۴ و ۱۲ درجه سانتی گراد است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه