شمانیوز

نژاد بهرام گفت: به منظور جلوگیری از تجمع شهروندان زمان پرداخت عوارض ساخت و ساز تا پایان اردیبهشت ماه تمدید شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، زهرا نژاد بهرام رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران در تشریح جزئیات ارائه خدمات غیر حضوری ساختمانی برای جلوگیری از شیوع کرونا گفت: برای جلوگیری از تجمع شهروندان و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در شورای شهر تهران دو طرح ۲ فوریتی را به تصویب رساندیم که دو جنبه اعتبارسنجی و ارائه خدمات به شکل غیر حضوری را مورد توجه قرار داد.

رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران افزود: در حال حاضر نزدیک به ۸۰ درصد از خدمات ساختمانی در شهرداری تهران به شکل غیر حضوری و از طریق تارنمای تهران من انجام می‌شود و افرادی که قصد ساخت و ساز دارند می‌توانند نقشه‌ها و مدارک مورد نیاز را در این تارنما بارگذاری کنند.

نژاد بهرام افزود: در این روز‌های کرونایی پایتخت که باید تمام تلاش‌ها به سمتی باشد که حضور شهروندان کاهش پیدا کند، از سازمان فناوری شهرداری تهران (فاوا) خواستیم تا زیر ساخت‌های ارائه خدمات غیر حضوری بهتر به شهروندان در حوزه ساختمان را فراهم کند.

او با تأکید بر اینکه ارائه خدمات غیر حضوری در حوزه ساختمان اقدام تازه‌ای نیست، گفت: تمام اقدام‌ها در حوزه شهرسازی از طریق مراجعه و بارگذرای اطلاعات در تارنمای تهران من امکان پذیر است و در این بخش تنها بازدید‌های کارشناسان است که باید به شکل حضوری انجام شود.

رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران تصریح کرد: ما در گذشته شاهد بودیم بسیاری از مردم برای دریافت تخفیف‌های حوزه ساخت و ساز به دفاتر مناطق مراجعه می‌کردند که مدیریت شهری برای جلوگیری از این اقدام زمان پرداخت هزینه‌ها را تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری تمدید کرد و نکته دیگر این است که سقف در نظر گرفته شده برای ارائه مهلت یک ماهه در ابتدا ۲۰۰ میلیون تومان بود که این سقف را  افزایش دادیم.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه